Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D16 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Chantelle Hesselberg OK Hällen 00:39:32 43,52
2 Ida Vikman OK Milan 00:45:02 57,65
3 Victoria Eriksson OK Nolaskogsarna 00:47:31 64,02
4 Ellen Hellesöy Sundbybergs IK 00:47:43 64,53
6 Lisa Johansson OK Tisaren 00:52:26 76,64
7 Sofia Bengtsson Sundbybergs IK 00:52:27 76,69
8 Olivia Björklund OK Ravinen 00:53:18 78,87
9 Josefin Bernhed Sävedalens AIK 00:54:26 81,78
11 Emilia Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 00:54:55 83,02
14 Linnéa Berg OK Grip 00:55:18 84,00
15 Karin Månsson SOK Träff 00:55:42 85,03
16 Hanna Tynong Tullinge SK 00:56:42 87,60
17 Linnea Sahlin OK Vildhussen 00:57:04 88,54
18 Heidi Fors OK Grip 00:57:14 88,97
19 Evelina Peterson Falköpings AIK OK 00:58:08 91,28
20 Sara Josefsson Rydboholms SK 00:59:16 94,19
21 Olivia Ullman OK Alehof 01:00:01 96,11
22 Henrietta Möller Linköpings OK 01:00:31 97,40
24 Vera Bogren Sundbybergs IK 01:01:37 100,22
25 Ingrid Svedhem Ulricehamns OK 01:02:11 101,68
26 Tilda Fransson OK Milan 01:02:16 101,89
28 Elin Dahlin Köping-Kolsva OK 01:04:33 107,75
29 Astrid Henriksson Järla Orientering 01:07:48 116,10
30 Johanna von Essen OK Linné 01:09:28 120,37
31 Olivia Lönkvist OK Vivill 01:09:32 120,55
32 Tova Wennemo Lunds OK 01:10:06 122,00
33 Norna Molin OK Klemmingen 01:10:22 122,69
34 Ingrid Birgersson Gagnefs OK 01:10:49 123,84
36 Evelina Eriksson IK Hakarpspojkarna 01:12:11 127,35
37 Emma Johansson OK Hammaren 01:13:33 130,86
38 Amanda Blomdahl Tullinge SK 01:14:27 133,17
39 Linnea Wahlström OK Djerf 01:15:44 136,46
40 Beatrice Söderlind Örnsköldsviks OK 01:17:23 140,70
41 Moa Kjellberg Björkfors GOIF 01:18:42 144,08
42 Alva Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 01:19:04 145,02
43 Julia Bad Lustens OK 01:19:57 147,29
44 Kajsa Nilsson Härlövs IF 01:20:34 148,87
45 Linnea Nyberg Säterbygdens OK 01:20:44 149,30
46 Moa Hill Tumba-Mälarhöjden OK 01:22:00 152,55
47 Sara Fogelberg OK Tyr 01:23:43 156,96
48 Elina Andersson OK Tyringe 01:26:46 164,79
51 Sofia Jeppsson Malmö OK 01:33:20 181,65
52 Rebecka Holl IFK Göteborg 01:43:33 207,88
53 Matilda Augustsson OK Bävern 01:44:34 210,49
54 Beata Fransson Emmaboda Verda OK 01:46:53 216,44
55 Kajsa Isidorsson OK Vivill 02:19:54 300,00
Wilma Hendberg SOK 68
Ida Johnsson OK Tor
Anna Nordholm Sävedalens AIK
Filippa Löving Vandrarringen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr