Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:18:20 167,21
3 Alice Johansson Finspångs SOK 00:20:42 196,27
4 Ida Bengtsson OK Alehof 00:21:04 200,78
5 Johanna Roos OK Linné 00:21:21 204,26
6 Jonna Lindblad OK Djerf 00:21:25 205,08
8 Maja Graad IF Rigor 00:22:01 212,45
9 Ebba Ottoson Gävle OK 00:22:04 213,06
13 Alice Ericson Tjällmo-Godegårds OK 00:22:47 221,86
14 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:23:05 225,55
15 Moa Birkebaek Stora Tuna OK 00:23:08 226,16
16 Vendela Sturek SOK Viljan 00:23:10 226,57
17 Tuva Nylund Bredaryds SOK 00:23:15 227,59
18 Linnea Rydlund Hässleholms OK 00:23:16 227,80
19 Annie Lundh OK Kolmården 00:23:36 231,89
20 Ellen Funke Leksands OK 00:23:43 233,33
21 Hanna Öberg Gamleby OK 00:23:50 234,76
22 Miranda Fredriksson Nyköpings OK 00:24:03 237,42
24 Moa Bergqvist Korsnäs IF OK 00:24:24 241,72
25 Ebba Thern OK Skogshjortarna 00:24:31 243,15
27 Elsa Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:24:54 247,86
28 Ida Österberg Gustavsbergs OK 00:24:56 248,27
29 Lisa Swartz OK Orion 00:25:37 256,66
30 Filippa Fagerström IFK Göteborg 00:25:42 257,69
32 Ida Rosjö Jönköpings OK 00:26:18 265,06
33 Molly Granäng Kungälvs OK 00:26:59 273,45
34 Emma Emilsson OK Skogsfalken 00:27:17 277,13
34 Matilda Aasa Övertorneå IF 00:27:17 277,13
37 Klara Ersson OK Kåre 00:27:34 280,61
38 Tilda Rosander SOK Aneby 00:27:39 281,64
39 Alice Larsson Sundsvalls OK 00:27:45 282,87
41 Julia Wallberg OK Alehof 00:27:59 285,73
42 Ida Hjort OK Roxen 00:28:16 289,21
44 Agnes Söllvander Eklund OK Rodhen 00:28:33 292,69
45 Maja Ahlström Västerås SOK 00:28:40 294,12
46 Ebba Näsman Lerums SOK 00:28:41 294,33
47 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 00:28:45 295,15
48 Ella Sandberg Alfta-Ösa OK 00:28:53 296,79
49 Wilma Lindqvist IK Gandvik 00:29:03 298,83
50 Ida Körle OK Landehof 00:29:11 300,00
51 Tove Vallerius Gamleby OK 00:29:26 300,00
52 Emia Hjort Falköpings AIK OK 00:29:40 300,00
53 Sara Åbom Gävle OK 00:29:41 300,00
54 Klara Kivijärvi OK Renen 00:29:52 300,00
55 Sandra Ling Jönköpings OK 00:29:54 300,00
56 Emmy Palm FK Boken 00:29:57 300,00
57 Felicia Fyhr SOK Aneby 00:30:03 300,00
58 Emma Karlsson OK Landehof 00:30:08 300,00
58 Malin Nilsson OK Linné 00:30:08 300,00
61 Liv Norberg Avesta OK 00:30:21 300,00
63 Tuva Selin FK Göingarna 00:30:31 300,00
64 Alice Olvegård FK Göingarna 00:30:33 300,00
65 Yrsa Röjgård OK Kolmården 00:30:40 300,00
66 Alva Eriksson Östersunds OK 00:30:41 300,00
67 Ella Turesson OK Renen 00:30:54 300,00
68 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 00:31:04 300,00
69 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 00:31:09 300,00
70 Matilda Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:31:15 300,00
71 Ellen Toll OK Njudung 00:31:16 300,00
72 Matilda Wallström Sävedalens AIK 00:31:18 300,00
73 Wilma Leickt Tullinge SK 00:31:24 300,00
74 Matilda Freidlitz OK Landehof 00:31:32 300,00
75 Elina Reinholdsson OK Alehof 00:31:44 300,00
76 Emma Olin IK Hakarpspojkarna 00:31:46 300,00
78 Alice Andersson Eds SK 00:32:21 300,00
79 Vilma Engström OK Orion 00:32:24 300,00
80 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 00:32:25 300,00
81 Edit Jonsson Långhundra IF 00:32:32 300,00
81 Elin Axelsson Mullsjö SOK 00:32:32 300,00
83 Stella Rangert IK Hakarpspojkarna 00:32:44 300,00
84 Maja Lindén Växjö OK 00:32:45 300,00
85 Lisa Nilsson OK Linné 00:32:55 300,00
87 Ida Garfvé IFK Moras OK 00:33:10 300,00
88 Olivia Engel OK Ravinen 00:33:12 300,00
88 Tova Rangert IK Hakarpspojkarna 00:33:12 300,00
91 Amanda Jansson OK Klemmingen 00:33:18 300,00
92 Elsa Södervall IK Gandvik 00:33:40 300,00
93 Lovisa Mases Stora Tuna OK 00:34:06 300,00
94 Vilma Larsson OK Milan 00:34:07 300,00
98 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 00:35:00 300,00
99 Lina Holmqvist OK Tor 00:35:03 300,00
99 Signe Schagerström Garphyttans IF 00:35:03 300,00
101 Enni Lindskog OK Älme 00:35:08 300,00
102 Tilde Blixt Isaksson Avesta OK 00:35:11 300,00
103 Ebba Kolmodin Tumba-Mälarhöjden OK 00:35:44 300,00
104 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 00:35:48 300,00
105 Maja Bäcklund Ronneby OK 00:35:58 300,00
106 Linn Andersson OK Tyr 00:36:04 300,00
107 Lova Eriksson Trollhättans SOK 00:36:09 300,00
107 Elise Edler OK Hammaren 00:36:09 300,00
110 Liv Herne OK Ravinen 00:36:23 300,00
111 Mikaela Johansson Västerviks OK 00:36:32 300,00
112 Signe Öhgren Karlsbyhedens IK 00:36:34 300,00
113 Ida Bruhn IF Rigor 00:36:37 300,00
114 Gry Dahlgren Östersunds OK 00:36:38 300,00
116 Emma Svensson OK Gränsen 00:37:15 300,00
118 Alva Björk Trollhättans SOK 00:37:31 300,00
119 Emma Hallendal IFK Enskede 00:37:40 300,00
120 Emelie Forslund Kristinehamns OK 00:37:48 300,00
121 Måra Stegard Skarpnäcks OL 00:37:53 300,00
122 Ina Åman OK Vilse 87 00:38:00 300,00
124 Johanna Pihlström OK Landehof 00:38:51 300,00
126 Anna Svensson IF Rigor 00:39:15 300,00
127 Alice Eriksson Björling Domnarvets GOIF 00:39:21 300,00
128 Sigrid Ljunggren Linköpings OK 00:39:47 300,00
129 Engla Pruth IK Hakarpspojkarna 00:39:59 300,00
130 Hanne Husby Skåneslättens OL 00:40:01 300,00
131 Emma Johansson Sundsvalls OK 00:40:03 300,00
132 Ellen Pelander OK Djerf 00:40:14 300,00
133 Katja Gustafsson Trosabygdens OK 00:40:25 300,00
134 Tilde Bergström Täby OK 00:40:34 300,00
135 Elsa Söllvander Eklund OK Rodhen 00:40:51 300,00
136 Elsa Martander Trollhättans SOK 00:40:55 300,00
137 Frida Berggren Östersunds OK 00:41:12 300,00
138 Matilda Cederberg Vänersborgs SK 00:41:44 300,00
138 Malin Håll HJS-Vansbro OK 00:41:44 300,00
140 Ella Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:42:15 300,00
142 Tuva Öhgren Sävedalens AIK 00:43:23 300,00
145 Selma Ivarsson OK Hammaren 00:44:23 300,00
146 Hilja Berggrund Umeå OK 00:44:26 300,00
147 Jennifer Stigsson Trollhättans SOK 00:44:31 300,00
148 Alice Ottosson Mölndal Outdoor IF 00:44:41 300,00
149 Ebba Andersson Sundsvalls OK 00:44:42 300,00
151 Ida Georgsson Jönköpings OK 00:45:36 300,00
152 Alice Hall OK Bävern 00:45:42 300,00
154 Måna Bertilsson Skog OK Linné 00:47:04 300,00
155 Vilma Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 00:47:06 300,00
156 Magdalena Salenbäck Kristinehamns OK 00:47:08 300,00
157 Agnes Berlin OK Orion 00:48:15 300,00
158 Ellen Lorefors IK Hakarpspojkarna 00:48:21 300,00
158 Sanna Hörnell Domnarvets GOIF 00:48:21 300,00
160 Maja Falk Sundbybergs IK 00:48:25 300,00
162 Kajsa Hall Västerås SOK 00:49:33 300,00
164 Elin Danielsson Istrums SK 00:50:15 300,00
165 Alva Grönqvist Jönköpings OK 00:50:24 300,00
166 Agnes Karlsson Mariestads FK 00:50:40 300,00
167 Kajsa Träff NAIS Orienteringsklubb 00:51:08 300,00
168 Klara Hultberg SOK Viljan 00:51:09 300,00
169 Clara Adolfsson Anderstorps OK 00:52:06 300,00
170 Alma Ander Istrums SK 00:52:46 300,00
172 Elsa Bad Lustens OK 00:53:54 300,00
173 Angelina Älvegran Västerås SOK 00:53:57 300,00
174 Edith Olsson OK Kroppefjäll 00:55:20 300,00
177 Annika Källman OK Hällen 00:58:52 300,00
179 Frida Schiller OK Njudung 01:00:48 300,00
180 Maja Sörensen OK Kontinent 01:01:55 300,00
181 Amanda Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:02:10 300,00
182 Elsa Höglund Eksjö SOK 01:02:23 300,00
183 Ebba Björk OK Pan-Kristianstad 01:02:42 300,00
184 Lina Torbiörnsson Järla Orientering 01:03:08 300,00
185 Anja Berger Domnarvets GOIF 01:04:02 300,00
186 Sara Wallin Korsnäs IF OK 01:04:27 300,00
187 Emilia Sandin OK Skärmen 01:04:56 300,00
188 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 01:05:22 300,00
190 Felicia Sandin OK Skärmen 01:11:56 300,00
191 Elsa Kyhlberg Tenhults SOK 01:20:36 300,00
194 Lisa Nyberg/Fredriksson Falköpings AIK OK 01:25:22 300,00
Thea Bolin Tullinge SK
Tuva Fred Tullinge SK
Sofie Helander OK Roxen
Hanna Anängen Nyköpings OK
Agnes Thulin Kungälvs OK
Emma Zettervall OK Dacke

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF