Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Olle Ringi OK Kåre 00:17:13 185,02
2 Linus Wernström Ronneby OK 00:17:17 186,02
3 Karl Kylborn Almby IK 00:17:32 189,77
5 Alvin Craig OK Ravinen 00:18:24 202,76
7 Johan Fochsen Waxholms OK 00:18:36 205,75
8 Odin Ek Nyköpings OK 00:18:40 206,75
8 Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:18:40 206,75
10 Tobias Johansson OK Löftan 00:18:48 208,75
11 Victor Hansson OK Löftan 00:19:16 215,74
12 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:19:36 220,74
13 Johan Björck OK Älme 00:19:39 221,49
14 Ture Lilja Ronneby OK 00:19:41 221,99
15 Theo Ylipää Bergnäsets AIK 00:19:43 222,49
16 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:19:46 223,24
17 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:19:48 223,74
19 Wille Söderqvist OK Kåre 00:20:10 229,23
19 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:20:10 229,23
21 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:20:20 231,73
21 Gustav Andersson FK Göingarna 00:20:20 231,73
23 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:20:23 232,48
24 Isak Dalin Leksands OK 00:20:25 232,98
25 Joel Ringström OK Landehof 00:20:32 234,73
26 Hugo Persson OK Denseln 00:20:38 236,23
28 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:21:03 242,47
29 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:21:16 245,72
30 Olle Dalin OK Kåre 00:21:19 246,47
31 Emil Larsson OK Tisaren 00:21:34 250,21
32 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:21:49 253,96
33 Tom Weihart OK Orinto 00:21:52 254,71
34 Björn Renner OK Södertörn 00:22:14 260,20
35 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 00:22:15 260,45
36 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:22:30 264,20
37 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:22:33 264,95
38 Tim Lundberg OK Renen 00:22:37 265,95
39 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 00:22:38 266,20
40 Melker Larsson OK Orion 00:22:41 266,95
41 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:22:44 267,70
42 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:22:51 269,45
43 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:22:54 270,19
44 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:22:55 270,44
45 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:22:56 270,69
48 Linus Nilsson OK Österåker 00:23:13 274,94
49 Axel Arnesson Östersunds OK 00:23:17 275,94
50 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:23:28 278,69
51 Dante Rangert Kungälvs OK 00:23:29 278,94
52 Elias Petersson IK Ymer 00:23:32 279,69
52 Lucas Wanner Avesta OK 00:23:32 279,69
55 Aron Broman Länna IF 00:23:41 281,93
56 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:23:45 282,93
57 Aron Rudberg OK Bävern 00:23:50 284,18
58 Hugo Öhrn KFUM Örebro OK 00:23:51 284,43
59 Elis Ivers Attunda OK 00:23:57 285,93
61 Simon Björck Tormestorps IF 00:24:00 286,68
62 Max Pettersson OK Renen 00:24:07 288,43
63 Nils Swartz OK Orion 00:24:12 289,68
64 Erik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:24:15 290,43
65 Adam Brangefält Västerås SOK 00:24:16 290,68
66 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:24:18 291,18
67 Eskil Costermans Järla Orientering 00:24:19 291,43
68 William Rönnborg IK Uven 00:24:27 293,42
69 Albert Nord Snättringe SK 00:24:32 294,67
70 Johan Lindén Selånger SOK 00:24:57 300,00
71 Axel Bratt OK Orion 00:25:02 300,00
72 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:25:06 300,00
73 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:25:16 300,00
74 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:25:25 300,00
74 Viktor Söderberg Järla Orientering 00:25:25 300,00
76 Noel Helmersson OK Tisaren 00:25:41 300,00
77 Gustaf Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:25:59 300,00
78 Svante Selin FK Göingarna 00:26:02 300,00
78 Lukas Groth Kungälvs OK 00:26:02 300,00
80 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:26:03 300,00
82 Viktor Boström OK Linné 00:26:06 300,00
83 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:26:17 300,00
84 Viggo Berggren Gävle OK 00:26:19 300,00
85 Olle Petersén OK Njudung 00:26:22 300,00
86 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:26:23 300,00
87 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:26:30 300,00
88 Albin Hugosson Lunds OK 00:26:31 300,00
88 Axel Ekberg Skattkärrs IF 00:26:31 300,00
90 Olle Hallner Ockelbo OK 00:26:35 300,00
93 Arvid Johansson OK Djerf 00:27:14 300,00
94 Mattias Josefsson OK Roxen 00:27:37 300,00
95 Daniel Kraft Almby IK 00:27:38 300,00
96 Axel Gidlund OK Linné 00:27:40 300,00
97 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:27:41 300,00
99 Elis Peterson OK Denseln 00:28:09 300,00
100 Anton Söderberg IFK Göteborg 00:28:17 300,00
101 Jakob Ingelström OK Gynge 00:28:18 300,00
102 Albin Samuelsson OK Vivill 00:28:25 300,00
103 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:28:26 300,00
104 Karl Granfors OK Landehof 00:28:27 300,00
105 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:28:29 300,00
106 Ludvig Stolpe Östman Attunda OK 00:28:34 300,00
109 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:28:46 300,00
110 Martin Eriksson Väsby OK 00:28:57 300,00
111 Lowe Hammar FK Herkules 00:28:58 300,00
112 Loke Holmgren OK Hammaren 00:29:02 300,00
113 Oliver Håkansson OK Orion 00:29:27 300,00
114 Axel Andersson IF Thor 00:29:28 300,00
117 Erik Eriksson OK Skogsfalken 00:29:34 300,00
118 Andreas Handin OK Löftan 00:29:42 300,00
120 Viktor Lundqvist Nybro OK 00:29:50 300,00
121 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:29:53 300,00
122 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:29:55 300,00
123 Olof Olsson OK Kåre 00:30:30 300,00
124 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:30:32 300,00
125 Malte Albinsson OK Österåker 00:30:33 300,00
126 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:30:36 300,00
129 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:30:44 300,00
130 Tim Martner Frölunda OL 00:30:45 300,00
131 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:31:00 300,00
132 August Ekinge OK Motala 00:31:14 300,00
133 Måns Levinsson Malmö OK 00:31:16 300,00
134 Lucas Boström OK Alehof 00:31:29 300,00
135 Melwin Wildheim FK Friskus-Varberg 00:31:40 300,00
136 Lukas Norlander OK Nackhe 00:31:49 300,00
137 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:31:53 300,00
138 Ted Wiker Gustavsbergs OK 00:31:54 300,00
139 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:32:09 300,00
141 Gustaf Thyberg Västvärmlands OK 00:32:40 300,00
142 Hugo Hedström OK Bävern 00:32:45 300,00
143 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:32:50 300,00
144 Rasmus Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:33:24 300,00
145 Gabriel Claesson Jönköpings OK 00:33:37 300,00
146 Albin Sundström Hestra IF 00:33:50 300,00
147 Johan Berg OK Ravinen 00:33:56 300,00
149 Anton Pleiner Täby OK 00:34:18 300,00
150 Gustav Eveborn SOK Viljan 00:34:20 300,00
151 Simon Lydin OK Kontinent 00:34:27 300,00
152 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:34:31 300,00
153 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:34:42 300,00
154 Moltas Östergren Alvesta SOK 00:34:51 300,00
155 David Olander Lunds OK 00:34:58 300,00
156 David Westfält Gotlands Bro OK 00:35:35 300,00
158 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:35:46 300,00
160 Jonathan Håkansson GOIF Tjalve 00:36:17 300,00
161 Filip Lundberg OK Renen 00:36:29 300,00
162 Elias Thellsén OK Roxen 00:36:48 300,00
163 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:36:58 300,00
165 Elmer Waldfelt Finspångs SOK 00:37:27 300,00
166 Jakob Asp IFK Göteborg 00:37:51 300,00
167 Albin Söderberg Sundsvalls OK 00:38:11 300,00
168 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:38:14 300,00
169 Hugo Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 00:38:24 300,00
170 Jesper Unander Sundsvalls OK 00:38:30 300,00
171 Liam Karlsson Alvesta SOK 00:38:52 300,00
172 Isak Holmgård Kils OK 00:38:56 300,00
173 Melker Flordal Katrineholms OK 00:39:57 300,00
174 Marcus Grunder Järfälla OK 00:40:02 300,00
175 Erik Hellgren OK Ravinen 00:40:22 300,00
176 Hugo Danielsson OK Skogsfalken 00:40:24 300,00
177 Joar Bäckman Frösö IF 00:40:28 300,00
178 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:40:59 300,00
179 Nils Bergkvist Bjursås OK 00:41:20 300,00
180 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:41:45 300,00
181 Adrian Sandell OK Roxen 00:42:14 300,00
182 Mikael Björck IK Uven 00:42:21 300,00
183 Emil Seldén IF Rigor 00:42:24 300,00
183 Emil Kreutner SOK Viljan 00:42:24 300,00
186 Elving Lomander Markbygdens OK 00:43:02 300,00
188 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:43:30 300,00
189 Erik Elf Ölmstads IS 00:44:13 300,00
190 Axel Balck Vallentuna-Össeby OL 00:44:19 300,00
191 Vilgot Kempe OK Denseln 00:45:05 300,00
192 Samuel Rasmussen OK Kontinent 00:45:19 300,00
193 Erik Bernerson OK Enen 00:46:01 300,00
194 Robin Helmersson OK Tisaren 00:46:09 300,00
195 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:46:55 300,00
196 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:47:08 300,00
197 Viktor Zilling OK Södertörn 00:47:47 300,00
199 Elias Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:48:07 300,00
200 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 00:48:09 300,00
201 Gustav Lundqvist Falkenbergs OK 00:51:16 300,00
202 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:51:29 300,00
203 Axel Kyhlberg Tenhults SOK 00:51:45 300,00
204 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 00:51:52 300,00
206 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:55:21 300,00
209 Elias Nyqvist OK Landehof 00:57:07 300,00
210 Elias Söderlund Skogslöparna 00:57:54 300,00
211 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:58:04 300,00
212 Eric Johansson OK Kåre 00:58:54 300,00
215 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 01:03:25 300,00
216 Filip Ingemarsson Hestra IF 01:04:40 300,00
218 Simon Troedsson OK Milan 01:13:24 300,00
220 Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 01:23:44 300,00
222 oscar hallqvist Vänersborgs SK 01:34:50 300,00
223 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 01:46:10 300,00
Ludvig Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK
Simon Albinsson OK Tyr
Rasmus Hedar OK Tor
Wilmer Selin FK Göingarna
Carl Öberg Gamleby OK
Alfred Johansson OK Alehof
Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK
Erik Rexfelt Falkenbergs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr