Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H35

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Johan Nordlund Malungs OK Skogsmårdarna 00:58:42 9,14
2 Jakob Eng IFK Göteborg 00:59:15 9,91
3 Matthieu Puech IFK Göteborg 01:02:09 13,97
4 Jörgen Ohlin OK Linné 01:02:45 14,81
5 Linus Kaisajuntti IFK Lidingö SOK 01:03:33 15,93
8 Per Sjögren KFUM Örebro OK 01:06:20 19,82
9 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 01:08:09 22,37
10 Daniel Grahn IFK Göteborg 01:09:41 24,51
11 Olof Nilsson Växjö OK 01:10:08 25,14
13 Andréas Thern OK Skogshjortarna 01:10:46 26,03
14 Tero Junttila IFK Lidingö SOK 01:10:53 26,19
15 Per Lenander Växjö OK 01:11:08 26,54
16 Richard Hejdenberg Gävle OK 01:11:10 26,59
17 Joakim Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:11:17 26,75
18 Martin Lampinen Södertälje-Nykvarn OF 01:12:19 28,20
19 Stefan Aronsson KFUM Örebro OK 01:12:52 28,97
20 Björn Andersson OK Dacke 01:12:55 29,04
21 Erik Harlén KFUM Örebro OK 01:13:02 29,20
22 Sven Granfors OK Landehof 01:13:30 29,85
23 Anders Påhlman Istrums SK 01:14:06 30,69
24 Björn Carlheim Attunda OK 01:14:12 30,83
25 Ulf Lunnhed OK Reftele 01:15:13 32,26
26 Andreas Elgesjö Domnarvets GOIF 01:15:45 33,00
27 Marcus Josefsson OK Vivill 01:15:55 33,23
28 Sven Lundbäck Stora Tuna OK 01:16:01 33,37
29 Tomas Fagerstedt Södertälje-Nykvarn OF 01:16:54 34,61
30 Jonas Fogelberg Västvärmlands OK 01:16:57 34,68
31 Marcus Andersson Matteus SI 01:17:12 35,03
33 Anders Axelsson Södertälje-Nykvarn OF 01:18:27 36,78
34 Martin Oldaeus Västerås SOK 01:18:46 37,22
35 Anders Carlheim Attunda OK 01:19:54 38,81
36 Anders Lagerwall OK Linné 01:20:02 39,00
38 Jonas Martner Frölunda OL 01:20:19 39,39
40 Johan Hedman Söders-Tyresö 01:22:52 42,96
41 Jon Engkvist Ronneby OK 01:23:41 44,10
42 Magnus Fransson SOK Aneby 01:24:04 44,64
43 Claes Andersson Falkenbergs OK 01:24:14 44,87
44 Jan Hjort Falköpings AIK OK 01:24:29 45,22
46 Henrik Sjögren Haninge SOK 01:25:42 46,92
47 Jörgen Nilsson Kalmar OK 01:25:50 47,11
49 Thomas Johansson OK Renen 01:26:37 48,21
50 Stefan Eriksson OK Hällen 01:27:02 48,79
51 Tony Björling Domnarvets GOIF 01:29:43 52,54
52 Niclas Sjögren Haninge SOK 01:31:41 55,30
53 Håkan Samor Tjällmo-Godegårds OK 01:31:51 55,53
54 Micael Stamm OK Klemmingen 01:32:37 56,60
56 James Melander Tjällmo-Godegårds OK 01:33:08 57,33
57 Patrik Gunnarsson Tumba-Mälarhöjden OK 01:34:48 59,66
59 Andreas Samuelsson OK Reftele 01:37:17 63,13
60 Magnus Wallin IK Trenne Ullared 01:40:32 67,68
61 Per Junfors OK Skogshjortarna 01:41:49 69,48
66 Linus Malmsten Malmö OK 01:44:43 73,53
68 Johan Gustafson Lunds OK 01:46:24 75,89
70 Robert Tiensuu Matteus SI 01:46:57 76,66
71 Mikael Blessborn Domnarvets GOIF 01:48:13 78,43
74 Martin Lindsjö Sävedalens AIK 01:51:36 83,17
75 Daniel Persson Ronneby OK 01:52:11 83,98
76 Fredrik Göransson IK Ymer 01:53:58 86,48
77 Ragnar Hedlund IF Thor 01:55:45 88,97
78 Henrik Sahlström Främmestads IK 01:56:42 90,30
79 Mats Sandin IK Vikings OK 01:57:16 91,10
81 Anders Rylander Göteborgs SK 01:58:29 92,80
83 Henrik Lundgren Centrum OK 01:59:46 94,59
84 Axel Lindén Ronneby OK 02:01:34 97,11
86 Eric Huijsers Hammarby IF OF 02:14:58 115,86
87 Hans Rullgård Solna OK 02:15:25 116,49
88 Emil Edebo Härnösands OK 02:17:22 119,22
90 Marcus Andersson K 3 IF 02:22:24 126,26

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF