Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emma Claesson Stora Tuna OK 00:40:19 10,42
2 Petra Baljeu Leksands OK 00:40:50 11,30
3 Jenny Arvidsson Brattås CK 00:41:52 13,05
4 Veronica Lundh OK Kolmården 00:43:58 16,61
5 Emma Dahlstedt IFK Lidingö SOK 00:44:06 16,84
6 Maria Nilsson Domnarvets GOIF 00:45:24 19,04
7 Nina De Boussard IFK Enskede 00:45:51 19,81
8 Inger Berg Linköpings OK 00:47:33 22,69
9 Lisa Ahnoff Göteborg-Majorna OK 00:47:35 22,75
10 Anna Löwegren Katrineholms OK 00:48:38 24,53
11 Lena Nordlund Domnarvets GOIF 00:48:51 24,89
12 Anna Jonhed KFUM Örebro OK 00:49:27 25,91
13 Jessica Söllvander OK Rodhen 00:49:30 26,00
15 Lina Palmér Ulricehamns OK 00:50:30 27,69
16 Therese Dahlström OK Alehof 00:50:47 28,17
17 Eva Singman Palm Västerås SOK 00:51:13 28,91
18 Lina Rööhs Skattkärrs IF 00:51:19 29,08
20 Jenny Johansson OK Gisle 00:51:58 30,18
21 Stina Strömstedt IFK Göteborg 00:52:11 30,55
22 Charlotte Wahlström Almby IK 00:52:14 30,63
23 Julia Johnson OK Tisaren 00:53:24 32,61
24 Katarina Galle Järfälla OK 00:53:52 33,40
25 Anna C. Haglund Leksands OK 00:53:59 33,60
26 Sara Öberg OK Hällen 00:54:05 33,77
28 Sofie Strömberg Matteus SI 00:54:10 33,91
29 Marie Grönlund Lunds OK 00:54:30 34,48
30 Malin Unander Sundsvalls OK 00:55:20 35,89
31 Linda Larsson OK Dacke 00:55:25 36,03
32 Anna-Karin Bondesson Frosta OK 00:55:45 36,60
36 Lina Matthews Tullinge SK 00:58:06 40,59
37 Susanna Berg Halmstad OK 00:59:14 42,51
38 Frida Palm FK Boken 00:59:21 42,71
38 Carina Hallendal IFK Enskede 00:59:21 42,71
40 Malin Lindskog OK Ravinen 00:59:40 43,24
41 Hanna Hagberg Frölunda OL 01:00:07 44,01
42 Eva-Lotta Bengtslin Lunds OK 01:00:28 44,60
43 Agnes Pettersson Sävedalens AIK 01:00:41 44,97
44 Åsa Cliffordson Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:20 46,07
45 Susanne Granäng Kungälvs OK 01:01:25 46,21
46 Anna Martner Frölunda OL 01:01:33 46,44
47 Sandra Westerström OK Älvsjö-Örby 01:01:34 46,47
48 Lena Westerlund OK Djerf 01:01:44 46,75
49 Therese Lilja Ronneby OK 01:02:01 47,23
50 Karin Åhlén OK Österåker 01:02:22 47,82
51 Charlotte Josefsson OK Vivill 01:02:24 47,88
52 Linda Nyström OK Roxen 01:02:25 47,91
53 Maria Pedersen Järfälla OK 01:02:26 47,94
55 Eva Dahl OK Alehof 01:02:51 48,64
56 Maria Braun Växjö OK 01:03:05 49,04
57 Jessica Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:33 49,83
58 Anna Berlin Kungälvs OK 01:03:52 50,37
59 Linda Larsson Främmestads IK 01:04:04 50,71
60 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 01:04:39 51,70
61 Caroline Westbom OK Österåker 01:05:11 52,60
62 Jessica Blomqvist Degerfors OK 01:05:27 53,05
64 Åsa Linnersjö Söders-Tyresö 01:05:45 53,56
65 Camilla Moris Katrineholms OK 01:06:00 53,99
66 Ulrika N Eriksson Stora Tuna OK 01:06:07 54,18
68 Linda Lundberg OK Linné 01:06:22 54,61
69 Therese Axenborg Mölndal Outdoor IF 01:06:34 54,95
70 Jenny Johansson IFK Göteborg 01:06:46 55,29
72 Johanna Peterson OK Denseln 01:06:54 55,51
73 Ann Hyvönen Skattkärrs IF 01:07:07 55,88
74 Ingela Rydesäter Rehns BK 01:08:03 57,46
75 Katarina Lenander Växjö OK 01:08:07 57,58
76 Elin Sundkvist Berg KFUM Örebro OK 01:08:17 57,86
77 Kristina Nordlander Sundsvalls OK 01:08:30 58,23
78 Katarina Enbom Vänersborgs SK 01:09:45 60,35
79 Helena Westling Häverödals SK 01:09:49 60,46
82 Camilla Hamberg Östersunds OK 01:11:08 62,69
84 Linda Löwegren IFK Göteborg 01:12:18 64,67
85 Sandra Edhager Nyköpings OK 01:12:45 65,44
86 Camilla Graad IF Rigor 01:13:23 66,51
89 Lena Andersson Trollhättans SOK 01:19:28 76,83
91 Inger-Lise Eriksen Eds SK 01:22:41 82,29
92 Susanne Jacobson Frölunda OL 01:23:04 82,94
93 Louise Pihl Lunds OK 01:25:40 87,35
94 Eva Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 01:27:12 89,95
95 Fia Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:27:53 91,11
96 Ulrika Martinsson/ Larsson OK Tyringe 01:31:50 97,81
97 Malin Bruhn IF Rigor 01:34:15 101,91
98 Maria Svensson Lunds OK 01:34:48 102,84
99 Anna Benderius IF Hallby SOK 01:35:58 104,82
100 Annie Svensson Lidköpings VSK 01:37:46 107,87
101 Monica Olsson OK Renen 01:41:40 114,49
102 Lovisa Tobieson Umeå OK 01:47:00 123,54
105 Sofie Jörgensen Västerbergslagens OL 02:35:34 205,92
Karin Kullander Sävedalens AIK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF