Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Daniel Nordström KFUM Örebro OK 00:49:19 11,84
4 Tomas Unander Sundsvalls OK 00:50:33 13,96
6 Stefan Karlsson OK Denseln 00:51:09 14,99
7 Mattias Holmstrand IFK Göteborg 00:51:30 15,60
8 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:51:45 16,03
9 Pontus Funke Leksands OK 00:52:02 16,51
10 Anders Dalin Leksands OK 00:52:03 16,54
11 Kalle Dalin Leksands OK 00:52:05 16,60
12 Bertil Eronn Linköpings OK 00:52:39 17,57
13 Mikael Pihel OK Tisaren 00:53:24 18,86
14 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:54:53 21,42
15 Henrik Peterson OK Denseln 00:55:42 22,82
16 Peder Hallberg IK Ymer 00:56:09 23,59
17 Henrik Hellman OK Södertörn 00:56:15 23,77
19 Melker Pettersson OK Renen 00:56:39 24,45
20 Håkan Carlsson OK Tisaren 00:56:43 24,57
21 Anders Hellman Leksands OK 00:57:50 26,49
22 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 00:58:38 27,87
23 Martin Hjertberg IK Ymer 00:59:13 28,87
24 Per Kempe OK Denseln 00:59:22 29,13
25 Magnus Södervall IK Gandvik 00:59:34 29,47
26 Peter Sjödin OK Tisaren 00:59:44 29,76
27 Martin Asp Hylte OK 01:00:05 30,36
28 Filip Ivermark Västerås SOK 01:00:14 30,62
29 Tord Hultberg SOK Viljan 01:00:19 30,76
30 Andreas Eriksson Lunds OK 01:00:28 31,02
31 Mikael Gummesson Nybro OK 01:00:30 31,08
32 Jonas Olsson OK Roxen 01:00:33 31,16
33 Anders Lövgärd OK Alehof 01:00:52 31,71
34 Klas Larsson OK Milan 01:00:53 31,74
35 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:01:04 32,05
36 Henrik Erickson Ulricehamns OK 01:01:38 33,03
38 Per Grönroos OK Alehof 01:02:48 35,03
39 Robert Pedersen Järfälla OK 01:02:49 35,06
40 Robert Enbom Vänersborgs SK 01:03:21 35,98
41 Stefan Dahl OK Alehof 01:03:26 36,12
42 Andreas Blomqvist Helsingborgs SOK 01:04:17 37,59
43 Mikael Nordh IK Ymer 01:04:26 37,84
44 Björn Persson Växjö OK 01:04:31 37,99
47 Kalle Björkman IFK Moras OK 01:05:14 39,22
48 Magnus Dahlin IK Gandvik 01:06:06 40,71
49 Mattias Eklund Ockelbo OK 01:06:38 41,63
50 Per Öberg OK Hällen 01:06:55 42,12
51 Gabriel Eles Emmaboda Verda OK 01:07:18 42,77
53 Lennart Hamberg Östersunds OK 01:08:32 44,90
54 Martin Skoglund IFK Göteborg 01:08:36 45,01
55 Fredrik Ståhl Hjärnarps GH OL 01:08:48 45,36
56 Joachim Friberg Istrums SK 01:10:01 47,45
58 Mathias Persson Helsingborgs SOK 01:11:04 49,25
59 Anders Pelander OK Djerf 01:11:05 49,28
60 Christian Johansson Helsingborgs SOK 01:11:14 49,54
61 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 01:11:18 49,66
62 Johan Persson Ulricehamns OK 01:11:36 50,17
63 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 01:12:01 50,89
64 Mikael Hallendal IFK Enskede 01:12:53 52,38
65 Anders Kallin KFUM Örebro OK 01:13:47 53,93
66 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:13:58 54,24
67 Andreas Krafft Länna IF 01:14:46 55,62
68 Andreas Olsson OK Linné 01:14:47 55,65
69 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:15:09 56,28
70 Markus Rylander Lidköpings VSK 01:15:48 57,40
71 Björn Norberg Stora Tuna OK 01:16:42 58,94
74 Marcus Wetter Kungälvs OK 01:17:11 59,78
75 Jim Mattsson Eds SK 01:17:23 60,12
76 Hugo Flordal Snättringe SK 01:17:35 60,46
77 Niclas Arkåsen OK Kåre 01:17:40 60,61
78 Olof Ingemarsson FK Vittus 01:17:52 60,95
79 Fredrik Kempe OK Denseln 01:18:17 61,67
81 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 01:18:40 62,33
82 Mathias Axelsson Västvärmlands OK 01:19:00 62,90
82 Fredrik Svahn IF Hagen 01:19:00 62,90
84 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 01:19:33 63,85
85 Johan Axelsson OK Älme 01:19:44 64,16
87 Jonas Larsson OK Tyringe 01:21:35 67,34
88 Jan Granäng Kungälvs OK 01:21:37 67,40
90 Magnus Mörtberg Bodens BK 01:21:47 67,69
91 Stefan Andersson Istrums SK 01:22:11 68,38
94 Niklas Olsson Fagersta OK 01:23:37 70,84
95 Anders Lindgren Långhundra IF 01:24:50 72,94
96 Peter Bengtslin Lunds OK 01:24:56 73,11
97 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:25:18 73,74
99 Mikael Brodén OK P4 01:25:59 74,91
100 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 01:26:29 75,77
101 Henrik Andersson Hässleholms OK 01:26:49 76,35
102 Anders Fagerlind OK Räven 01:26:51 76,40
103 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 01:28:29 79,21
104 Mattias Engström OK Orion 01:30:31 82,71
105 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:30:58 83,49
106 Jörgen Glanshed IFK Enskede 01:31:03 83,63
107 Jacob Axenborg Mölndal Outdoor IF 01:31:08 83,77
109 Niklas Doering Garphyttans IF 01:31:38 84,63
110 Per Göthsson Täby OK 01:31:48 84,92
111 Hans Svensson OK Kullingshof 01:32:22 85,89
113 Mattias Berggrund Umeå OK 01:35:25 91,14
114 Mats Hörnell Domnarvets GOIF 01:35:56 92,03
115 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 01:40:21 99,63
116 Björn Davidsson OK Bävern 01:41:14 101,15
117 Peter Torgén Istrums SK 01:41:47 102,09
119 Johan Ferm Sidensjö IK 01:45:10 107,91
120 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:46:19 109,89
121 Erik Lindén Järfälla OK 01:46:34 110,32
122 Håkan Nilsson Ronneby OK 01:46:54 110,89
123 Mårten Mellby Jönköpings OK 01:48:46 114,11
124 Johan Sandberg Attunda OK 01:54:07 123,31
126 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:54:57 124,74
128 Erik Andersson Istrums SK 02:02:04 136,98
130 Roger Sandell OK Roxen 02:09:35 149,91
131 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 02:11:53 153,87
132 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 02:15:49 160,64
Henrik Wennerstrand Porsgrunn OL
Martin Nilsson Helsingborgs SOK
Mark Baljeu Leksands OK
Tomas Holmberg OK Södertörn

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF