Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gunilla Svärd IF Thor 00:45:03 5,22
4 Annica Crispin OK Denseln 00:48:45 10,40
5 Anna Envall IK Hakarpspojkarna 00:48:46 10,43
6 Nina Ahlander OK Denseln 00:49:21 11,25
7 Kicki Skog Tullinge SK 00:49:24 11,32
8 Helena Norberg Stora Tuna OK 00:50:04 12,25
9 Malin Svensson OK Orion 00:50:42 13,14
10 Lotta Saetre OK Landehof 00:50:43 13,16
12 Anna-Karin Jonsson OK Orion 00:52:10 15,20
13 Lena Ström Tjällmo-Godegårds OK 00:52:54 16,23
14 Jeanette Enckell Södertälje-Nykvarn OF 00:53:21 16,86
15 Kristina Ljunggren Linköpings OK 00:53:23 16,90
16 Eva Albinsson OK Tyr 00:53:33 17,14
16 Jenny Berg OK Ravinen 00:53:33 17,14
18 Jenny Röjgård OK Kolmården 00:53:54 17,63
19 Annika Ivarsson Linköpings OK 00:54:03 17,84
23 Jessica Sjöberg Tullinge SK 00:55:06 19,31
24 Tina Junegard Tullinge SK 00:55:27 19,80
26 Sofie Bergendahl IF Thor 00:55:58 20,53
27 Marina Axelsson Markbygdens OK 00:56:31 21,30
28 Maria R Thelin Jönköpings OK 00:56:32 21,32
28 Annika Ridell IF Thor 00:56:32 21,32
30 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 00:56:33 21,35
31 Kristin Johansson Västvärmlands OK 00:56:34 21,37
32 Elisabeth Fries Umeå OK 00:56:48 21,70
33 Anna Falk Sundbybergs IK 00:56:54 21,84
34 Åsa Nordberg Göteborg-Majorna OK 00:56:56 21,88
36 Susanne Liukkonen Sundsvalls OK 00:57:06 22,12
38 Theres Ericsson OK Ravinen 00:57:37 22,84
39 Pia Johansson OK Landehof 00:58:07 23,54
40 Anna Gustafsson Arvidsjaurs OK 00:58:16 23,75
41 Camilla Sjöstrand FK Snapphanarna 00:58:18 23,80
42 Anna Berggren Gävle OK 00:58:38 24,27
43 Anna Svensson SOK Viljan 00:58:40 24,31
44 Martina Lindberg IK Ymer 00:59:23 25,32
45 Annika Asketun OK Roxen 00:59:40 25,72
46 Erika Eriksson Skattkärrs IF 00:59:57 26,11
48 Annika Johansson OK Tranan 01:00:23 26,72
49 Martina Craig OK Ravinen 01:00:52 27,40
50 Cecilia Groth Kungälvs OK 01:01:31 28,31
51 Maria Lybert OK Ravinen 01:02:06 29,13
52 Agneta Gustavsson OK Tyr 01:02:49 30,13
53 Anneli Berggren OK Denseln 01:02:50 30,16
54 Anna Gillman OK Linné 01:02:57 30,32
56 Sara Lorén OK Landehof 01:05:08 33,38
57 Cecilia Fochsen Waxholms OK 01:05:27 33,83
58 Susanne Karlsson OK Denseln 01:05:39 34,11
59 Malin Holmqvist IK Hakarpspojkarna 01:05:41 34,16
60 Carina Kalered OK Denseln 01:05:44 34,23
61 Anna Ljungqvist Lunds OK 01:06:00 34,60
65 Nina Bjersander Svaide Roma SOK 01:07:58 37,36
67 Camilla Engel OK Ravinen 01:08:25 37,99
69 Anna Maja Svensson Söders-Tyresö 01:09:01 38,83
73 Jenny Johansson IK Ymer 01:11:34 42,41
74 Nina Herne OK Ravinen 01:11:59 42,99
75 Kristina Andersson OK Dacke 01:12:04 43,11
81 Karin Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 01:13:41 45,38
82 Karin Norlander OK Nackhe 01:16:26 49,23
83 Ulrika Nikolausson Svaide Roma SOK 01:16:56 49,93
86 Carina Hellgren OK Ravinen 01:19:48 53,96
87 Anna-Carin Steindahl Stenungsunds OK 01:21:29 56,32
88 Jenny Winbladh Lunds OK 01:21:57 56,97
89 Anna Prellner Skåneslättens OL 01:23:46 59,52
92 Kristina Josefsson Areskoug Anderstorps OK 01:24:45 60,90
94 Gith Thellsén OK Roxen 01:30:34 69,06
96 Pernilla Mellin Svaide Roma SOK 01:33:43 73,48
98 Anna Borensved Emmaboda Verda OK 01:36:33 77,45
101 Gabriella Frisk Gustavsbergs OK 01:49:46 95,99
103 Ida Otken-Eriksson OK Grip 01:51:12 98,00
105 Karin Lindkvist Lunds OK 01:56:07 104,89
107 Sofia Lindén Selånger SOK 01:59:09 109,15
109 Carola Billing Hultsfreds OK 02:05:41 118,31
110 Anna Karlsson SOK 68 02:06:09 118,97

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF