Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:50:19 6,24
2 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:52:31 9,71
4 Lars Magnusson OK Linné 00:54:45 13,22
5 Magnus Persson OK Tisaren 00:55:07 13,80
6 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 00:55:11 13,91
7 Martin Lindskog OK Ravinen 00:55:15 14,01
8 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 00:55:37 14,59
9 Johan Ingemarsson Hestra IF 00:56:00 15,19
10 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 00:56:10 15,46
11 Magnus Lindmark IFK Kiruna 00:56:32 16,03
12 Torgny Lindström Ronneby OK 00:56:49 16,48
14 Ola Skepp Sävedalens AIK 00:57:57 18,26
15 Mattias Nilsson OK Linné 00:58:14 18,71
16 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:58:48 19,60
17 Anders Boström OK Linné 00:59:25 20,57
18 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:59:42 21,02
20 Thomas Rex Sundsvalls OK 01:00:08 21,70
23 Johan Ahlström Västerås SOK 01:00:25 22,15
24 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 01:00:28 22,23
25 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 01:00:34 22,38
27 Tommy Andersson Vänersborgs SK 01:01:03 23,15
29 Sören Sturesson Lerums SOK 01:01:32 23,91
31 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 01:01:47 24,30
33 Jonas Eklund OK Rodhen 01:02:11 24,93
34 Björn Karlsson OK Denseln 01:02:36 25,59
35 Martin Bellander Gustavsbergs OK 01:03:14 26,58
36 Björn Beckius Västerås SOK 01:03:41 27,29
37 Ali Kuosku Skogsluffarnas OK 01:04:04 27,90
40 Stefan Nyström OK Roxen 01:04:37 28,76
42 Fredrik Sundström Hestra IF 01:04:51 29,13
43 Mikael Pihl Lunds OK 01:05:02 29,42
44 Åke Ljunggren Linköpings OK 01:05:05 29,50
45 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 01:05:08 29,58
46 Henrik Anängen Nyköpings OK 01:05:25 30,02
47 Magnus Homann OK Orinto 01:05:37 30,34
48 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 01:06:08 31,15
49 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 01:06:15 31,33
50 Christian Olsson OK Tranan 01:06:17 31,39
52 Tony Lövdahl SOK Viljan 01:06:29 31,70
53 John Solbreck Långhundra IF 01:06:31 31,75
54 Andreas Nikolausson Visborgs OK 01:06:37 31,91
55 Jens Arvidsson IF Rigor 01:07:20 33,04
56 Anders Bögevig OK Ravinen 01:07:42 33,62
57 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 01:08:18 34,56
58 Ronny Falk Sundbybergs IK 01:08:30 34,88
59 Niklas Henriksson Attunda OK 01:08:34 34,98
61 Håkan Palm FK Boken 01:08:41 35,17
62 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 01:08:56 35,56
63 Daniel Sjölund Östersunds OK 01:09:10 35,93
64 Daniel Olsson Dalsjöfors IF 01:09:11 35,95
66 Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 01:09:31 36,48
67 Henrik Marmelid OK Roxen 01:09:56 37,14
69 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 01:10:03 37,32
70 Anders Arfwedson Frölunda OL 01:10:30 38,03
73 Nils Edvardsson Järfälla OK 01:11:04 38,92
74 Lars Henriksson Sundsvalls OK 01:11:30 39,60
75 Urban Ljungberg Degerfors OK 01:12:01 40,42
76 Tomas Viker OK Kåre 01:12:15 40,78
77 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 01:12:27 41,10
78 Magnus Zetterlund Göteborg-Majorna OK 01:12:38 41,39
80 Fredrik Svensson Jönköpings OK 01:12:49 41,68
82 Pål Magnusson Uddevalla IS 01:13:08 42,17
84 Björn Groth Kungälvs OK 01:13:33 42,83
85 Tommy Johansson Västvärmlands OK 01:14:07 43,72
86 Peter Haglund Haninge SOK 01:15:01 45,14
87 Martin Öhman Gjø-Vard OL 01:15:11 45,40
88 Conny Rask Hjärnarps GH OL 01:15:20 45,64
90 Christian Eriksson Linköpings OK 01:15:32 45,95
91 Per Erlandsson Vimmerby OK 01:15:35 46,03
92 Fredrik Hugosson Lunds OK 01:15:50 46,43
93 Jonas Uller Kils OK 01:15:57 46,61
95 Martin Sigrand OK Södertörn 01:17:06 48,42
97 Dan Hörnell OK Linné 01:17:39 49,29
99 Jonas Prellner Skåneslättens OL 01:18:34 50,73
102 Palle Zetterstrand Göteborg-Majorna OK 01:19:38 52,41
103 Anders Pettersson OK Njudung 01:20:13 53,33
105 Fabian Ljungquist Lunds OK 01:20:54 54,41
106 Anders Haglund OK Djerf 01:21:13 54,90
107 Johan Westerbergh Rasbo IK 01:21:15 54,96
108 Fredrik Örnlid Täby OK 01:21:17 55,01
109 Joakim Karmetun OK Njudung 01:21:31 55,38
110 Mats Ahnheim Tibro OK 01:22:24 56,77
111 Johan Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 01:22:36 57,08
113 Anders Ling Jönköpings OK 01:23:44 58,87
114 Jonas Söderlund Skogslöparna 01:24:39 60,31
118 Håkan Ahlqvist OK Tyr 01:25:48 62,12
120 Oskar Klockar OLG Cordoba 01:26:09 62,67
121 Henrik Persson Sundbybergs IK 01:26:13 62,78
123 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 01:27:04 64,12
124 Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 01:27:19 64,51
125 Michael Adamsson Nybro OK 01:27:20 64,54
127 Anders Franzén Lidköpings VSK 01:27:36 64,96
128 Peter Westlund Jönköpings OK 01:27:54 65,43
130 Johnny Blästa Njurunda OK 01:29:27 67,87
132 Anders Edvardsson Eksjö SOK 01:29:57 68,66
133 Erik Lauri FK Herkules 01:29:59 68,71
134 Urban Billing Hultsfreds OK 01:30:11 69,02
135 Anders Eklund Svaide Roma SOK 01:30:51 70,07
137 Mattias Jägstedt Halmstad OK 01:31:00 70,31
138 Tobias Karlsson Ryda SK 01:31:39 71,33
139 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 01:32:13 72,23
140 Jens Sörvik ADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince) 01:32:22 72,46
142 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:32:50 73,20
144 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:34:28 75,77
147 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 01:34:46 76,24
148 Robert Hjelm Vimmerby OK 01:35:10 76,87
149 Per Lengquist Tullinge SK 01:35:12 76,92
150 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 01:35:27 77,32
153 Ulf Nilsson Hjärnarps GH OL 01:36:53 79,58
155 Klas Evertsson Stenungsunds OK 01:37:06 79,92
157 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:38:10 81,60
158 Daniel Persson OK Nipan 01:38:15 81,73
159 Atakilte Beyene Nässjö OK 01:38:28 82,07
162 Fredrik Stålhandske Skåneslättens OL 01:40:24 85,11
163 Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb 01:40:33 85,35
164 Magnus Lennartsson Järfälla OK 01:40:41 85,56
165 Fredrik Plumppu Bredareds IF 01:40:53 85,87
170 Jonathan Nealis Länna IF 01:46:17 94,38
171 Mats Englund Sundsvalls OK 01:47:11 95,80
172 Andreas Lindberg Pruth IK Hakarpspojkarna 01:47:44 96,66
173 Anders Thulin Kungälvs OK 01:48:51 98,42
174 Thomas Steindahl Stenungsunds OK 01:49:25 99,31
175 Jonas Lindkvist Lunds OK 01:50:34 101,12
177 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 01:52:07 103,56
178 Daniel Axelsson Målilla OK 01:52:32 104,22
183 Niklas Karlsson Lustens OK 01:59:03 114,48
185 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 01:59:21 114,96
186 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 02:00:29 116,74
189 Anders Malmqvist Motala AIF OL 02:03:17 121,15
190 Roger Lundin FK Herkules 02:08:10 128,84
193 Ulf Isaksson Hässleby SOK 02:16:59 142,72
197 Erik Åberg Korsnäs IF OK 02:54:37 201,99
Olle Malmring Freidig
Erik Aderstedt Kungälvs OK
Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr