Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H40 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Martin Larsson IFK Göteborg 00:45:35 13,35
2 Magnus Arvidsson Brattås CK 00:47:07 16,26
3 Martin Pettersson Sävedalens AIK 00:47:53 17,71
4 Herman Rosén Göteborg-Majorna OK 00:50:09 22,00
5 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:50:34 22,79
6 Magnus Thornell Surahammars SOK 00:51:58 25,44
7 Dan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:52:07 25,73
8 Magnus Hansson OK Löftan 00:52:16 26,01
9 Magnus Larsson OK Dacke 00:52:43 26,86
10 Claes Hagstrand Lerums SOK 00:53:23 28,13
11 Magnus Öhling OK Tor 00:53:34 28,47
12 Fredrik Bartholdsson Frölunda OL 00:53:41 28,70
13 Pär Lilja IFK Lidingö SOK 00:53:45 28,82
14 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 00:53:53 29,07
15 Lennart Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:54:00 29,30
16 Jörgen Johnsson OK Tor 00:54:01 29,33
17 Tomas Albinsson OK Österåker 00:54:13 29,71
19 David Hedberg Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:37 30,46
20 Henrik Erlandsson OK Södertörn 00:54:48 30,81
21 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 00:54:51 30,91
22 Berth Karlsson Sävedalens AIK 00:55:06 31,38
23 Stefan Berg OK Ravinen 00:55:20 31,82
24 Jesper Hedberg IF Thor 00:55:23 31,92
25 Ulf Johansson OK Gisle 00:55:30 32,14
26 Peter Asp IFK Göteborg 00:55:31 32,17
27 Patric De Boussard IFK Enskede 00:55:33 32,23
28 Mathias Axelsson OK Tyr 00:55:35 32,29
29 Stefan Graad IF Rigor 00:55:36 32,33
32 Jens Andertoft Västerås SOK 00:56:18 33,65
35 Jonas Axelsson Lerums SOK 00:57:09 35,26
36 Mats Orbert Attunda OK 00:57:38 36,18
37 Anders Håkansson OK Orion 00:57:53 36,65
39 Mikael Nyström OK Ravinen 00:58:01 36,90
40 Stefan Kogg Ronneby OK 00:58:06 37,06
41 Klas Grönqvist Jönköpings OK 00:58:10 37,19
42 Henrik Lindblad OK Djerf 00:58:28 37,76
43 Jonas Bergenfur Skattkärrs IF 00:58:29 37,79
44 Ulf Persson IFK Enskede 00:58:35 37,98
45 Henrik Nord Väsby OK 00:58:40 38,13
46 Mats Liwell Södertälje-Nykvarn OF 00:58:44 38,26
47 Daniel Valentin Göteborg-Majorna OK 00:58:58 38,70
48 Lasse Forsberg OK Ravinen 00:59:04 38,89
50 Anders Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:59:38 39,97
51 David Wästlund OK Tyr 00:59:53 40,44
52 Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 00:59:54 40,47
53 Johan Redtzer Attunda OK 01:00:02 40,72
54 Thomas Karlsson OK Landehof 01:00:08 40,91
55 Filip Sjöfors OK Älme 01:00:28 41,54
56 Niclas Carlsson OK Ravinen 01:01:06 42,74
57 Erik Österlin Sävedalens AIK 01:01:15 43,03
58 Göran Gustafsson Gotlands Bro OK 01:01:46 44,01
59 Roger Lindén Attunda OK 01:01:50 44,13
60 Mats Lundbäck Järfälla OK 01:02:52 46,09
61 Mikael Lind OK Älgen 01:03:03 46,44
63 Ola Eriksson Bromma-Vällingby SOK 01:03:18 46,91
64 Magnus Ericsson Växjö OK 01:03:30 47,29
65 Ola Söderberg OK Skogsfalken 01:04:00 48,24
66 Ulrik Ivers Attunda OK 01:04:01 48,27
67 Magnus Pettersson SOK Viljan 01:04:08 48,49
68 Christopher Lindqvist IFK Enskede 01:04:45 49,66
69 Pär Moqvist Lerums SOK 01:05:02 50,20
71 Peter Braun Växjö OK 01:05:45 51,55
72 Stefan Kinell IFK Göteborg 01:05:46 51,58
73 Kjell Ågren Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:04 52,15
74 Magnus Graad Ronneby OK 01:06:05 52,18
75 Odd Wallander Brattås CK 01:06:06 52,22
76 Mattias Pettersson Södertälje-Nykvarn OF 01:06:15 52,50
77 Emil Erdelius IF Rigor 01:06:20 52,66
78 Patrik Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 01:06:39 53,26
79 Johan Karlsson OK Tor 01:06:44 53,42
80 Thomas Johansson Gamleby OK 01:06:56 53,79
81 Martin Svensson IF Rigor 01:07:11 54,27
81 Henrik Morast Haninge SOK 01:07:11 54,27
81 Martin Karlsson Kungälvs OK 01:07:11 54,27
84 Henrik Flordal Katrineholms OK 01:07:23 54,65
85 Martin Moldin Södertälje-Nykvarn OF 01:08:18 56,38
86 Johan Swartz OK Orion 01:08:39 57,05
87 Mattias Zeijlon OK Hällen 01:08:56 57,58
88 Mattias Stockheden IF Hallby SOK 01:09:10 58,02
90 Simon Sjöfors OK Älme 01:09:38 58,91
91 Lars Gerhardsson Attunda OK 01:09:48 59,22
92 Jonas Karlsson OK Landehof 01:10:03 59,70
93 Richard Olovsson Gamleby OK 01:10:46 61,06
94 Ulf Nyqvist OK Landehof 01:11:19 62,10
95 Mikael Larsson OK Hällen 01:12:01 63,42
96 Mats Bergenfur IK Vikings OK 01:12:19 63,99
97 Stefan Nilsson Högåkers OK 01:12:20 64,02
98 Ola Ruter OK Älme 01:12:39 64,62
99 Rickard Jakobsson Eksjö SOK 01:12:40 64,65
100 Karl-Johan Rydberg Gamleby OK 01:12:51 65,00
101 Stefan Lundell Ljungskile FK 01:14:00 67,18
103 Tomas Pettersson OK Reftele 01:14:45 68,60
104 Magnus Lönnqvist OK Ravinen 01:15:34 70,15
105 Anders Cullbrand Mölndal Outdoor IF 01:16:43 72,33
106 Niklas Lorén OK Landehof 01:16:48 72,48
107 Fredrik Brorson OK Nackhe 01:17:26 73,68
108 Stefan Redtzer Attunda OK 01:18:08 75,01
110 Mats Hainke Snättringe SK 01:18:24 75,51
111 Fredrik Andersson OK Södertörn 01:18:29 75,67
112 Ronny Fredriksson OK Dacke 01:18:52 76,40
113 Håkan Redtzer Attunda OK 01:18:59 76,62
114 Jörgen Aurén IK Vikings OK 01:19:11 77,00
115 Jonas K Johansson OK Skogsfalken 01:19:12 77,03
116 Sven Gardell Ulricehamns OK 01:19:44 78,04
117 Patrik Fors Attunda OK 01:20:19 79,15
118 Christer Öberg Gamleby OK 01:21:57 82,24
119 Peter Risberg Skattkärrs IF 01:22:03 82,43
120 Robert Widmark Umeå OK 01:22:20 82,97
121 Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 01:23:03 84,32
122 Roger Norberg OK Hällen 01:23:05 84,39
123 Ulric Björck IK Uven 01:23:37 85,40
124 Johan Hansson OK Löftan 01:23:40 85,49
125 Mats Hermansson Kungälvs OK 01:24:03 86,22
126 Mattias Modin SK Örnen 01:24:17 86,66
127 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 01:24:54 87,83
128 Jon Lindskog OK Älme 01:24:56 87,89
129 Rickard Stridh Järfälla OK 01:25:59 89,88
130 Henrik Bechtel FK Friskus-Varberg 01:26:15 90,38
131 Per-Johan Riis Gamleby OK 01:26:36 91,05
132 Jonas Rothén Tolered-Utby Ol-klubb 01:27:00 91,81
133 Magnus Olsson Torsås OK 01:28:09 93,98
134 Andreas Petersson Alstermo IF 01:28:31 94,68
135 Fredrik Björkman OK Reftele 01:28:47 95,18
137 Stefan Näsman Ronneby OK 01:29:26 96,41
138 Mikael Guttke Nyköpings OK 01:29:44 96,98
139 Fredrik Karlsson OK Landehof 01:30:57 99,29
140 Oskar Berg Halmstad OK 01:31:27 100,23
142 Stefan Persson Ronneby OK 01:32:24 102,03
143 Axel Hanson Tolered-Utby Ol-klubb 01:32:42 102,60
144 Fredrik Olindersson OK Löftan 01:34:53 106,74
145 David Lindgren Västerås SOK 01:35:24 107,72
146 Tomas Pleiner Täby OK 01:36:46 110,31
147 Staffan Olsson Stigsökarna 01:38:51 114,25
149 Morgan Larsson Gamleby OK 01:40:57 118,23
150 Göran Persson Järfälla OK 01:42:11 120,57
152 Lars Holmgren Gamleby OK 01:43:52 123,76
153 Anders Galin Surahammars SOK 01:44:33 125,05
154 Johan Sörensson Fjärås AIK 01:46:57 129,60
155 Filip Borgemo Gamleby OK 01:47:12 130,07
156 Håkan Andersson Säffle OK 01:48:19 132,18
157 Johan Ericson Fagersta OK 01:54:14 143,39
158 Peter Liljedahl OK Skogsfalken 02:14:28 181,72
159 Måns Axelsson Gamleby OK 02:23:20 198,51
Jörgen Åhl Åmåls OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr