Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Eva Pettersson OK Dacke 00:37:14 12,46
2 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:38:52 15,55
4 Åsa Wadensjö Leo Bredaryds SOK 00:39:33 16,85
5 Lena Carlsson Sävedalens AIK 00:40:02 17,76
6 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 00:40:06 17,89
7 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:40:08 17,95
8 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:40:09 17,98
9 Marie Hedar OK Tor 00:40:20 18,33
10 Anette Bernhed Sävedalens AIK 00:40:50 19,27
11 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:41:29 20,50
12 Camilla Mård OK Ravinen 00:41:55 21,32
13 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:42:26 22,30
14 Christina Halvarsson OK Kroppefjäll 00:42:42 22,81
15 Åsa Jellvert Göteborg-Majorna OK 00:42:55 23,22
16 Lotta J-Sundblad Eksjö SOK 00:43:06 23,56
17 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 00:43:52 25,01
17 Marie Andersson NAIS Orienteringsklubb 00:43:52 25,01
19 Agneta Berlin Trollhättans SOK 00:43:54 25,08
20 Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 00:44:05 25,42
21 Anne Johansson OK Dacke 00:44:15 25,74
22 Mia Lilja IFK Lidingö SOK 00:44:19 25,86
23 Helena Beyene Lindman Nässjö OK 00:44:26 26,08
24 Susanne Curman IFK Lidingö SOK 00:44:36 26,40
25 Anne Lindell Kalmar OK 00:44:48 26,78
26 Ann Franzén OK Södertörn 00:45:09 27,44
27 Anna Karin Nilsson Umeå OK 00:45:16 27,66
28 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 00:45:22 27,85
29 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:45:41 28,45
30 Susanne Söderholm Strängnäs-Malmby OL 00:45:49 28,70
31 Malin Lamm Frölunda OL 00:46:13 29,46
32 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:46:20 29,68
33 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:46:45 30,47
34 Maria Bogren IF Hagen 00:46:49 30,59
35 Malin Malmberg Malmö OK 00:46:50 30,63
36 Carina Bergander Eksjö SOK 00:46:52 30,69
37 Eva Maria Asplund Ärla IF 00:47:35 32,04
38 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:47:37 32,11
39 Helena Eriksson Eds SK 00:47:42 32,26
40 Inger Gustås Linköpings OK 00:47:43 32,30
42 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:47:48 32,45
44 Maria Nimvik Järla Orientering 00:48:11 33,18
45 Lena Thuresson Burseryds IF 00:48:45 34,25
46 Ing-Marie Aroneng Bredareds IF 00:49:25 35,51
47 Susanne Bergh Mölndal Outdoor IF 00:49:29 35,64
48 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:49:34 35,80
50 Camilla Wallin Stora Tuna OK 00:49:45 36,14
51 Eeva Päiväniemi Laxå OK 00:49:52 36,36
52 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:50:04 36,74
53 Ylva Olm Kils OK 00:50:21 37,28
54 Pernilla Hörwing OK Roxen 00:50:27 37,47
55 Maria Gelinder Attunda OK 00:50:29 37,53
56 Maria Holmberg Jönköpings OK 00:50:36 37,75
57 Åsa Josarp FK Friskus-Varberg 00:50:47 38,10
58 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:50:48 38,13
59 Anna Norrbom Sala OK 00:50:49 38,16
61 Ylva Ekberg Skattkärrs IF 00:51:10 38,82
62 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:51:13 38,92
64 Monika Östberg Alfta-Ösa OK 00:51:19 39,11
65 Maria Lillieström OK Roxen 00:51:20 39,14
65 Jeanette Larsson FK Friskus-Varberg 00:51:20 39,14
67 Annika Ohlsson Ärla IF 00:51:22 39,20
68 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:51:23 39,23
69 Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 00:51:24 39,26
70 Helene Löfström Jönköpings OK 00:51:32 39,52
71 Lena Malmström GOIF Tjalve 00:51:56 40,27
73 Marika Husby Skåneslättens OL 00:52:14 40,84
75 Susanne Pettersson OK Roxen 00:52:49 41,94
76 Susanna Erikers Brandshage IK Jarl Rättvik 00:52:54 42,10
77 Gitte Engström Linköpings OK 00:53:02 42,35
78 Kristina Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:53:14 42,73
79 Margareta Rylander Skåneslättens OL 00:53:16 42,80
80 Lena Reisen IF Hagen 00:53:23 43,02
82 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:53:27 43,14
83 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 00:53:31 43,27
84 Anneli Wickbom Vittjärvs IK 00:53:32 43,30
85 Carina Andersson FK Friskus-Varberg 00:53:34 43,36
86 Annika Holmström Västerbergslagens OL 00:53:49 43,84
89 Carin Rosén Gustavsbergs OK 00:54:10 44,50
90 Helena Holm OK Roxen 00:54:24 44,94
91 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:54:29 45,10
92 Åsa Flink-Svensson Nässjö OK 00:54:36 45,32
94 Ellinor Persson Stora Tuna OK 00:54:46 45,63
96 Izabell Birklin OK Kåre 00:55:15 46,55
97 Erika Fältman Leksands OK 00:55:49 47,62
98 Maria Zeijlon OK Hällen 00:55:53 47,75
99 Jenny Söderberg Järla Orientering 00:56:00 47,97
100 Catrin Johansson Sundsvalls OK 00:56:13 48,38
102 Anna Bogren Sundbybergs IK 00:56:28 48,85
103 Eva Engman OK Denseln 00:56:29 48,88
104 Annika Svärd Oskarströms OK 00:56:30 48,91
105 Carina Regborn Hagaby GOIF 00:56:31 48,94
106 Lena Broberg Snättringe SK 00:56:41 49,26
108 Karin Nyman OK Tyr 00:57:00 49,86
109 Annelie Johansson OK Skärmen 00:57:09 50,14
110 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:57:18 50,43
111 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:57:23 50,58
112 Christina Pettersson Stigsökarna 00:57:48 51,37
114 Christina Lilje Gävle OK 00:57:59 51,72
116 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 00:58:09 52,03
117 Jeanette Andersson OK Dacke 00:58:18 52,32
118 Lena Dahlberg OK Nipan 00:58:41 53,04
118 Monica Roos Attunda OK 00:58:41 53,04
120 Sara Wiman Järfälla OK 00:59:00 53,64
121 Matilda Östman Attunda OK 00:59:02 53,70
122 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 00:59:14 54,08
123 Karin Björklund OK Ravinen 00:59:17 54,18
124 Camilla Larsson OK Hällen 00:59:25 54,43
125 Anne Svantesson Hjärnarps GH OL 00:59:27 54,49
126 Annika Björkroth Stockholm Multisport Klubb 00:59:34 54,71
129 Ann Granqvist OK Ravinen 00:59:45 55,06
130 Gunilla Gustavsson OK Orion 00:59:55 55,38
132 Maria Landergren Hestra IF 01:00:16 56,04
133 Karin Skullman Linköpings OK 01:00:31 56,51
134 Anna Stomberg IF Hagen 01:01:04 57,55
135 Annika Lidh OK Tranan 01:01:25 58,21
137 Annika Engel Hässleholms OK 01:01:42 58,75
138 Anna Asplund Kungälvs OK 01:01:53 59,10
140 Charlotte Johansson Skattkärrs IF 01:02:01 59,35
141 Cecilia Forslund OK Kåre 01:02:13 59,73
142 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 01:02:14 59,76
143 Lena Erlandsson OK Södertörn 01:02:23 60,04
144 Lotta Berndtsson Skåneslättens OL 01:02:38 60,51
145 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 01:02:53 60,99
147 Susanne Harrysson Attunda OK 01:03:21 61,87
148 Victoria Carlsson Skogslöparna 01:03:29 62,12
149 Linda Oxel Kungälvs OK 01:03:42 62,53
150 Berit Ekman Vallentuna-Össeby OL 01:04:03 63,19
151 Eva Rämmal Lunds OK 01:04:04 63,23
152 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 01:04:14 63,54
153 Karin Lindholm Eriksson Västerbergslagens OL 01:04:22 63,79
154 Anna Lindeblom IK Omega 01:04:38 64,30
155 Barbro Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 01:04:39 64,33
156 RANDI ROBERTSSON HELLESÖY Sundbybergs IK 01:04:40 64,36
158 Ann-Kristin Jansson Hjobygdens OK 01:05:03 65,09
159 Helena Kristiansson Hässleholms OK 01:05:57 66,79
160 Maria Kvarnlöf OK Roslagen 01:06:14 67,33
161 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK 01:06:20 67,51
163 Karin Olofsson Linköpings OK 01:06:41 68,18
164 Ludwina Redtzer Attunda OK 01:06:48 68,40
166 Malin Weiden Skåneslättens OL 01:07:26 69,60
167 Åsa Ericsson Lunds OK 01:07:29 69,69
168 Berit Wetter Arboga OK 01:07:32 69,78
169 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 01:07:33 69,82
170 Ylva Teder Täby OK 01:07:35 69,88
172 Barbro Eriksson Karlsbyhedens IK 01:07:56 70,54
173 Karin Hannrup IF Thor 01:08:04 70,79
174 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:08:07 70,89
176 Lena Karlsson OK Måsen 01:08:14 71,11
177 Ulrika Willén Östersunds OK 01:08:31 71,64
178 Christina Aronsson FK Friskus-Varberg 01:08:39 71,90
179 Birgit Lundkvist OK Vargen 01:08:47 72,15
180 Lena Strömbäck Linköpings OK 01:09:02 72,62
181 Lotta Classon NAIS Orienteringsklubb 01:09:12 72,94
182 Cecilia Westström Sundbybergs IK 01:09:31 73,54
183 Kristina Martelius Attunda OK 01:09:54 74,26
184 Marie Svalbring Målilla OK 01:10:20 75,08
186 Ebba Hedegård OK Kolmården 01:11:11 76,69
187 Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 01:12:24 78,99
188 Charlotte Johnson OK Klemmingen 01:13:01 80,16
189 Karin Nordberg Bergnäsets AIK 01:13:10 80,44
192 Charlotte Skoglund Kils OK 01:13:47 81,61
193 Liselott Kihl Sundbybergs IK 01:14:44 83,40
194 Kristina Landfors Lustens OK 01:15:18 84,48
194 Camilla Andersson Vänersborgs SK 01:15:18 84,48
196 Ann Jansson Järpling OK Klemmingen 01:15:21 84,57
197 Johanna Jonsson Lidköpings VSK 01:15:40 85,17
199 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 01:16:14 86,24
201 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 01:16:56 87,57
202 Jeanette Carlsson OK Älgen 01:16:57 87,60
204 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 01:17:00 87,69
205 Bodil Ahlström Trollhättans SOK 01:17:08 87,95
206 Åsa Larsson OK Hällen 01:17:16 88,20
207 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 01:17:20 88,32
208 Maria Svanberg Bergnäsets AIK 01:18:05 89,74
209 Kerstin Larsson IF Hagen 01:18:20 90,22
210 Torborg Sturesdotter-Hoppe IF Thor 01:18:31 90,56
211 Annette Wigertz Långhundra IF 01:18:36 90,72
212 Åsa Hallgren OK Österåker 01:19:51 93,08
213 Annica Hänström Täby OK 01:19:55 93,21
214 Helena Hammar Tidaholm SOK Sisu 01:20:01 93,40
215 Cia Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 01:20:04 93,49
216 Erica Håll HJS-Vansbro OK 01:20:06 93,56
217 Anna Tedhamre Snättringe SK 01:20:16 93,87
219 Helene Nilsson IF Start 01:20:45 94,79
220 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 01:20:55 95,10
221 Eva Larsson Hjobygdens OK 01:21:00 95,26
222 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 01:21:30 96,21
223 Karin Åkerman Västerås SOK 01:21:34 96,33
224 Katarina Wedin OK Rodhen 01:22:11 97,50
225 Helena Lundin Avesta OK 01:23:20 99,67
226 Ewa Holmberg IF Hagen 01:23:42 100,37
228 Marianne Daniels Attunda OK 01:24:17 101,47
229 Johanna Wachtmeister OK Ravinen 01:24:19 101,53
231 Katarina Borne Frölunda OL 01:25:03 102,92
232 Maria Persson Asker SK 01:25:09 103,11
233 Monica Rostö Rånäs OK 01:26:11 105,07
234 Anna Eriksson OK Älgen 01:26:18 105,29
235 Lotta Borg Linköpings OK 01:26:57 106,52
236 Sara Larsson Sävedalens AIK 01:29:54 112,10
238 Katarina Laurell OK Linné 01:31:40 115,44
242 Kristina Nilsson VK Uvarna 01:34:38 121,05
243 Caroline Liljebjörn Nybro OK 01:34:42 121,18
244 Anna Hertin Västerviks OK 01:35:29 122,66
245 Malin von Essen OK Linné 01:36:14 124,08
246 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:36:42 124,96
247 Eva Persson OK Österåker 01:37:13 125,94
248 Ewa Sturk Waxholms OK 01:37:25 126,32
249 Anna Grahn IK Uven 01:41:25 133,88
250 Linda Thorén Ronneby OK 01:45:03 140,76
252 Lotta Möller OK Linné 01:50:25 150,91
253 Gunilla Sahl OK Klemmingen 01:50:39 151,35
255 Helena Stensöta Frölunda OL 01:54:06 157,88
257 Anette Åhlund OK Nolaskogsarna 01:59:43 168,50
259 Kristina Zilling OK Södertörn 02:04:38 177,80
262 Ann-Carol Wallgren IFK Lidingö SOK 02:53:07 269,52
Liselotte Falk Göteborg-Majorna OK
Catarina Larsson Västerås SOK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF