Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H45 Kort-1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Magnus Nordström Kils OK 00:39:13 18,11
2 Våge Rindstig SOK Viljan 00:39:15 18,19
3 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 00:39:24 18,53
4 Mats Nylund Bredaryds SOK 00:41:09 22,60
5 Anders Asp Mölndal Outdoor IF 00:41:10 22,64
6 Lars Karlsson Valbo AIF 00:41:28 23,34
7 Magnus Svensson Nässjö OK 00:42:12 25,04
8 Jonas Gustavsson Forsa OK 00:42:30 25,74
10 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:47:33 37,47
11 Magnus Forsberg OK Norrvirdarna 00:47:44 37,89
12 Pontus Gille OK Roslagen 00:47:51 38,16
13 Mats Lilja OK Älgen 00:48:13 39,02
14 Pär Nyman OK Tyr 00:48:21 39,33
15 Mårten Wikström Halmstad OK 00:49:21 41,65
16 Matz Andersson Lesjöfors SK 00:50:00 43,16
17 Thomas Kullander Sävedalens AIK 00:50:08 43,47
18 Urban Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:50:18 43,86
19 Anders Johansson Västvärmlands OK 00:50:23 44,05
19 Håkan Karlsson FK Finn 00:50:23 44,05
21 Sven Lundgren Växjö OK 00:50:27 44,20
22 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:51:01 45,52
23 Peter Ekdahl Emmaboda Verda OK 00:51:13 45,99
24 Gert Wildheim FK Friskus-Varberg 00:51:14 46,02
25 Jan-Olov Andersson OK Älgen 00:51:29 46,60
26 Stefan Eriksson OK Älgen 00:51:31 46,68
27 Henrik Nordholm Sävedalens AIK 00:51:41 47,07
28 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:51:48 47,34
29 Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 00:51:50 47,42
30 Peter Lind SOK Viljan 00:51:52 47,50
31 Håkan Hanson Falkenbergs OK 00:51:56 47,65
32 Anders Johansson OK Hammaren 00:52:02 47,88
33 Stefan Eriksson IK Hakarpspojkarna 00:52:06 48,04
34 Torben Malm Garphyttans IF 00:52:10 48,19
36 Torbjörn Andersson Sundsvalls OK 00:52:17 48,46
37 Örjan Beckius OK Tyr 00:52:21 48,62
38 Robert Sundqvist OK Renen 00:52:36 49,20
39 Tryggve Malm Lagergvist Garphyttans IF 00:52:39 49,32
40 Johan Hansson Jönköpings OK 00:52:47 49,62
41 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:53:09 50,48
43 Stefan Jonsson Nybro OK 00:53:15 50,71
44 Jan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:22 50,98
46 Patrik Falk Göteborg-Majorna OK 00:53:44 51,83
47 Johan Andersson Hultsfreds OK 00:54:08 52,76
49 Krister Rosjö Jönköpings OK 00:54:57 54,66
50 Jan Thuresson Burseryds IF 00:54:58 54,70
51 Ulf Karlsson OK Alehof 00:54:59 54,74
52 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:55:13 55,28
53 Dennis Persson Växjö OK 00:55:18 55,47
54 Patrik Smedmark OK Roslagen 00:55:46 56,56
55 Roger Krohn Fältjägarnas IF 00:55:53 56,83
56 Anders Lamm Frölunda OL 00:56:32 58,34
56 Klas Birgersson Långhundra IF 00:56:32 58,34
58 Håkan Andersson OK Hammaren 00:56:36 58,49
60 Magnus Flodman OK Hammaren 00:57:34 60,74
62 Lars Jacobsson Degerfors OK 00:58:13 62,25
64 Petter Ranefall IF Thor 00:58:26 62,75
65 Göran Svensson Falkenbergs OK 00:58:44 63,45
66 Thomas Ivarsson OK Hammaren 00:59:01 64,11
67 Johan Agås Sundsvalls OK 00:59:10 64,45
68 Jan Andersson OK Hammaren 00:59:37 65,50
69 Peter Kjellsson Falkenbergs OK 00:59:44 65,77
70 Ola Andertoft Markaryds FK 00:59:47 65,89
71 Fredrik Åslund Katrineholms OK 00:59:49 65,96
72 Tomas Lindgren Trosabygdens OK 00:59:55 66,20
74 Pelle Landfors Lustens OK 01:00:48 68,25
75 Ulf Persson Bottnaryds IF 01:00:51 68,36
76 Torbjörn Grahn IK Uven 01:00:57 68,60
78 Staffan Broman OK Roslagen 01:01:28 69,80
79 Johan Granath IF Hallby SOK 01:01:33 69,99
82 Michael Palm OK Triangeln 01:02:04 71,19
83 Michael Jacobson Frölunda OL 01:02:31 72,24
84 Torbjörn Saetre OK Landehof 01:02:43 72,70
85 Per Johansson OK Reftele 01:02:44 72,74
86 Ove Näslund OK Roslagen 01:03:06 73,59
88 Patrik Blomberg IK Standard 01:03:11 73,78
89 Gerth Tolfte OK Älme 01:03:26 74,37
90 Claus Johansson Jönköpings OK 01:03:37 74,79
91 Jonas Andersson OK Norrvirdarna 01:03:45 75,10
92 Leif Andersson Rånäs OK 01:03:46 75,14
93 Peter Eriksson KFUM Örebro OK 01:03:59 75,64
94 Thomas Roos IF Thor 01:04:12 76,15
95 Magnus Ö Bernhed Sävedalens AIK 01:04:23 76,57
97 Hans Johansson OK Reftele 01:05:44 79,71
98 Tomas Bäck Trosabygdens OK 01:06:08 80,64
99 Christer Johansson Eksjö SOK 01:06:27 81,37
100 Mattias Bååth Sävedalens AIK 01:06:34 81,64
102 Jonas Holmgren OK Hammaren 01:06:39 81,84
104 Håkan Jansson Gävle OK 01:07:24 83,58
105 Johan Åberg OK Landehof 01:07:37 84,08
106 Per Knutas Attunda OK 01:07:50 84,59
107 Anders Magnusson Nyköpings OK 01:08:07 85,25
108 Anders Kristoffersson Anderstorps OK 01:08:40 86,52
109 Thomas Borne Frölunda OL 01:08:59 87,26
111 Daniel Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 01:09:24 88,23
112 Erik Willén Östersunds OK 01:09:30 88,46
113 Fredrik Carlqvist FK Friskus-Varberg 01:10:02 89,70
114 Stephan Östergren Alvesta SOK 01:11:06 92,18
115 Thomas Björnudd Vännäs OK 01:11:15 92,52
116 Stefan Reiver Bodafors OK 01:11:24 92,87
117 Håkan Persson Laholms IF OK 01:11:26 92,95
119 Stefan Lauri Gammelstads IF 01:11:55 94,07
120 Ulf Honeth Växjö OK 01:12:04 94,42
121 Håkan Lindberg OK Djerf 01:12:06 94,50
122 Peter Sahlin Nässjö OK 01:12:17 94,92
124 Stefan Agmarken Halmstad OK 01:13:23 97,48
125 Anders Eriksson Kexholms SK 01:14:11 99,34
126 Jonas Norrman Göteborg-Majorna OK 01:14:19 99,65
127 Greg Campbell Lustens OK 01:14:28 100,00
128 Stefan Nordström Sigtuna OK 01:14:37 100,35
129 Mats Drugge Vittjärvs IK 01:14:46 100,69
130 Peter Hagström Falkenbergs OK 01:14:56 101,08
131 Ulf Gabrielsson Kungälvs OK 01:15:17 101,89
134 Pär Johannesson Frölunda OL 01:16:35 104,91
135 Sven Eriksson OK Landehof 01:16:42 105,18
136 Håkan Rostö Rånäs OK 01:17:10 106,27
137 Niklas Tiedermann OK Tisaren 01:17:19 106,62
138 Jesper Rundbäck Vaggeryds SOK 01:17:36 107,28
139 Niklas Eriksson Bodafors OK 01:18:07 108,48
140 Fredrik Pontén Selånger SOK 01:18:12 108,67
141 Anders Dahlgren Östersunds OK 01:18:48 110,06
142 Hjalmar Laudon Vännäs OK 01:19:15 111,11
144 Martin Ekdala Kungälvs OK 01:19:33 111,81
146 Anders Sjöberg OK Reftele 01:20:35 114,21
147 Tomas Svennberg Degerfors OK 01:21:47 116,99
147 Björn Karlsson Kexholms SK 01:21:47 116,99
149 Ingmar Wahlström Hylte OK 01:22:02 117,57
150 Magnus Grönqvist OK Järnbärarna 01:22:25 118,47
152 Anders Gustavsson FK Friskus-Varberg 01:23:08 120,13
154 Jan Ekberg Skattkärrs IF 01:23:44 121,52
155 Anders Hane OK Tyr 01:23:51 121,79
156 Lars Svensson OK Nackhe 01:25:35 125,82
157 Erik Johnson OK Klemmingen 01:26:29 127,91
158 Magnus Eklund Vimmerby OK 01:26:58 129,04
159 Magnus Wall jungbjer Göteborgs SK 01:29:02 133,84
161 Lars Carlsson Vallentuna-Össeby OL 01:30:44 137,79
162 Ola Nilsson Alvesta SOK 01:30:52 138,10
163 Jonas Viberg VK Uvarna 01:31:56 140,57
164 Mikael Blockgren Falkenbergs OK 01:34:04 145,53
165 Torbjörn Jarlemark IFK Lidingö SOK 01:36:09 150,37
166 Hans Nilsson Kungälvs OK 01:37:05 152,54
167 Arne Fors Frölunda OL 01:38:56 156,83
168 Göran Karlsson Piteå IF 01:39:10 157,38
169 Peter Ravnell Gudhems IF 01:40:27 160,36
170 Magnus Nilsson OK Älme 01:40:33 160,59
171 Christer Lagerhäll Rehns BK 01:41:04 161,79
173 Jonas Johansson OK Nackhe 01:42:43 165,62
175 Niclas Lidström Frösö IF 01:45:35 172,28
177 Christer Ledel Falkenbergs OK 01:47:25 176,54
178 Peter Lundberg OK Renen 01:49:23 181,11
180 Björn Svanberg Bergnäsets AIK 02:07:38 223,51
181 Pontus Löfström Jönköpings OK 02:08:30 225,52
182 Tommy Vartia OK Löftan 02:14:00 238,30
184 Thommie Samuelsson OK Måsen 02:27:34 269,81
Richard Blom Frölunda OL
Niklas Johansson OK Landehof
Stefan Johansson SOK Viljan
Magnus Kjellstrand Tumba-Mälarhöjden OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF