Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D50

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Katarina Borg Södertälje-Nykvarn OF 00:35:36 3,18
2 Elisabet Enmark Gävle OK 00:39:22 9,65
3 Anna-Maria Backryd Lindebygdens OK 00:41:12 12,80
4 Sara Snogerup Linse Lunds OK 00:41:56 14,06
5 Ulrika Eriksson Stora Tuna OK 00:42:15 14,60
6 Laila B Höglund FK Herkules 00:42:20 14,75
7 Anita Seger-Wehlin Skogspojkarnas OK 00:43:05 16,03
9 Maria Jonsson Tullinge SK 00:45:14 19,73
10 Carina Sandberg Säterbygdens OK 00:45:55 20,90
11 Marita Axelsson OK Ravinen 00:46:23 21,70
14 Kerstin Håland Tullinge SK 00:46:54 22,59
15 Lotta Ransjö OK Tyr 00:47:07 22,96
19 Maria Skogsberg Mariestads FK 00:50:21 28,52
22 Katarina Bengtsson Långhundra IF 00:51:38 30,72
23 Britt-Marie Bengtsson FK Åsen 00:52:10 31,64
24 Christina Sterner OK Njudung 00:52:30 32,21
25 Anne Udd Markbygdens OK 00:53:02 33,13
26 Helena Sellgren Göteborg-Majorna OK 00:53:07 33,27
28 Ingrid Johansson Laholms IF OK 00:53:50 34,50
29 Eva Hägnander Lidköpings VSK 00:54:02 34,84
31 Maria Widmark IF Hagen 00:55:09 36,76
32 Britta Sahlin Vänersborgs SK 00:55:28 37,31
33 Anna-Karin Öhgren Karlsbyhedens IK 00:55:35 37,51
34 Susanne Andersson Piteå IF 00:55:42 37,71
35 Annika Ardell OK Rodhen 00:55:46 37,82
38 Ingrid Kensby OK Tyr 00:56:34 39,19
40 Carin Rudolfsson IK Uven 00:56:50 39,65
42 Tone Hollowell OK Tyr 00:56:58 39,88
43 Susanne Johansson Fjärås AIK 00:57:11 40,25
44 Lena Hermansson Göteborg-Majorna OK 00:57:40 41,08
46 Agneta Sander Göteborg-Majorna OK 00:57:55 41,51
47 Britt-Marie Stensson Helsingborgs SOK 00:57:57 41,57
48 Ann Nilsson Markaryds FK 00:58:04 41,77
49 Eva Svanberg Järfälla OK 00:58:12 42,00
51 Helena Pepa Hagaby GOIF 00:58:43 42,89
52 Annika Aasa IK Uven 00:59:11 43,69
53 Eva Pedersen OK Skogshjortarna 00:59:18 43,89
54 Camilla Eklöf Annebergs GIF 00:59:21 43,98
55 Maritha Henriksson Jönköpings OK 00:59:24 44,06
56 Mona Bierfeldt Ärla IF 00:59:46 44,69
57 Mia Gustafsson OK Kåre 01:00:15 45,52
58 Karina Langerak Järfälla OK 01:00:21 45,69
59 Ulrika Johansson OK Löftan 01:00:22 45,72
60 Anne Farbrot Göteborg-Majorna OK 01:00:40 46,24
61 Barbro Karlsson Katrineholms OK 01:00:46 46,41
63 Kristina Spångberg Lunds OK 01:01:01 46,84
64 Kia Nordström Täby OK 01:01:16 47,27
65 Monica Kollberg Eksjö SOK 01:01:37 47,87
67 Annika Lundström Väsby OK 01:02:03 48,61
68 Johanna Sundström Järla Orientering 01:02:14 48,93
69 Ann-Sofie Svanberg OK Södertörn 01:02:33 49,47
71 Sofia Schölander Järfälla OK 01:02:50 49,96
72 Carina Rosén Eriksson Annebergs GIF 01:02:52 50,02
73 Gunilla Djuffelt-Martinsson Falkenbergs OK 01:02:57 50,16
74 Lena Nilsson OK Linné 01:02:58 50,19
75 Christina Birath Stenungsunds OK 01:02:59 50,22
76 Maria Lenning Skåneslättens OL 01:03:11 50,56
77 Liselott Johansson Tenhults SOK 01:04:11 52,28
78 Ingela Andersson Lunds OK 01:04:13 52,34
79 Kerstin Segersson OK 64 Torpa 01:04:20 52,54
80 Gunilla Salén OK Renen 01:04:44 53,22
82 Karin Jansson OK Rodhen 01:05:45 54,97
83 Mariann Johansson Kexholms SK 01:06:21 56,00
86 Cathrine Johansson Tierps SOK 01:07:29 57,95
87 Jenny Homann OK Orinto 01:07:30 57,98
88 Anna Weckner Westlund OK Tyr 01:07:39 58,23
89 Pia Käck-Fritzell Gudhems IF 01:07:59 58,81
90 Annika Sundvall Järla Orientering 01:08:07 59,03
91 Elisabeth Fredriksson Gudhems IF 01:08:55 60,41
93 Monica Fröjd Snättringe SK 01:09:30 61,41
96 Åsa Persson Laxå OK 01:09:56 62,15
97 Birgit Hansson Herrestads AIF 01:10:14 62,67
99 Helene Wengholt Johnsson OK Skogshjortarna 01:10:45 63,56
100 Karina Svensson Vimmerby OK 01:11:07 64,19
101 Marie Högstrand Markbygdens OK 01:11:56 65,59
102 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 01:12:13 66,08
105 Maria Sturesson Anderstorps OK 01:13:35 68,42
107 Annika Riis Gamleby OK 01:14:40 70,29
110 Ann-Brith Strömberg OK Skogshjortarna 01:15:15 71,29
111 Karin Profors Köping-Kolsva OK 01:15:56 72,46
113 Lisa Andersson Ulricehamns OK 01:16:03 72,66
115 Anna Brandhorst Järla Orientering 01:17:26 75,04
116 Christina Björk Örkelljunga FK 01:17:44 75,55
117 Monika Persson OK Södertörn 01:17:50 75,72
118 Gunnel Jernstig Vänersborgs SK 01:17:52 75,78
122 Lena Gustafsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:19:29 78,56
126 Annamari Sjöblom Södertälje-Nykvarn OF 01:21:47 82,51
128 Marie Larsson Köping-Kolsva OK 01:22:32 83,80
129 Gry Hafskjold Bergnäsets AIK 01:22:46 84,20
130 Åsa Ejdemo OK Kåre 01:24:11 86,63
131 Monika Jonsson Svaide Roma SOK 01:24:28 87,12
132 Gun Molin Jansson OK Klemmingen 01:24:43 87,55
135 Carina Johansson Skattkärrs IF 01:27:08 91,70
136 Susanne Rantakokko OK Nipan 01:27:19 92,01
137 Ingvor Johansson Falkenbergs OK 01:29:26 95,65
142 Agneta Bergelin Bergnäsets AIK 01:35:06 105,38
143 Ulrika Meyerson OK Linné 01:36:47 108,28
Åsa Rydell Leksands OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr