Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anna-Birgitta Gustavsson OK Tylöskog 00:36:00 11,94
3 Kristina Johansson Bredaryds SOK 00:39:11 18,12
4 Annika Brodin Lindebygdens OK 00:39:47 19,28
6 Lisbet Lidman HJS-Vansbro OK 00:40:49 21,29
7 Gunilla Rylander Stora Tuna OK 00:40:57 21,55
8 Pia Lundberg OK Bävern 00:42:16 24,11
9 Lena Arnoldsson Tidaholm SOK Sisu 00:42:24 24,37
10 Carina Hammarling Länna IF 00:42:33 24,66
11 Ing-Marie Lindahl OK Milan 00:42:45 25,05
12 Maria Sahlin Arboga OK 00:43:03 25,63
13 Marianne Hansson Bredareds IF 00:43:21 26,21
15 Marita Philipsson Markaryds FK 00:43:58 27,41
16 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 00:44:10 27,80
17 Sari Håkansson OK Gränsen 00:44:21 28,15
18 Annette Falck-Larsson Vänersborgs SK 00:44:52 29,16
19 Annlouise Almqvist IFK Moras OK 00:45:46 30,90
20 Lena Sandgren Swartz OK Orion 00:45:51 31,07
21 Ewa Lundberg IK Vikings OK 00:46:04 31,49
22 Pernilla Larsson OK Skogsfalken 00:46:16 31,87
23 Marie Öhman Vallentuna-Össeby OL 00:46:28 32,26
24 Anne Bodin Almby IK 00:46:30 32,33
25 Catarina Högkvist OK Tyr 00:46:50 32,97
26 Lotta Grahn Södertälje-Nykvarn OF 00:46:51 33,01
27 Annika Larsson Arboga OK 00:46:56 33,17
28 Charlotte Lundquist Nybro OK 00:47:16 33,82
30 Lottie Lind OK Älgen 00:47:31 34,30
31 Annika Svensson Solna OK 00:47:36 34,46
32 Ann-Kristin Sjöström Lunds OK 00:47:42 34,66
33 Eva Peterson Älvdalens IF OK 00:48:02 35,30
34 Christina Gabrielsson Västvärmlands OK 00:48:20 35,89
36 Anita Bodin Gällstadbygdens SOK 00:48:43 36,63
37 Annika Leandersson OK Tyr 00:49:00 37,18
38 Maria Lännevall OK Roslagen 00:49:05 37,34
39 Anki Gustafsson Säterbygdens OK 00:49:16 37,70
40 Anne-Marie Ericsson Kristinehamns OK 00:49:17 37,73
41 Gunnel Svensson OK Tranan 00:49:21 37,86
42 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 00:50:13 39,54
43 Kerstin Blomgren Stora Tuna OK 00:50:18 39,71
44 Ann-Sofie Hultsved OK Tyr 00:50:21 39,80
44 Ingrid Mattsson OK Älvsjö-Örby 00:50:21 39,80
46 Agneta Karlsson Rånäs OK 00:50:39 40,39
48 Helena Larsson Hestra IF 00:50:46 40,61
49 Anne Turesson Bredaryds SOK 00:51:18 41,65
50 Ragnhild Svens Västerbergslagens OL 00:51:44 42,49
51 Karin Andersson Skåneslättens OL 00:51:45 42,52
52 Ingrid Svensson Finspångs SOK 00:51:50 42,68
53 Anneli Wiklund Finspångs SOK 00:51:53 42,78
56 Marie Björklund Eskilstuna OL 00:52:55 44,79
57 Annika Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:53:00 44,95
58 Annie Edvardsen Göteborg-Majorna OK 00:53:03 45,05
59 Katarina Ringels OK Klemmingen 00:53:14 45,40
60 Ing-Britt Swedenborg Lunds OK 00:53:23 45,69
61 Åsa Sörlin Lustens OK 00:53:25 45,76
62 Eva Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:53:31 45,95
63 Ingrid Johansson Linköpings OK 00:53:35 46,08
64 Åsa Nyberg Göteborg-Majorna OK 00:53:36 46,11
65 Mari Heijkenskjöld Tullinge SK 00:53:59 46,86
66 Kristina Johansson Kalmar OK 00:54:00 46,89
67 Ingalill Olsson OK Orion 00:54:33 47,96
68 Helena Johansson OK Gisle 00:55:10 49,16
69 Caroline Johansson Södertälje-Nykvarn OF 00:55:23 49,58
71 Carina Svärd OK Orion 00:55:48 50,39
72 Karin Greilert Haninge SOK 00:56:02 50,84
73 Marie Green Strängnäs-Malmby OL 00:56:07 51,00
75 Elisabet Nayström-Larsson OK 64 Torpa 00:56:34 51,88
76 Pirkko Hammarström OK Måsen 00:56:50 52,39
77 Lotta Johansson FK Åsen 00:57:00 52,72
78 Anna-Karin Adolfsson OK Kåre 00:57:07 52,94
79 Katarina Tynong Tullinge SK 00:57:19 53,33
80 Lena Thuresson Rydboholms SK 00:57:20 53,36
81 Marianne Ottosson Västerbergslagens OL 00:57:36 53,88
82 Anna-Lena Sarfve Kroppa IF 00:57:46 54,21
83 Susanne Olsson Tidaholm SOK Sisu 00:58:45 56,12
84 Marie Fröjd Rehns BK 00:59:01 56,63
86 Anna-Karin Eklund Söderhamns OK 00:59:48 58,15
87 Gun Lundberg Istrums SK 00:59:49 58,19
88 Barbro Kärvhag OK Skogsfalken 00:59:53 58,32
89 Elsa Brahm Långhundra IF 00:59:54 58,35
90 Monika Wikström OK Tyr 01:00:13 58,96
92 Gudrun Wadman Göteborg-Majorna OK 01:00:27 59,42
93 Christina Granath OK Södertörn 01:00:28 59,45
94 Ragnhild Frejd OK Njudung 01:00:35 59,68
95 Åsa Boberg Söderhamns OK 01:00:37 59,74
97 Iréne Persson Täby OK 01:00:58 60,42
98 Kerstin Ohlsson Haninge SOK 01:01:22 61,20
99 Margareta Almqvist Mandinger Trollhättans SOK 01:01:46 61,97
101 Carina Jönsson Finspångs SOK 01:02:15 62,91
102 Anette Andersson OK Nolaskogsarna 01:03:09 64,66
103 Monica Johansson Hjärnarps GH OL 01:03:49 65,95
103 Eva Hagwall Lunds OK 01:03:49 65,95
105 Katarina Stejre Malmö OK 01:03:53 66,08
107 Mimmi Westblad OK Ravinen 01:04:59 68,22
108 Malin Broman Länna IF 01:05:01 68,29
109 Mona Olsson Brattås CK 01:05:07 68,48
110 Ann Brenander SOK Viljan 01:05:33 69,32
111 Annalena Lövkvist Andersen Waxholms OK 01:05:57 70,10
113 Eva Kindborn OK Hällen 01:06:40 71,49
115 Susann Berntsson OK Reftele 01:07:46 73,63
117 Agneta Johansson Rydboholms SK 01:08:17 74,63
118 Lena Hallebro OK Klemmingen 01:08:24 74,86
119 Yvonne Andersson Hässleholms OK 01:08:39 75,34
120 Karin Ekebjär Kalmar OK 01:09:00 76,02
122 Marie Hermansson OK Kullingshof 01:09:35 77,15
123 Pernilla Hannus VK Uvarna 01:10:26 78,80
125 Anna Malm OK Enen 01:11:11 80,26
130 Karin Perérs Korsnäs IF OK 01:14:05 85,89
131 Susanne Lind Haninge SOK 01:14:26 86,57
132 Doris Danielsson Istrums SK 01:15:09 87,96
133 Eva Tollstern Växjö AIS 01:15:10 88,00
134 Carina Reichenberg Idefjordens SK 01:15:17 88,22
135 Kerstin Karlsson Tidaholm SOK Sisu 01:15:50 89,29
136 Bitte Eldh Lidköpings VSK 01:15:55 89,45
138 Kristina Tinglöf Degerfors OK 01:16:19 90,23
140 Monika Lundqvist Skogspojkarnas OK 01:16:59 91,52
142 Ylva Nilsson Snättringe SK 01:19:15 95,93
143 Gunilla Peterson Västvärmlands OK 01:19:53 97,15
145 Lotta Kihlberg Halmstad OK 01:20:42 98,74
146 Marit Äng Hagaby GOIF 01:21:29 100,26
147 Anette Ramström Strängnäs-Malmby OL 01:22:05 101,43
148 Kirsten Toftered IF Rigor 01:23:07 103,43
149 Karin Helmertz Frölunda OL 01:24:08 105,41
155 Ann-Axi Öman OK Dacke 01:30:38 118,03
156 Christel Nilsson Haninge SOK 01:31:45 120,20
159 Carin Erlandsson OK Skogsfalken 01:34:49 126,15
160 Pernilla Knutas Lundblad Attunda OK 01:42:40 141,40
161 Riina Larsson-Mänd Fredrikshofs IF Skid & OK 01:47:45 151,27
163 Ann Eriksson Simrishamns OK 02:02:53 180,66
Anne Jonson OK Vildhussen
Britt Hellstadius Södertälje-Nykvarn OF
Susanne Lindholm Väsby OK
Gunilla Gedin Göteborg-Majorna OK
Barbro Olsson OK Kåre

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr