Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D55

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 00:42:17 12,96
2 Agneta Olivestam Vimmerby OK 00:44:31 16,71
3 Monika Mathiasson OK Roxen 00:46:00 19,20
4 Karin Gunnarsson Stora Tuna OK 00:47:06 21,04
6 Ina Lindeberg Skåneslättens OL 00:47:37 21,91
7 Kerstin Andersson Ryda SK 00:48:07 22,75
8 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 00:48:25 23,25
13 Mona Åkerman Valbo AIF 00:49:20 24,79
14 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 00:49:49 25,60
15 Birgitta Andersson Främmestads IK 00:49:52 25,68
16 Åsa Sundberg OK Södertörn 00:50:02 25,96
17 Birgitta Olsson OK Skogsfalken 00:50:46 27,19
18 Ylva Grape Andersson Dalaportens OL 00:50:58 27,53
19 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 00:51:35 28,56
20 Elisabeth Öström OK Tyr 00:51:51 29,01
22 Ulla Niklasson Markbygdens OK 00:53:34 31,89
24 Jannike Wåhlberg OK Kåre 00:53:55 32,48
25 Lena Runesson OK Vivill 00:54:17 33,09
27 Kerstin Burman Kvillebyns SK 00:56:23 36,62
28 Maria Ericson Åmåls OK 00:56:29 36,78
29 Märit Gustafsson Eds SK 00:56:44 37,20
31 Maria Olsson Lerums SOK 00:57:08 37,87
32 Anne-Marie Röllike OK Lindéna 00:57:09 37,90
33 Britt-Marie Johanson OK Skogsstjärnan 00:57:19 38,18
34 Mari-Louise Lundgren Stora Tuna OK 00:57:43 38,85
35 Monica Henriksson Eksjö SOK 00:57:51 39,08
36 Ann Warma-Laas OK Skogshjortarna 00:58:51 40,75
40 Pia Svensson Falköpings AIK OK 01:00:30 43,52
41 Lena Jansson Garphyttans IF 01:00:47 44,00
42 Lisa Annersand OK Tyr 01:00:50 44,08
43 Gunilla Carlsson Göteborg-Majorna OK 01:01:00 44,36
45 Gunilla Larsson Bredareds IF 01:01:52 45,82
46 Maria Andersson Bredaryds SOK 01:02:17 46,51
47 My Rönnols Täby OK 01:02:31 46,91
49 Lena Rosander Finspångs SOK 01:03:05 47,86
50 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 01:03:28 48,50
51 Ingela Bengtsson Årsunda IF 01:03:30 48,56
52 Marianne Klasson Ulricehamns OK 01:03:34 48,67
55 Yvonne Jonsson Tolered-Utby Ol-klubb 01:04:54 50,90
57 Lena Larsson Sala OK 01:05:04 51,18
58 Birgitta Gustafsson Hagaby GOIF 01:05:21 51,66
59 Anneli Brander Nilsson Stenungsunds OK 01:06:04 52,86
61 Anna-Lena Andersson Västerbergslagens OL 01:07:14 54,82
62 Karin Ernfridsson OK 64 Torpa 01:07:19 54,96
64 Vivianne Lindstam Sol Tranås 01:07:56 55,99
65 Gunnel Axin Hagaby GOIF 01:08:11 56,41
66 Anne-Marie Karlsson Svaide Roma SOK 01:08:37 57,14
67 Lotta Valentin Gustavsbergs OK 01:08:55 57,64
69 Agneta Nordin Vingåkers OK 01:09:30 58,62
70 Gunilla Axelsson Sävedalens AIK 01:10:22 60,08
71 Kristina Peterson IFK Umeå 01:10:56 61,03
72 Ulla Westerlund Täby OK 01:11:30 61,98
73 Marianne Rosgren OK Njudung 01:12:03 62,90
74 Carina Doyle Sundbybergs IK 01:12:13 63,18
76 Ann-Charlotte Wallenhammar Hagaby GOIF 01:13:01 64,52
78 Ingrid Schmiterlöw Hjobygdens OK 01:14:03 66,25
79 Christina Nordström Bodens BK 01:14:23 66,81
83 My Engström Lerums SOK 01:16:55 71,06
84 Christina Nilsson Lerums SOK 01:17:21 71,79
86 Eva Walheim Robertsfors IK 01:18:07 73,08
87 Christina Berggren Ljungskile FK 01:18:19 73,41
88 Britt Claesson IFK Moras OK 01:19:30 75,40
89 Anna-Sofie Lundman OK Roslagen 01:20:13 76,60
90 Gunilla Pettersson KFUM Örebro OK 01:22:44 80,82
91 Anita Gahlin Härnösands OK 01:24:43 84,15
92 Katarina Jakobsson Garda IK 01:25:34 85,57
95 Kerstin Svensson Trollhättans SOK 01:27:27 88,73
98 Catharina Carlsson Trollhättans SOK 01:29:45 92,59
100 Gunilla Holmberg Herrestads AIF 01:33:45 99,30
101 Yvonne Toven Stora Tuna OK 01:35:16 101,85
103 Ann Öhlin Stigmännen Karlshamns OK 01:38:35 107,41
Eva Karlsson Uddevalla OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr