Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Agneta Erfors OK Torfinn 00:35:56 23,22
2 Ewa Roos Helsingborgs SOK 00:36:55 25,45
3 Christina Segerslätt Skåneslättens OL 00:37:53 27,63
4 Bibi Silvemark Dalaportens OL 00:37:54 27,67
5 Maria Sanderi Lidköpings VSK 00:37:58 27,82
6 Marit Axelsson Västvärmlands OK 00:40:08 32,72
7 Eva Blomgren Hagaby GOIF 00:40:25 33,36
8 Monica Öhlund Strängnäs-Malmby OL 00:40:28 33,47
9 Gunilla Lind OK Landehof 00:40:53 34,41
10 Christina Olsson Skåneslättens OL 00:41:40 36,18
11 Birgitta Winblad Rehns BK 00:41:51 36,59
12 Mona Palm Lessebo OK 00:42:02 37,01
13 Anki Gustafsson Katrineholms OK 00:42:11 37,35
14 Lena Fröberg GOIF Tjalve 00:42:13 37,42
15 Monika Nilsson OK Alehof 00:42:27 37,95
17 Marita Wikner Högåkers OK 00:45:14 44,24
18 Inger Andersson Årsunda IF 00:45:28 44,77
19 Kerstin Olsson FK Snapphanarna 00:47:10 48,61
21 Maggan Tärnblom Söders-Tyresö 00:47:35 49,55
22 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared 00:48:10 50,87
23 Margareta Lundh Södertälje-Nykvarn OF 00:48:11 50,91
24 Inger Englund IFK Sävsjö 00:48:14 51,02
25 Elisabeth Byberger Solna OK 00:48:15 51,06
26 Kristina Eriksson Dalaportens OL 00:48:22 51,32
27 Laila Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:48:52 52,45
28 Helena Bachman Täby OK 00:49:10 53,13
29 Eva Hadmark-Persson Tullinge SK 00:49:13 53,24
30 Siv Eriksson Järfälla OK 00:49:18 53,43
31 Annika Davidsson OK Klemmingen 00:49:26 53,73
32 Mona-Lisa Jansson Kungälvs OK 00:49:44 54,41
33 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 00:49:58 54,93
34 Karin Mood OK Tyr 00:50:13 55,50
35 Karin Mokvist Länna IF 00:50:35 56,33
36 Carina Holmberg OK Hammaren 00:50:42 56,59
37 Gunilla Reinholdsson IF Thor 00:52:09 59,87
38 Åsa Wängdahl OK Gipen 00:52:25 60,47
39 Marita Karlsson Mood Länna IF 00:52:27 60,55
40 Maria Vamling Frölunda OL 00:52:53 61,53
41 Monica Wass Falkenbergs OK 00:53:17 62,43
42 Karin Ivarsson Haninge SOK 00:53:39 63,26
43 Lena Fornander Skogspojkarnas OK 00:53:43 63,41
44 Kerstin Öhlund Skutskärs OK 00:54:29 65,14
45 Eva Marianne Rönnestrand Frösö IF 00:54:58 66,23
46 Lisa Larsson Sjövalla FK 00:55:37 67,70
48 Karin Wahlgren Sjövalla FK 00:57:13 71,32
49 Berit Runefors Växjö OK 00:57:31 72,00
50 Catharina Forsén OK Denseln 00:57:34 72,11
51 Ing-Mari Eskilsson Haninge SOK 00:57:49 72,67
54 Karin Dahlgren Hagaby GOIF 00:58:16 73,69
55 Gudrun Persson Hallstahammars OK 00:58:24 73,99
56 Pia Westlin OK Måsen 00:58:49 74,93
57 Marianne Åhlström OK Storsjön 00:58:56 75,20
58 Anki Teike Forsa OK 00:59:01 75,38
60 Ritva Kärkkäinen Avesta OK 00:59:30 76,48
61 Lena Bergstrand Kungälvs OK 00:59:35 76,67
62 Carola Carlsson OK Tyr 00:59:42 76,93
65 Marianne Jernberg Söders-Tyresö 01:01:24 80,77
67 Margareta Nylin OK Tisaren 01:03:56 86,49
71 Ann-Kristin Rundberg FK Friskus-Varberg 01:06:53 93,16
72 Eva Warenius Avesta OK 01:07:31 94,59
74 Eva Gustavsson Alvesta SOK 01:09:20 98,70
77 Eva Engman Forsa OK 01:10:46 101,94
78 Kerstin Alneberg Stensson Ockelbo OK 01:11:09 102,80
81 Marit Lindahl OK Vildhussen 01:11:49 104,31
83 Kerstin Haugen-Lund Stenungsunds OK 01:15:42 113,08
84 Marite Åkerström SOK Träff 01:16:42 115,34
86 Tanja-Birgit Söderström Sala OK 01:19:13 121,03
87 Anna-Lena Karlsson Linköpings OK 01:19:57 122,69
88 Carina Swenson Tolered-Utby Ol-klubb 01:21:59 127,28
90 Inger Nordfors Stora Tuna OK 01:26:16 136,96
92 Lise-Lott Almgren OK Rodhen 01:41:42 171,83
93 Anna-Lena Svensson Lidköpings VSK 01:43:02 174,85
94 Annika Andersson OK Skogsstjärnan 01:53:37 198,76
Eva-Karin Svahn Bodafors OK
Birgitta Petersen OK Enen

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr