Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ing-Marie Brander-Strand Göteborg-Majorna OK 00:43:50 11,35
3 Christina Hjertson OK Linné 00:45:02 13,25
4 Gabriella Axelsson Idefjordens SK 00:49:05 19,66
8 Inger Onsbring Eskilstuna OL 00:51:44 23,85
9 Lena Jansson Järla Orientering 00:51:54 24,11
10 Lena Granefelt OK Tyr 00:52:39 25,30
11 Ann-Britt Göransson Almby IK 00:54:03 27,51
12 Karin Axelsson IK Uven 00:55:00 29,01
13 Lena Söderberg OK Skogsfalken 00:55:48 30,28
14 Margareta Johansson Halmstad OK 00:56:01 30,62
16 Gunilla Pettersson Västerviks OK 00:57:36 33,13
17 IngMarie Åsenlund Gävle OK 00:57:58 33,71
18 Monica Martinsson OK Tranan 00:58:03 33,84
19 Gun Henriksson Eksjö SOK 00:58:04 33,86
20 Solveig Hedenblom Sjövalla FK 00:59:16 35,76
22 Maria Nordwall OK Kolmården 00:59:35 36,26
23 Britt-Marie Larsson SOK 68 00:59:44 36,50
24 Monica Gustafsson IK Jarl Rättvik 00:59:54 36,76
25 Inger Lindholm Fjärås AIK 01:02:07 40,27
26 Anna-Karin Johansson Vandrarringen 01:02:56 41,56
28 Monica Håberg Söderhamns OK 01:04:37 44,22
29 Eva Blomström IK Stern 01:04:47 44,49
30 Lena Persson Gamleby OK 01:05:59 46,39
32 Agneta Granström SOK Aneby 01:06:40 47,47
33 Helena Hemström Gävle OK 01:06:53 47,81
34 Margaretha Petterson Finspångs SOK 01:06:54 47,83
39 Gun Millinger Västerås SOK 01:10:34 53,63
40 Marianne Einarsson Fagersta OK 01:10:42 53,84
41 Randveig Berg Göteborg-Majorna OK 01:10:57 54,24
43 Ingrid Mårtensson OK Kolmården 01:11:15 54,71
45 Britt-Marie Aldén OK Kolmården 01:13:36 58,43
48 Ingrid Graneli Haninge SOK 01:15:29 61,41
49 Marita Berg Sigtuna OK 01:15:41 61,73
50 Lisbeth Hörnell Domnarvets GOIF 01:15:45 61,83
55 Gun-Britt Kriblad Hjärnarps GH OL 01:17:22 64,39
56 Ulla Gummeson Väsby OK 01:18:10 65,65
57 Lena Jakobsson Västerås SOK 01:18:23 66,00
58 Solvej Carlson IFK Hedemora OK 01:18:29 66,15
59 Lena Alsheden IFK Enskede 01:18:58 66,92
60 Maja-Stina Gustavsson OK Roxen 01:19:02 67,02
61 Irene Danielsson Piteå IF 01:19:13 67,31
64 Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:20:43 69,69
66 Ingrid Lundström Västerås SOK 01:22:04 71,82
68 Barbro Östlund OK Roxen 01:22:58 73,25
69 Kerstin Liss Eskilstuna OL 01:23:18 73,77
70 Britt Gunnarsson Kristinehamns OK 01:24:26 75,56
71 Britt Larsson Länna IF 01:24:27 75,59
74 Eva Thörnblom Sjövalla FK 01:27:20 80,15
76 Britt-Marie Andersson OK Amne 01:29:25 83,45
78 Eva Trangius OK Tyr 01:32:46 88,74
79 Febe Jacobsson Göteborg-Majorna OK 01:35:45 93,46
82 Britt Karlsson Stenungsunds OK 01:37:07 95,62
83 Karin Elfman IF Marin Väst 01:39:12 98,92
86 Eva Johansson Kungälvs OK 01:43:07 105,11
88 Daina Julia Dagis OK Renen 01:47:19 111,76
89 Kristin Johansson OK Dacke 01:51:11 117,87

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr