Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H60 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tommy Eriksson Tullinge SK 00:38:13 26,37
2 Kent Granqvist Västerviks OK 00:38:31 27,15
4 Lars Hogedal Vänersborgs SK 00:42:09 36,59
5 Bengt Jonasson Göteborg-Majorna OK 00:43:02 38,89
7 Bengt Fröjdfeldt Gävle OK 00:43:27 39,97
8 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 00:43:43 40,67
9 Per-Erik Fogel OK Kåre 00:44:01 41,45
10 Bo-Gunnar Josefsson Nässjö OK 00:44:10 41,84
11 Olle Sjösäter Ronneby OK 00:44:16 42,10
12 Bo Davidsson Solna OK 00:44:19 42,23
13 Hans Gottfridsson Torsås OK 00:44:37 43,01
14 Pelle Skullman Linköpings OK 00:44:56 43,83
15 Anders Runander Trosabygdens OK 00:45:08 44,35
16 Leif Johansson Kexholms SK 00:45:16 44,70
17 Hans Öberg OK Hällen 00:45:19 44,83
18 Anders Robertsson Almby IK 00:45:50 46,17
21 Bernt Åkerlund Fältjägarnas IF 00:46:24 47,64
23 Anders Ek Gävle OK 00:46:31 47,95
24 Thomas Almqvist FK Vittus 00:47:02 49,29
26 Seth Persson Fältjägarnas IF 00:47:07 49,51
27 Per-Åke Hull Almby IK 00:47:09 49,59
28 Gert Nilsson Lunds OK 00:47:11 49,68
29 Sven Erik Sundin Selånger SOK 00:47:15 49,85
30 Lars Ekberg Trollhättans SOK 00:47:18 49,98
31 Bertil Månsson Örkelljunga FK 00:47:43 51,07
32 Göran Davidsson OK Klemmingen 00:47:44 51,11
33 Robert Jessen Främmestads IK 00:47:56 51,63
33 Kjell Kaminsky IF Hagen 00:47:56 51,63
35 Jan-Åke Sörliklev Trollhättans SOK 00:48:36 53,36
36 Clyde Persson Ljungskile FK 00:49:08 54,75
38 Peder Wickström Arboga OK 00:49:21 55,31
39 Karl-Erik Andersson IFK Moras OK 00:49:22 55,36
40 Mats Hastad Fellingsbro GOIF 00:49:23 55,40
42 Jan Danielsson Kalmar OK 00:49:42 56,22
43 Sven-Inge Svensson Hässleholms OK 00:49:47 56,44
44 Stefan Hermansson Tenhults SOK 00:49:54 56,74
46 Jörgen Lundholm Söders-Tyresö 00:50:09 57,39
47 Stefan Arbin Annebergs GIF 00:50:11 57,48
47 Mats Hemström Gävle OK 00:50:11 57,48
49 Lars Gustafsson OK Gränsen 00:50:19 57,83
50 Lennart Sohlin OK Orion 00:50:23 58,00
51 Åke Karlsson Alvesta SOK 00:50:32 58,39
52 Dan Widercrantz OK Skärmen 00:50:33 58,43
54 Bengt Elmersson OK Norrvirdarna 00:50:39 58,69
55 Peter Brunnberg Vallentuna-Össeby OL 00:50:43 58,87
56 Stefan Carlsson SOK Viljan 00:51:02 59,69
57 Hans Ekberg Trollhättans SOK 00:51:07 59,91
59 Peter Englund IFK Sävsjö 00:51:13 60,17
60 Kalle Lindqvist Växjö OK 00:51:15 60,25
61 Anders Eriksson Vallentuna-Össeby OL 00:51:43 61,47
62 Yngve Krantz OK Rodhen 00:51:51 61,81
64 Mats Lilja OK Enen 00:52:01 62,25
65 Göran Larsson Sala OK 00:52:04 62,38
65 Bror Widén Uddevalla OK 00:52:04 62,38
67 Per Sundin Skogslöparna 00:52:18 62,98
68 Per-Åke Holm Sigtuna OK 00:52:34 63,68
69 Kent Kardell Ljungskile FK 00:52:42 64,02
71 Milan Kopp Söders-Tyresö 00:52:55 64,59
72 Nils-olof Bodin Almby IK 00:53:23 65,80
73 Lars-Göran Pettersson SOK 68 00:53:25 65,89
74 Arne Alfredsson Uddevalla OK 00:53:38 66,45
75 Karl-Göran Wahlström Almby IK 00:53:44 66,71
76 Allan Arnesson Jönköpings OK 00:54:17 68,14
78 Hans Larsson Hässleholms OK 00:54:35 68,92
79 Bernt Robertsson Markbygdens OK 00:55:24 71,04
80 Per-Olof Nanneson Simlångsdalens IF 00:55:27 71,17
81 Olle Enfors Tockarps IK 00:56:23 73,60
82 Sven Larsson Särna SK 00:56:29 73,86
83 Kent Ivarsson OK Skogshjortarna 00:56:31 73,95
84 Fredrik Odelberg IK Ymer 00:56:38 74,25
85 Thomas Johansson Almby IK 00:56:51 74,81
86 Torgny Johansson Björkfors GOIF 00:57:00 75,20
87 Christer Andén Södertälje-Nykvarn OF 00:57:15 75,85
87 Lennart Jakobson Tibro OK 00:57:15 75,85
89 Hans-Olof Carlsén Hagaby GOIF 00:57:26 76,33
90 Johan Jungell Korsnäs IF OK 00:57:37 76,81
91 Anders Johanson OK Skogsstjärnan 00:57:38 76,85
92 Thomas Petersson IK Hakarpspojkarna 00:58:20 78,67
93 Christer Engman Lunds OK 00:58:22 78,76
94 Stig Löfgren Attunda OK 00:58:40 79,54
96 Lennart Eklund Målilla OK 00:59:15 81,05
97 Bernt-Ove Karlsson FK Finn 01:00:23 84,00
98 Roland Mattsson OK Skärmen 01:00:30 84,30
99 Kari Almgren OK Enen 01:00:31 84,35
100 Tommy Ljungkvist Ärla IF 01:00:32 84,39
101 Stefan Nilsson Ystads OK 01:00:35 84,52
102 Knut Åke Hallebro OK Klemmingen 01:00:46 85,00
103 Anders Larsson OK Roxen 01:00:50 85,17
104 Jan Andersson Norbergs OK 01:00:51 85,21
105 Lars-Gunnar Andén Södertälje-Nykvarn OF 01:00:56 85,43
106 Per-Ola Johnsson OK Kullingshof 01:00:57 85,47
107 Bengt Andersson Främmestads IK 01:00:59 85,56
108 Sture Johansson OK Kullingshof 01:01:46 87,60
109 Bo Persson Husums IF OK 01:02:31 89,55
110 Ingemar Kyhlberg Malungs OK Skogsmårdarna 01:02:32 89,59
111 Per Svensson Ronneby OK 01:02:48 90,28
112 Sven-Olof Johansson Vaggeryds SOK 01:02:58 90,72
113 Sören Karlsson Mullsjö SOK 01:03:02 90,89
114 Carl-Gunnar Boström Enebybergs IF 01:03:05 91,02
116 Robert Larsson Hagaby GOIF 01:05:43 97,87
117 Ove Jansson Sundsvalls OK 01:05:50 98,17
118 Karl-Axel Engström OK Orion 01:05:51 98,21
119 Sune Sisell OK Södertörn 01:06:44 100,51
120 Hans Åke Djurbäck Kinnaströms SK 01:07:24 102,24
121 Bengt Linusson FK Åsen 01:07:25 102,29
122 Björn Edén Waxholms OK 01:07:28 102,42
123 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 01:07:37 102,81
124 Bo W Larsson Växjö OK 01:07:46 103,20
127 Pär Erickson Bodafors OK 01:09:05 106,62
128 Sune Åkesson Ockelbo OK 01:09:28 107,62
129 Sven Olle Söderberg OK Skogsfalken 01:09:56 108,83
131 Christer Engstrand Stora Tuna OK 01:11:34 113,08
132 Sven-Åke Windahl Gävle OK 01:12:07 114,51
133 Kenneth Olsson OK Skärmen 01:12:45 116,15
134 Göran Liljequist OK Älme 01:14:49 121,53
135 Anders Holmberg Lindebygdens OK 01:16:26 125,73
136 Stig-Ove Djurbäck Markbygdens OK 01:18:18 130,58
137 Christer Johansson Linköpings OK 01:18:20 130,67
138 Håkan Eriksson Umeå OK 01:18:26 130,93
139 Lars Martinsson Ronneby OK 01:19:01 132,45
140 Per-Olof Einarsson Fagersta OK 01:19:07 132,71
141 Åke Hellman OK Södertörn 01:25:02 148,09
142 Ingemar Carlsson Sävedalens AIK 01:27:42 155,02
144 Gunnar Eriksson FK Finn 01:31:03 163,73
145 Pär J Johnsson Vandrarringen 01:33:08 169,15
149 Inge Andersson OK Skogsstjärnan 01:42:39 193,89
152 Jan-Åke Andersson OK Denseln 01:45:02 200,09
154 Claes Hammarling Länna IF 01:53:43 222,67
156 Göran Wallentinsson OK Denseln 02:02:02 244,29
Per Pettersson OK Djerf
Mats Ivermark Säffle OK
Leif Rylander Markbygdens OK
Sven Davidsson OK Tuvan

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF