Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Karin Gustafsson Strängnäs-Malmby OL 00:43:54 10,51
2 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 00:52:15 23,53
3 Maria Ehn Tullinge SK 00:55:24 28,45
4 Inger Glans OK Torfinn 00:56:18 29,85
5 Ann-Marie Holmström Lidköpings VSK 00:58:09 32,74
6 Maud Nilsson HJS-Vansbro OK 00:58:18 32,97
7 Britt-Marie Magnusson Laholms IF OK 00:58:59 34,04
8 Gun-Britt Fransson Emmaboda Verda OK 01:00:22 36,19
9 Britt-Mari Karlsson Växjö OK 01:00:54 37,03
10 Inga Johansson Nyköpings OK 01:01:07 37,36
12 Anna Blomgren Tullinge SK 01:03:27 41,00
14 Lisa Kumlin Växjö OK 01:04:18 42,33
15 Margareta Larsson OK Njudung 01:05:22 43,99
16 Louise-Marie Nilsson OK Klemmingen 01:06:33 45,84
19 Maud Sundén Mossberg OK Järnbärarna 01:07:43 47,66
20 Gunilla Andersson OK Dacke 01:09:35 50,57
21 Lisbeth Carlsson Vaggeryds SOK 01:09:41 50,73
22 Rosa Johansson IK Uven 01:10:22 51,79
24 Lena Stenberg IFK Umeå 01:11:21 53,33
26 Anna-Stina Nyström Länna IF 01:12:52 55,69
27 Margareta Hagstedt Väsby OK 01:13:05 56,03
28 Gerd Lindholm Sol Tranås 01:13:45 57,07
29 Sonja Jedar Åkers IF 01:13:54 57,31
30 Ulla-Britt Ordasi Kungälvs OK 01:14:11 57,75
31 Agneta Pihl Skoog Enköpings AIF 01:14:38 58,45
33 Monica Larsson OK Tranan 01:15:05 59,15
34 Gertrud Wilhelmsson Stigfinnarna 01:15:57 60,50
35 Margareta Löfqvist Västerås SOK 01:16:15 60,97
37 Margareta Haraldsson Gustavsbergs OK 01:18:07 63,88
38 Eva Feil Skellefteå OK 01:19:03 65,34
39 Karin Creutzer Blomgren OK Tyr 01:19:36 66,20
40 Ann-Britt Johansson IK Stern 01:20:19 67,31
41 Birgitta Karlsson Ryda SK 01:20:51 68,15
42 Britt-Marie Grönroos OK Alehof 01:22:12 70,25
43 Eva Karlsson Västerås SOK 01:22:13 70,28
46 Britta Eklund Trosabygdens OK 01:23:40 72,54
47 Marianne Sellgren Sigtuna OK 01:24:29 73,81
48 Eva Arvidsson Alvesta SOK 01:24:41 74,13
49 Ann-Mari Persson Växjö OK 01:25:05 74,75
50 Gullevi Svensson Ronneby OK 01:26:45 77,35
51 Eva Halvarson OK Kåre 01:26:54 77,58
53 Elisabeth Eriksson KFUM Örebro OK 01:27:30 78,52
54 Ulla Ling Jönköpings OK 01:27:39 78,75
57 Inger Lorentzson Sundsvalls OK 01:29:26 81,54
58 Kerstin Blom OK Kolmården 01:32:12 85,85
59 Lotta Börjesson Sävedalens AIK 01:32:30 86,32
60 Kristina Nygren-Frisk Attunda OK 01:33:03 87,18
65 Kicki Sander Björkfors GOIF 01:34:08 88,87
66 Ros-Mari Karlsson Nybro OK 01:34:54 90,06
68 Ingrid Wiklander Nylander Sundsvalls OK 01:35:36 91,15
70 Gunnel Karlsson SOK 68 01:38:45 96,07
71 Margareta Ahlqvist Sundbybergs IK 01:40:13 98,36
74 Elke Wilke-Günther Tierps SOK 01:46:50 108,68
75 May-Sofie Olsson Forserums SOK 01:47:30 109,72
76 Majvie Annegård SOK Viljan 01:47:53 110,32
77 Ulla-Britt Karlsson Växjö OK 01:48:25 111,15
78 Barbro Börjeson Sigtuna OK 01:51:49 116,45
79 Vanja Gummesson Nybro OK 01:51:56 116,63
80 Ingrid Carlstedt Sävedalens AIK 01:52:17 117,18
81 Ingrid Tengeland IK Gandvik 01:52:57 118,22
83 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 01:59:34 128,54
Stina Korall Motala AIF OL
Sinikka Kukkohovi Anderstorps OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF