Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:43:14 13,19
3 Christer Sandh OK Roxen 00:47:55 22,52
4 Hans-Åke Öström OK Nipan 00:47:59 22,65
5 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:48:03 22,79
7 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:48:14 23,15
10 Stefan G Larsson OK Njudung 00:49:58 26,61
12 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:50:34 27,80
14 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:51:20 29,33
15 Lars Granefelt OK Tyr 00:51:25 29,50
16 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:51:31 29,70
17 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:52:07 30,89
18 Olle Adolfsson Lerums SOK 00:52:14 31,13
19 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 00:52:16 31,19
22 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:52:50 32,32
28 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:54:24 35,44
29 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:54:26 35,51
30 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 00:54:28 35,58
31 Rune Ringsgård OK Roxen 00:54:35 35,81
32 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:54:45 36,14
33 Åke Wansölin Söders-Tyresö 00:54:49 36,28
34 Inge Löwegren Katrineholms OK 00:54:53 36,41
35 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:55:03 36,74
36 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:55:04 36,77
37 Nils Karlsson Växjö AIS 00:55:52 38,37
38 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:55:56 38,50
39 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:55:57 38,53
39 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:55:57 38,53
41 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:56:07 38,87
42 Gunnar Ehn Tullinge SK 00:56:13 39,07
43 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:56:14 39,10
44 Ingemar Johansson Växjö OK 00:56:16 39,17
45 Willie Ohlsson Rävetofta OK 00:56:25 39,46
46 Henry Djurbäck Markbygdens OK 00:56:29 39,60
46 Hans Svenson SOK Viljan 00:56:29 39,60
49 Torbjörn Yttergren Tegs SK 00:56:39 39,93
50 Håkan Nilsson Malmö OK 00:56:41 40,00
51 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:57:05 40,79
54 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:57:33 41,72
55 Bengt A Persson Ockelbo OK 00:57:37 41,86
56 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:57:52 42,36
58 Gunnar Enberg Målilla OK 00:57:55 42,45
59 Börje Råberg OK Tyr 00:58:14 43,09
61 Krister Nilsson Växjö OK 00:58:27 43,52
62 Tommy Olsson OK Dacke 00:58:31 43,65
63 Roland Nilsson SOK Viljan 00:58:35 43,78
64 Johan Källman Norbergs OK 00:59:13 45,05
66 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:59:36 45,81
67 Hugh Moore OK Enen 01:00:01 46,64
68 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:00:04 46,74
69 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 01:00:41 47,97
70 Olle Granath Surahammars SOK 01:00:47 48,17
71 Kent Jogeland IK Ymer 01:00:49 48,24
73 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 01:00:59 48,57
75 Per Ivermark Säffle OK 01:01:34 49,73
76 Lennart Bohman FK Vittus 01:01:49 50,23
77 Kjell Martinsson OK Tranan 01:02:03 50,69
78 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:02:04 50,73
79 Lennart Andersson OK Orion 01:02:07 50,83
79 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 01:02:07 50,83
83 Anders Axelsson Sävedalens AIK 01:02:20 51,26
84 Christer Johansson OK Motala 01:02:41 51,96
88 Sven-Olof Pettersson Mullsjö SOK 01:03:25 53,42
91 Göran Andersson Enebybergs IF 01:03:59 54,55
92 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:04:09 54,88
93 Gunnar Magnusson Lunds OK 01:04:11 54,95
94 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 01:04:25 55,41
95 Claes-Göran Strand Göteborg-Majorna OK 01:04:31 55,61
96 Jack Grönroos OK Alehof 01:04:38 55,84
99 Jerry Martinsson OK Motala 01:04:57 56,47
102 Berndt Stenberg IFK Umeå 01:05:28 57,50
105 Owe Edström Kovlands IF 01:05:34 57,70
106 Sören Svensson Sjövalla FK 01:05:35 57,74
107 Åke Borger Ankarsrums OK 01:05:37 57,80
109 Åke Persson Hjärnarps GH OL 01:06:17 59,13
110 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 01:06:28 59,50
112 Kjell Mörtberg Bodens BK 01:06:35 59,73
113 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 01:06:38 59,83
115 Aymonn Andersson OK Dacke 01:06:45 60,06
116 Hans M Carlsson IFK Göteborg 01:06:51 60,26
118 Ingemar Ziljat OK Djerf 01:07:27 61,46
121 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 01:07:56 62,42
121 Anders Davidsson Markbygdens OK 01:07:56 62,42
123 Göran Svensson FK Finn 01:07:57 62,46
126 Matts Engvall Bodens BK 01:09:09 64,85
127 Ulf Back Vandrarringen 01:09:15 65,05
129 Nils-Olov Åsman KFUM Örebro OK 01:09:35 65,71
130 Anders Claesson IFK Moras OK 01:09:48 66,14
131 Börje Ljungberg Umeå OK 01:09:54 66,34
133 Per Engkvist Ronneby OK 01:10:02 66,61
134 Sten Åke Vedin Selånger SOK 01:10:20 67,21
135 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 01:10:26 67,41
137 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 01:10:58 68,47
139 Claes Martinsson Finspångs SOK 01:11:42 69,93
140 Tommy Wåhlin OK Enen 01:11:44 70,00
140 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 01:11:44 70,00
143 Stefan Erlandsson Garda IK 01:12:07 70,76
144 Tord Fransson Motala AIF OL 01:12:09 70,83
145 Tom Brantheim Östersunds OK 01:12:27 71,43
147 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 01:12:38 71,79
148 Bengt Stark OK Milan 01:12:40 71,86
151 Jan Hansson Lunds OK 01:13:01 72,55
152 Karl-Gösta Harvenberg Nyköpings OK 01:13:02 72,59
153 Leif Nordin Attunda OK 01:13:10 72,85
154 Lennart Jirden Cern 01:13:13 72,95
155 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:13:18 73,12
157 Kent Olausson OK Orinto 01:13:35 73,68
158 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 01:13:39 73,82
159 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:13:43 73,95
160 Leif Axelsson Målilla OK 01:14:32 75,58
161 Claes Lindkvist OK Kompassen 01:14:38 75,78
162 Conny Husén OK Roslagen 01:14:50 76,18
163 Karl-Gustav Larsson OK P4 01:14:52 76,24
166 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 01:16:32 79,56
169 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:17:15 80,99
170 Bo Winander Järfälla OK 01:17:41 81,86
172 Urs Schmutz Leksands OK 01:18:15 82,99
173 Lars Lång Vimmerby OK 01:18:24 83,29
173 Harris Brande GOIF Tjalve 01:18:24 83,29
175 Runar Aldén OK Kolmården 01:18:40 83,82
177 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:18:55 84,32
178 Sven Pihl Enköpings AIF 01:19:32 85,54
179 Anders Widén OLG Säuliamt 01:19:44 85,94
180 Bert Thorsson Ryda SK 01:19:48 86,08
182 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 01:20:01 86,51
183 Lennart Andersson Göteborgs SK 01:20:06 86,67
183 Lars Wisell Fagersta OK 01:20:06 86,67
188 Gösta Lundgren Hjärnarps GH OL 01:21:05 88,63
190 Lennart Koren OK Branten 01:21:29 89,43
192 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 01:21:42 89,86
193 Pertti Heed OK Orinto 01:21:59 90,43
194 Leif Wallenbro Väsby OK 01:22:19 91,09
195 Kjell Jeppson IF Rigor 01:22:23 91,23
196 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:22:44 91,92
197 Leif Ingemarsson FK Vittus 01:22:59 92,42
198 Christer Samuelsson OK Löftan 01:23:34 93,58
200 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:24:20 95,11
201 Krister Alfredsson OK Orinto 01:24:34 95,58
204 Ove Johansson OK Kolmården 01:25:43 97,87
205 Sten Olsson OK Alehof 01:25:45 97,94
206 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 01:26:36 99,63
207 Lars Österberg Sävedalens AIK 01:26:39 99,73
209 Lars Persson OK Kompassen 01:28:49 104,05
211 Ulf Skogtjärn OK Linné 01:30:55 108,24
212 Anders Millinger Västerås SOK 01:33:27 113,29
214 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:34:01 114,42
216 Leif Malm Markaryds FK 01:35:29 117,34
217 Tommy Pedersen OK Orinto 01:36:00 118,37
219 Bo Eklund Vimmerby OK 01:36:50 120,03
220 Bo Jansson OK Hällen 01:37:35 121,53
221 Örjan Persson Bjursås OK 01:38:21 123,05
222 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 01:40:40 127,67
223 Hans Carlsson Hellas Orientering 01:42:18 130,93
224 Lennart Nylander OK Lindéna 01:43:37 133,55
228 Stig Dahlgren Göteborg-Majorna OK 02:04:14 174,65
231 Stig Mats Strandfors Frösö IF 02:13:20 192,79
232 Göran Schylander Frösö IF 02:35:22 236,71
Börje Åkesson Frosta OK
Erland Svensson Kvillebyns SK
Kennet Löfqvist Västerås SOK
Anders Björnberg Frölunda OL
Per-Arne Källén Uddevalla OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF