Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Ingrid Rex Wallström OK Landehof 00:41:13 17,96
4 Britt Forsell Pirozzi Lunds OK 00:44:44 24,44
5 Christina Flordal Ljusdals OK 00:45:47 26,37
6 Karin Grånäs Rasbo IK 00:46:00 26,77
8 Barbro Edström Kovlands IF 00:46:10 27,08
9 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 00:46:44 28,12
10 Gunvor Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:48:28 31,32
11 Ingela Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:49:18 32,85
12 Karin Persson OK Tyringe 00:49:59 34,11
13 Karin Bengtsson OK Kompassen 00:51:26 36,78
14 Göta Severinsson Hylte OK 00:51:27 36,81
15 Barbro Bengtsson Oskarströms OK 00:51:50 37,52
16 Ellbritt Svensson FK Finn 00:52:47 39,27
17 Ingalill Svensson Sävedalens AIK 00:52:53 39,45
18 Dagny Tirén OK Ravinen 00:53:00 39,67
19 Margareta Jönsson Åkers IF 00:53:04 39,79
20 Gudrun Wester Stångenäs AIS 00:53:06 39,85
21 Bodil Ruther OK Älme 00:53:49 41,17
22 Eva Lindgren Linköpings OK 00:54:26 42,31
23 Kristina Johansson Mullsjö SOK 00:55:20 43,97
24 Pirkko Stenerhag Västerbergslagens OL 00:55:22 44,03
25 Ing-Marie Bergman Visborgs OK 00:55:29 44,24
26 Gunnel Fransson Visborgs OK 00:55:52 44,95
27 Linnea Claesson Rydboholms SK 00:55:53 44,98
28 Anita Ljungberg Umeå OK 00:56:52 46,79
29 Barbro Martinsson OK Tyringe 00:57:28 47,90
30 Gun Svensson Rehns BK 00:57:51 48,60
31 Kristin Pettersson Stora Tuna OK 00:58:16 49,37
32 Eva-Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 00:58:33 49,89
33 Meit Kruskopf Korsnäs IF OK 00:58:46 50,29
34 Birgitta Norlin Rimbo SOK 00:58:58 50,66
35 Barbro Andersson OK Skogshjortarna 00:59:48 52,20
36 Barbro Carlsson Alfta-Ösa OK 00:59:53 52,35
37 Britt-Marie Karlsson OK Djerf 01:00:16 53,06
39 Solbritt Gustafsson OK Virdarna 01:02:28 57,11
40 Britt-Marie Björklund Västerviks OK 01:03:03 58,18
41 Ann-Marie Johansson Strängnäs-Malmby OL 01:03:15 58,55
42 Ingegerd Olsson OK Alehof 01:03:57 59,84
43 Ann-Christine Ek Nyköpings OK 01:04:13 60,33
44 Lillemor Rystedt Stora Tuna OK 01:04:52 61,53
45 Elisabeth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:06:35 64,69
46 Kristina Fransson OK Virdarna 01:06:42 64,91
47 Lena Sandahl Gamleby OK 01:07:32 66,44
48 Gun Thorsson Ryda SK 01:07:52 67,06
49 Inger Borg Ockelbo OK 01:08:36 68,41
50 Monica Berggren Bodafors OK 01:09:37 70,28
51 Anita Holmqvist IK Hakarpspojkarna 01:09:47 70,59
52 Birgitta Wallin Trosabygdens OK 01:10:20 71,60
53 Ingrid Cullbrand IK Stern 01:13:16 77,00
54 Eva Adolfsson IK Ymer 01:13:23 77,22
56 Inger Pettersson Björkfors GOIF 01:14:05 78,51
57 Ann-Marie Larsson Visborgs OK 01:15:30 81,12
59 Ylva Häggström IF Rigor 01:16:17 82,56
60 Inga Gustavsson IK Uven 01:17:32 84,86
61 Inger Almgren Gamleby OK 01:25:23 99,33
63 Margareta Noborn Sundsvalls OK 01:31:09 109,95
64 Marianne Persson IFK Enskede 01:34:25 115,97
65 Kristin Lindberg Lunds OK 01:39:02 124,47
66 Inga Ljungquist Lunds OK 01:49:32 143,82
68 Linnéa Karlsson OK Skogsstjärnan 02:04:53 172,10
Britt-Marie Persson FK Finn

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr