Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H65 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jan Fogelberg Västvärmlands OK 00:31:21 22,67
2 Bo Turesson OK Bävern 00:36:25 38,13
3 Tage Sandberg Bromma-Vällingby SOK 00:36:53 39,55
4 Kjell Erlandsson OK Lindéna 00:37:37 41,79
5 Bror Fureskog Alfta-Ösa OK 00:38:27 44,33
6 Larseric Larsson Degerfors OK 00:39:57 48,91
7 Jan Bojling Solna OK 00:40:44 51,30
8 Anders Montelius Boxholm-Mjölby OL 00:40:58 52,01
9 Karl-Olov Borg Ockelbo OK 00:41:52 54,76
11 Lars-Olof Gustafsson OK Klyftamo 00:42:25 56,44
12 Rune Eliasson Falkenbergs OK 00:42:35 56,94
13 Christer Elfsberg Kristinehamns OK 00:42:41 57,25
14 Paul Norén OK Södertörn 00:42:42 57,30
15 Lars-Göran Axmalm Sävedalens AIK 00:42:47 57,55
16 Jörgen Ahlqvist Sundbybergs IK 00:43:31 59,79
17 Willy Ljungdell Täby OK 00:43:45 60,50
18 Hans Eriksson Rånäs OK 00:43:47 60,61
19 Anders Hurtig Kvarnsvedens GOIF OK 00:43:56 61,06
20 Ronny Ragnarsson Markbygdens OK 00:44:24 62,49
21 Lennart Gustavsson IK Uven 00:44:32 62,89
22 Jan Persson Ystads OK 00:44:39 63,25
23 Morgan Ljung Vaggeryds SOK 00:44:41 63,35
24 Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 00:44:48 63,71
25 Lars-Ivar Svensson Rehns BK 00:44:54 64,01
26 Stig Johansson Helsingborgs SOK 00:45:08 64,72
27 John Östlund Sundbybergs IK 00:45:18 65,23
28 Christer Nälemark OK Djerf 00:45:44 66,56
29 Roy Owesson Helsingborgs SOK 00:45:59 67,32
30 Nils-Erik Eriksson Sala OK 00:46:13 68,03
32 Bengt Ale Lundberg Ärla IF 00:46:49 69,86
33 Arne Johansson OK Älme 00:47:23 71,59
34 Kjell Nilsson OK Klemmingen 00:47:25 71,69
35 Sven-Erik Carlsson Alfta-Ösa OK 00:47:26 71,74
36 Bo Sundberg IFK Hedemora OK 00:47:30 71,95
38 Jan Svensson GOIF Tjalve 00:47:40 72,46
39 Tor-Eve Bengtsson Helsingborgs SOK 00:47:46 72,76
40 Per Granevik Jönköpings OK 00:47:51 73,01
41 Oskar Johansson Stångenäs AIS 00:47:54 73,17
42 Kurt Johansson OK Gisle 00:48:08 73,88
43 Inge Sundström Nyköpings OK 00:48:22 74,59
44 Jon Flordal Ljusdals OK 00:48:40 75,51
45 Peter Hagström GOIF Tjalve 00:49:03 76,68
46 Olle Arman Nyköpings OK 00:49:05 76,78
47 Åke Höglund Timrå SOK 00:49:13 77,18
48 Leif Alfredsson Växjö AIS 00:49:17 77,39
49 Bendy Wallin Trosabygdens OK 00:49:21 77,59
50 Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 00:49:25 77,79
51 Jan Larsson Främmestads IK 00:49:40 78,56
52 Claes Lindegårdh Tolered-Utby Ol-klubb 00:49:48 78,96
54 Bo Skoog Tumba-Mälarhöjden OK 00:50:21 80,64
55 Hans Grudd Stora Tuna OK 00:50:25 80,85
56 Gunnar Hedberg Östersunds OK 00:50:35 81,35
57 Bengt-Rune Wallström IK Uven 00:50:37 81,46
59 Göran Eklund Trosabygdens OK 00:50:46 81,91
60 Måns Öhman Visborgs OK 00:50:53 82,27
61 Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 00:51:12 83,24
62 Göran Karlsson Lessebo OK 00:51:20 83,64
63 Roland Gustavsson Alvesta SOK 00:51:21 83,69
64 Hans Jonhed KFUM Örebro OK 00:51:25 83,90
65 Gösta Claesson Rydboholms SK 00:51:49 85,12
67 Mats Klingvall Umeå OK 00:52:09 86,14
68 Sven-Erik Johansson OK Skogsstjärnan 00:52:21 86,75
69 Christer Galle Bromma-Vällingby SOK 00:52:43 87,86
71 Håkan Söderkvist Arboga OK 00:52:55 88,47
72 Sven-Erik Kempe Oslättforspojkarnas IK 00:54:06 92,09
73 Göran Svärd OK Klemmingen 00:54:28 93,20
74 Tommy Peterson Helsingborgs SOK 00:54:33 93,46
75 Björn Andersson Gotlands Bro OK 00:54:49 94,27
77 Kaare Hansson Malmö OK 00:55:17 95,70
78 Alf Börjars Kils OK 00:55:19 95,80
79 Hans-Erik Eriksson Gävle OK 00:55:28 96,26
80 Kenneth Karlsson Gällstadbygdens SOK 00:55:40 96,87
81 Kurt Johansson Svenljunga OK 00:55:50 97,37
82 Jan Påhlstorp Emmaboda Verda OK 00:55:51 97,43
83 Hans Sjögren Alvesta SOK 00:55:52 97,48
84 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 00:55:53 97,53
85 Göran Glanshed IFK Enskede 00:56:16 98,70
86 Christer Jansson Hagaby GOIF 00:56:20 98,90
87 Björn Ahrling Svaide Roma SOK 00:56:37 99,76
88 Per Jacobsson Arboga OK 00:56:39 99,87
89 Uno Adolfsson IBM-Klubben 00:56:48 100,32
90 Leif Cliffordson Sävedalens AIK 00:56:51 100,48
91 Lars Mathiasson IK Stern 00:57:06 101,24
92 Lennart Martinsson OK Tyringe 00:57:07 101,29
93 Karl-Bertil Kjellsson Rävetofta OK 00:57:09 101,39
94 Östen Boman Söderhamns OK 00:57:10 101,44
94 Anders Calles Kvarnsvedens GOIF OK 00:57:10 101,44
96 Bror Palgrim Vänersborgs SK 00:57:24 102,16
97 Åke Sjöberg IF Hallby SOK 00:57:32 102,56
98 Folke Ringberg Lessebo OK 00:57:43 103,12
99 Göran Litzell OK Kullingshof 00:57:45 103,22
100 Jan-Olof Wåhlberg IBM-Klubben 00:58:06 104,29
101 Allan Wikström Stångenäs AIS 00:58:28 105,41
102 Kent Svensson OK Skogsfalken 00:58:29 105,46
104 Lars T Lorén OK Frisene 00:58:44 106,22
105 Christer Svensson Tibro OK 00:58:54 106,73
106 Roland Persson OK Älme 00:59:12 107,65
107 Håkan Beijar Degerfors OK 00:59:13 107,70
108 Bengtåke Andersson OK Amne 00:59:19 108,00
109 Ingvar Johnsson Värend GN OL 00:59:39 109,02
110 Göran Johansson Järfälla OK 00:59:46 109,38
111 Mats Elofsson Herrljunga SK Skid o OL 00:59:47 109,43
113 Staffan Broberg IF Marin Väst 00:59:57 109,94
114 Lennart Nilsson Ystads OK 00:59:58 109,99
115 Sven-Åke Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:00:25 111,36
117 Håkan Forsgren Gävle OK 01:00:54 112,84
118 Göran Larsson OK Kompassen 01:00:55 112,89
119 Kent Ekdahl Emmaboda Verda OK 01:00:56 112,94
120 Lennart Vessberg Avesta OK 01:01:01 113,19
124 Ragnar Widenbring Sala OK 01:02:02 116,29
125 Göran Abel Härnösands OK 01:02:32 117,82
126 Sigvard Eriksson OK Gränsen 01:02:40 118,23
128 Göran Forsberg Hagaby GOIF 01:03:19 120,21
129 Jan-Erik Nilsson Ystads OK 01:03:44 121,48
130 Ulf Persson Anderstorps OK 01:03:53 121,94
131 Jan Martner Tolered-Utby Ol-klubb 01:03:59 122,24
133 Göran Oldaeus Jönköpings OK 01:04:09 122,75
134 Rolf Jönsson Katrineholms OK 01:04:31 123,87
135 Ulf Ahlqvist IF Hansa-Hoburg 01:04:51 124,89
136 Ingmar Olsson Herrljunga SK Skid o OL 01:04:59 125,29
137 Dag Lewis-Jonsson Helsingborgs SOK 01:05:29 126,82
138 Kjell Lindholm Sol Tranås 01:07:04 131,65
139 Bo Klamfelt Tibro OK 01:07:13 132,11
140 Claes-Göran Green Malmö OK 01:07:55 134,25
141 Sven-Olof Asp Leksands OK 01:08:32 136,13
142 Bengt Simonsson Älvdalens IF OK 01:08:37 136,38
143 Billy Jakobsson Åkers IF 01:08:38 136,43
144 Lennart Gardelius IF Hansa-Hoburg 01:09:04 137,75
145 Christer Svärd Bergnäsets AIK 01:10:42 142,74
146 Christer Gillenäs Kristinehamns OK 01:11:36 145,48
146 Klas Langels Skarpnäcks OL 01:11:36 145,48
148 Arne Bigsten FK Herkules 01:12:14 147,42
149 Jan Wingstedt Bodafors OK 01:12:17 147,57
150 Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 01:14:36 154,64
151 Jan Nilsson FK Snapphanarna 01:14:39 154,79
152 Björn Olofsson Sidensjö IK 01:15:54 158,61
153 Ove Johansson Strängnäs-Malmby OL 01:16:17 159,78
154 Göran Frisk Attunda OK 01:16:38 160,84
155 Per Hedman Östersunds OK 01:17:40 164,00
156 Rolf Hultman Vaggeryds SOK 01:19:37 169,95
157 Lars Karlsson Gamleby OK 01:21:17 175,03
158 Hardy Paulsson Umeå OK 01:22:16 178,03
160 Lars Johnsson OK Måsen 01:23:11 180,83
161 Hans Risberg Skattkärrs IF 01:29:58 201,53
162 Ulf Nordgren OK Landehof 01:30:13 202,29
163 Göran Almgren Gamleby OK 01:39:51 231,69
165 Roland Salomonsson Härnösands OK 01:45:48 249,84
166 Sten Helmertz Frölunda OL 02:08:02 300,00
Jan Larsson Sävedalens AIK
Ove Pettersson Arboga OK
Roland Nilsson OK Lindéna

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF