Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - D70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 00:37:09 7,75
2 Birgitta Olsson Ronneby OK 00:41:25 15,29
5 Dagny Gustavsson Sigtuna OK 00:46:29 24,26
7 Helen Andertoft Markaryds FK 00:47:54 26,76
8 Gun Larsson OK Lindéna 00:48:22 27,59
9 Gunnel Svensson IK Ymer 00:51:00 32,25
10 Ann Persson Piteå IF 00:51:54 33,84
11 Ing-Marie Mozelius Stora Tuna OK 00:52:10 34,31
13 Evy Nord Södertälje IF 00:52:57 35,70
14 Berith Ivehag Främmestads IK 00:53:11 36,11
15 Eva Isaksson OK Skogshjortarna 00:53:22 36,43
18 Birgitta Stenström Vänersborgs SK 00:54:11 37,88
19 Inger Sundin OK Landehof 00:54:16 38,02
20 GunBritt Svensson Västerviks OK 00:55:13 39,70
21 Elisabeth Kimell Gotlands Bro OK 00:56:13 41,47
22 Berit Byström OK Virdarna 00:56:14 41,50
23 Margareta Bengtsson OK Gläntan 00:56:37 42,18
24 Gull Svensson Tockarps IK 00:56:54 42,68
25 Lisbeth Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 00:57:52 44,39
26 Lillemor Lorén OK Frisene 00:58:01 44,66
27 Kaarina Voudinmäki Mullsjö SOK 00:58:28 45,45
28 Ingrid Hermansson IK Ymer 00:58:35 45,66
29 Margareta Löfkvist Bjursås OK 00:59:28 47,22
30 Anne-Marie Byström Sidensjö IK 00:59:34 47,40
31 Ann-Charlotte Jensen Hässleholms OK 01:01:11 50,26
32 Ann-Britt Björnlinger IK Vista 01:01:42 51,17
33 Marianne Hamilton Enebybergs IF 01:02:04 51,82
34 Barbro Johansson Sjövalla FK 01:02:42 52,94
35 Anna-Cajsa Eriksson Jönköpings OK 01:04:57 56,92
36 Ulla Nilsson SOK Viljan 01:05:15 57,45
37 Mariann Kjellberg Bredareds IF 01:05:18 57,54
38 Kerstin Ernvid Ulricehamns OK 01:06:08 59,02
38 Britt-Marie Sjöberg OK Tor 01:06:08 59,02
40 Kerstin Gunnarsson Nässjö OK 01:06:09 59,05
41 Margareta Skoog Valbo AIF 01:06:16 59,25
42 Lena Timner Umeå OK 01:06:42 60,02
43 Britt Rangert IK Ymer 01:08:18 62,85
44 Gunnel Palgrim Vänersborgs SK 01:08:30 63,20
45 Kerstin Bengtsson Motala AIF OL 01:09:52 65,62
46 Ann-Mari Fehrnström Enebybergs IF 01:10:45 67,18
47 Eva Kjellman Vandrarringen 01:12:08 69,63
48 Torill Svendsen Lunds OK 01:14:01 72,96
49 Margareta Tidman OK Kolmården 01:14:14 73,34
50 Ann-Britt Björkman Kungälvs OK 01:14:52 74,47
51 Elvy Peterson Sundsvalls OK 01:17:04 78,36
52 Inga Persson OK Landehof 01:19:53 83,34
53 Gunvor Jonsson Vänersborgs SK 01:21:02 85,37
54 Elvy Börjesson OK Alehof 01:21:56 86,97
55 Linnéa Hall OK Amne 01:24:07 90,83
56 Gun Larsson Hammarby IF OF 01:25:27 93,19
57 Marina Wästlund OK Amne 01:26:40 95,34
58 Birgitta Parkner OK Landehof 01:28:31 98,61
59 Lillemor Hallin OK Landehof 01:32:58 106,48
61 Lilian Bengtsson OK Amne 01:45:08 128,01
64 Kerstin Elf Ölmstads IS 02:02:11 158,17
Lena Leandersson Älvdalens IF OK
Ann-Margret Persson Gävle OK
Sonja Hansson GOIF Tjalve

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF