Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H70

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sören Andersson IK Dran 00:39:11 16,90
3 Gösta Lindqvist OK Löftan 00:41:20 21,84
4 Kalle Johansson OK Skogshjortarna 00:41:27 22,10
5 Dag Lorén OK Frisene 00:42:58 25,58
6 Roland Alsén OK Roxen 00:43:43 27,30
7 Per-Ivar Möllberg Arboga OK 00:44:10 28,34
8 Inge Persson FK Boken 00:44:34 29,25
10 Leif Strandberg Gustavsbergs OK 00:44:47 29,75
11 Rolf Skoglund Hellas Orientering 00:44:51 29,90
12 Stefan Persson Rehns BK 00:44:54 30,02
13 Kenneth Ivehag Främmestads IK 00:45:12 30,71
14 Runo Johansson Kristinehamns OK 00:45:20 31,01
15 Håkan Rystedt Stora Tuna OK 00:45:31 31,43
18 Henrik Bergman OK Linné 00:46:52 34,53
19 Rune Rådeström Snättringe SK 00:46:57 34,72
20 Erland Ling Jönköpings OK 00:47:24 35,75
21 Björn Linnersjö OK Orion 00:47:27 35,87
22 Lars Fransson Bottnaryds IF 00:47:28 35,91
23 Sven-Åke Granquist Hästveda OK 00:47:35 36,18
24 Bo Leuchovius Göteborg-Majorna OK 00:47:41 36,40
25 Roland Nilsson Falköpings AIK OK 00:47:51 36,79
26 Bo Hedlund IFK Enskede 00:47:59 37,09
27 Håkan Mossberg OK Järnbärarna 00:48:21 37,93
28 Anders Buhré Nybro OK 00:49:09 39,77
29 Hans Persson OK Älgen 00:49:29 40,53
29 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 00:49:29 40,53
31 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 00:49:43 41,07
32 Stig Israelsson OK Tylöskog 00:49:50 41,34
33 Lars-Olof Lannfelt OK Skogshjortarna 00:50:11 42,14
34 Gunnar Löfkvist Bjursås OK 00:50:16 42,33
35 Roland Sandahl Annebergs GIF 00:50:42 43,33
36 Ulf Svedestam Eskilstuna OL 00:51:07 44,28
37 Sven Leandersson Älvdalens IF OK 00:51:09 44,36
38 Magne Hagström Frölunda OL 00:51:25 44,97
39 Göran Bengtsson Tockarps IK 00:51:35 45,35
40 Henrik Hvoslef IK Stern 00:51:41 45,58
41 Rune Arvidsson Markbygdens OK 00:51:42 45,62
42 Stig Karlsson Lessebo OK 00:51:46 45,77
43 Staffan Elmhagen Söders-Tyresö 00:52:13 46,81
44 Acke Wåhlander Göteborg-Majorna OK 00:52:23 47,19
45 Torbjörn Tirén Hellas Orientering 00:52:27 47,34
46 Benkt Anderson Lunds OK 00:52:33 47,57
47 Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 00:53:13 49,10
48 Ingemar Lindblom IFK Göteborg 00:53:27 49,63
49 Torgny Grönlund Lidköpings VSK 00:53:36 49,98
51 Lennart Sturesson Linköpings OK 00:53:45 50,32
52 Reits Hall OK Amne 00:53:56 50,74
53 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 00:54:00 50,90
55 Kurt Andersson Storviks IF 00:54:51 52,85
56 Erling Larsson Hässleholms OK 00:54:55 53,00
57 Bengt Andersson Tidaholm SOK Sisu 00:54:57 53,08
58 Åke Gatelid Sigtuna OK 00:55:02 53,27
59 Lars Finbom OK Landehof 00:55:22 54,03
61 Krister Sandblad Växjö OK 00:55:33 54,45
62 Lars Henriksson OK Älme 00:56:26 56,48
63 Sven Ruther OK Älme 00:56:35 56,82
64 Bengt Nilsson Alvesta SOK 00:57:01 57,82
65 Steffen Häggström IF Rigor 00:57:21 58,58
66 Kjell Holmström Björkfors GOIF 00:57:35 59,12
67 Rolf Hallberg FK Finn 00:58:01 60,11
68 Stig Karlsson Torsås OK 00:58:05 60,26
69 Lars-Erik Larsson OK Amne 00:58:38 61,53
70 Hans C Johansson IK Stern 00:58:44 61,76
72 Åke Bölenius OK Branten 00:58:55 62,18
74 Ivan Ernvid Ulricehamns OK 00:59:20 63,13
75 Åke Karlsson SOK Träff 00:59:56 64,51
76 Alf Olsson Forserums SOK 01:00:15 65,24
78 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 01:00:23 65,54
79 Thord Rådberg OK Roslagen 01:00:27 65,69
80 Hans Sylvan Järfälla OK 01:00:28 65,73
81 Kurt Andersson Enebybergs IF 01:00:46 66,42
83 Bengt Mattiasson Södertälje-Nykvarn OF 01:01:12 67,42
84 Hagbert Persson Växjö OK 01:01:28 68,03
85 Rolf Jakobsson Alfta-Ösa OK 01:01:36 68,33
88 Ingemar Johnsson Haninge SOK 01:02:11 69,67
89 Bengt-Åke Svensson IK Ymer 01:02:26 70,25
91 Jan-Ulf Karlsson Målilla OK 01:03:11 71,97
92 Stellan Fehrnström Enebybergs IF 01:04:04 73,99
93 Jan Hellstrand Åmåls OK 01:04:11 74,26
94 Bengt Olsson Markbygdens OK 01:04:13 74,34
95 Bengt Gard Oskarströms OK 01:04:29 74,95
96 Lars Wahlström Istrums SK 01:04:36 75,22
97 Lars-Åke Claesson Skillingaryds FK 01:04:45 75,56
99 Hans-Åke Christiansson Gamleby OK 01:05:15 76,71
100 Gert Lindeus Almby IK 01:05:29 77,24
101 Gunnar Persson Svanesunds GIF 01:05:41 77,70
102 Bo Svensson Tockarps IK 01:05:42 77,74
103 Gunnar Andersson IK Vista 01:05:49 78,01
104 Carl-Otto Wijkmark IF Hagen 01:06:02 78,50
105 Carl-Eric Andersson Fjärås AIK 01:06:23 79,31
108 Göran Haglund Haninge SOK 01:06:50 80,34
109 Arne Larsen Västerviks OK 01:07:16 81,33
110 Ove Peterson Sundsvalls OK 01:07:39 82,21
112 Kurt Sandström Skutskärs OK 01:08:40 84,55
116 Gösta Malmer IF Marin Väst 01:10:27 88,64
117 Rune Gunnarsson Nässjö OK 01:10:44 89,29
118 Kenneth Rosén Göteborg-Majorna OK 01:10:54 89,67
119 Göran Thour Värend GN OL 01:11:09 90,24
120 Toivo Voudinmäki Mullsjö SOK 01:11:20 90,66
123 Tom Lindberg Lunds OK 01:13:12 94,95
124 Christer Westberg IFK Göteborg 01:13:35 95,83
125 Rune Berg Lunds OK 01:13:45 96,21
126 Ingmar Eriksson Falkenbergs OK 01:14:12 97,24
128 Leif Lindström Nybro OK 01:14:32 98,01
129 Kenneth Arvidsson Alvesta SOK 01:14:39 98,27
130 Arne Andersson Oskarströms OK 01:14:50 98,69
132 Nils Sjödin GOIF Tjalve 01:15:34 100,38
133 Leif Lind IK Vikings OK 01:15:52 101,06
134 Sven Thelandersson Lunds OK 01:16:21 102,17
136 Åke Björklund Västerviks OK 01:18:25 106,92
138 Stig Bengtsson OK Amne 01:19:44 109,94
139 Hans Carlheim Turebergs IF 01:22:58 117,35
142 Tore Kangas Västerås SOK 01:24:00 119,73
144 Thor-Erik Lindmark IFK Kiruna 01:27:48 128,44
146 Bo Jonsson Bolidens SK 01:32:37 139,49
148 Tomas Möller OK Södertörn 01:36:55 149,36
151 Christer Ljungquist Lunds OK 01:39:14 154,67
152 Bengt Åkerström SOK Träff 01:40:03 156,55
153 Torbjörn Hagin IK Gandvik 01:41:11 159,15
156 Helge Helmersson Lunds OK 02:30:44 272,83
Sven Erik Sjöholm Mullsjö SOK
Börje Gustafsson Hägersta GF

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF