Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten (WRE) - H21 Elit 2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Emil Svensk Stora Tuna OK 00:27:50 1,07
2 Anton Sjökvist Stora Tuna OK 00:29:07 4,54
3 Marcus Millegård Halden SK 00:29:39 5,98
4 Jegor Kostylev IFK Moras OK 00:29:49 6,43
5 Erik Liljequist Södertälje-Nykvarn OF 00:29:58 6,83
6 Kalle Bergman OK Ravinen 00:30:09 7,33
7 Måns Sandgren OK Orion 00:30:18 7,73
7 Andreas J Johansson Göteborg-Majorna OK 00:30:18 7,73
9 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 00:30:20 7,82
10 Oskar Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 00:30:23 7,96
11 Karl Walheim Ärla IF 00:30:31 8,32
12 Göran Winblad Rehns BK 00:30:38 8,63
13 Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 00:31:00 9,62
14 Fredrik Mattsson OK Kåre 00:31:16 10,34
14 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 00:31:16 10,34
16 Mikael Eliasson Göteborg-Majorna OK 00:31:20 10,52
17 Mathias Hallmén Attunda OK 00:31:29 10,93
18 Liutauras Bilevicius OK Linné 00:31:30 10,97
19 John Persson IFK Göteborg 00:31:34 11,15
20 Pontus Petersson OK Orion 00:31:38 11,33
21 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:31:57 12,19
22 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 00:32:05 12,55
23 Henric Brohede OK Tyr 00:32:09 12,73
25 Olle Kalered OK Denseln 00:32:20 13,22
26 Johan Sjögren OK Tyr 00:32:34 13,85
26 Tomas Hallmén OK Tisaren 00:32:34 13,85
28 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:32:36 13,94
29 Daniel Attås OK Tisaren 00:32:38 14,03
31 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:32:47 14,44
32 Simon Svensson OK Pan-Kristianstad 00:33:05 15,25
33 Niklas Olofsson OK Pan-Kristianstad 00:33:14 15,65
34 Jörgen Ohlin OK Linné 00:33:20 15,92
35 Fredrik Eliasson Halden SK 00:33:33 16,51
35 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 00:33:33 16,51
37 Ivan Forsgren OK Tisaren 00:33:45 17,05
38 Andreas Holmqvist Hestra IF 00:33:53 17,41
39 Aleksander Bernaciak OK Orion 00:33:58 17,63
40 Martin Ahlberger Hestra IF 00:34:14 18,35
41 Andreas Calleberg Rehns BK 00:34:18 18,53
42 Anton Tynong Gävle OK 00:34:33 19,21
43 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:35:26 21,59
45 Björn Ljunggren OK Hammaren 00:35:54 22,85
46 Johan Hamelius OK Linné 00:36:07 23,44
47 Johan Bäckman Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:38 24,83
48 Richard Sjöholm OK Pan-Kristianstad 00:36:49 25,33
49 Oscar Vångell Ärla IF 00:37:27 27,04
50 Benjamin Anciaux OK Skogshjortarna 00:37:31 27,22
51 Erik Lind IFK Umeå 00:38:02 28,61
52 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 00:38:49 30,73
54 Pavel Shestakov Hellas Orientering 00:41:53 39,01
55 Mattias Johansson IFK Moras OK 00:43:26 43,19
56 John Svanberg OK Södertörn 00:43:30 43,37
57 Johan Wikström OK Tyr 00:44:03 44,86
58 Fredrik Persson IFK Göteborg 00:44:48 46,88
59 Rickard Börjesson Hestra IF 01:00:50 90,17

Annonser