Svenska Orienteringsförbundet

25mannakorten (WRE) - H45-2

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Kristian Palm IK Hakarpspojkarna 00:27:57 6,40
2 Olov Vikström Sundsvalls OK 00:29:43 11,49
3 Håkan Mattsson Gotlands Bro OK 00:29:56 12,11
4 Jan Näslund OK Nolaskogsarna 00:30:24 13,46
5 Fredrik Jönsson Motala AIF OL 00:30:54 14,90
5 Robert Palm Västerås SOK 00:30:54 14,90
7 Mårten Wikström Halmstad OK 00:30:55 14,94
8 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 00:31:24 16,34
9 Magnus Johansson OK Löftan 00:31:55 17,82
10 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 00:32:04 18,26
11 Per Johansson Motala AIF OL 00:32:09 18,50
12 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 00:33:49 23,29
13 Bengt Norrman Trollhättans SOK 00:34:00 23,82
14 Björn Olofsson OK Storsjön 00:34:18 24,69
15 Janne Mattsson Trollhättans SOK 00:34:32 25,36
15 Tomas Norman Leksands OK 00:34:32 25,36
17 Anders Wadsten OK Landehof 00:34:38 25,65
18 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna 00:35:29 28,09
19 Lars Björking OK Skogshjortarna 00:35:31 28,19
20 Fredrik Stenebo Attunda OK 00:35:39 28,57
21 Ola Torstensson Västerås SOK 00:35:58 29,48
22 Per Sigvardson Bredaryds SOK 00:36:05 29,82
23 Rolf Johansson Sundsvalls OK 00:36:37 31,36
23 Per Spik Leksands OK 00:36:37 31,36
25 Magnus Karlsson 1 OK Landehof 00:36:41 31,55
26 Niklas Nilsson Härlövs IF 00:36:48 31,88
28 Joachim Friberg Istrums SK 00:37:06 32,75
29 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:37:17 33,28
30 Anders Jonsson IK Vikings OK 00:37:20 33,42
31 Ulf Nilsson Gotlands Bro OK 00:37:29 33,85
32 Anders Gustafsson Uddevalla OK 00:38:01 35,39
33 Jan Åhlund OK Nolaskogsarna 00:38:41 37,31
35 Stefan Redtzer Attunda OK 00:39:31 39,71
36 Johan Risberg Tormestorps IF 00:39:56 40,91
37 Lasse Karlsson Istrums SK 00:40:24 42,25
38 Ulf Lindqvist Östersunds OK 00:40:27 42,39
39 Kennet Horvath Halmstad OK 00:41:43 46,04
40 Björn Svensson OK Djerf 00:42:05 47,10
41 Jonas Pettersson OK Tisaren 00:42:26 48,10
42 Staffan Magnusson OK Nolaskogsarna 00:42:42 48,87
43 Erik Löseth Falköpings AIK OK 00:42:47 49,11
44 Henrik Svensson OK Löftan 00:42:48 49,16
45 Anders Karlsson OK Kåre 00:42:59 49,69
46 Martin Mandinger Trollhättans SOK 00:43:01 49,78
47 Ulf Karlsson OK Alehof 00:43:27 51,03
48 Magnus Blennow Falköpings AIK OK 00:43:39 51,61
49 Bo Svensson Istrums SK 00:43:43 51,80
50 Magnus Niklasson Falköpings AIK OK 00:43:54 52,33
51 Patrik Fors Attunda OK 00:44:09 53,05
52 Mikael Gustafsson OK Gynge 00:44:27 53,91
53 Leif Einarsson Kungälvs OK 00:45:05 55,73
54 Lars Larsson OK Alehof 00:46:20 59,33
55 Lars Säfström OK Pan-Kristianstad 00:48:04 64,32
56 Åke Andersson Trollhättans SOK 00:48:10 64,61
57 Mikael Danielsson OK Kåre 00:48:20 65,09
58 Tommy Fröjd Sundsvalls OK 00:48:39 66,00
59 Raul Hindov Lunds OK 00:48:48 66,44
60 Esa Myllyvainio Sundbybergs IK 00:49:34 68,64
61 Mikael Davidsson Västerås SOK 00:50:04 70,08
62 Johan Källbäck Hammarby IF OF 00:50:09 70,32
63 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:50:20 70,85
64 Håkan Lindberg OK Djerf 00:51:35 74,45
65 Robert Östlund Säterbygdens OK 00:52:24 76,80
66 Håkan Andersson OK Dacke 00:52:27 76,95
67 Mats Hedman IF Hagen 00:53:34 80,16
68 Jonas Johansson OK Nackhe 00:54:16 82,18
69 Hans Johansson Sundsvalls OK 00:54:17 82,22
70 Johan Billing Målilla OK 00:55:22 85,34
71 Magnus Tenghagen Härlövs IF 00:56:36 88,89
73 Henrik Jonsson Stenungsunds OK 00:57:37 91,82
75 Mattias Berglund Bromma-Vällingby SOK 00:58:30 94,36
76 Anders Ericsson Lunds OK 00:59:11 96,33
77 Bo Wetterström Tormestorps IF 00:59:31 97,29
78 Jörgen Karlsson Härlövs IF 01:08:41 123,69
80 Peter Bergstrand Motala AIF OL 01:10:50 129,88
81 Bo Westerberg Trollhättans SOK 01:11:08 130,74
82 Anders Flinth Leksands OK 01:12:35 134,92
83 Conny Gunnarsson OK Älgen 01:14:43 141,06
84 Jan Hansson OK Djerf 01:15:03 142,02
85 Mats Lundqvist Östersunds OK 01:18:27 151,81
86 Anders Norlin IFK Moras OK 01:23:22 165,96
87 Jonas Hultin OK Löftan 01:25:03 170,81
88 Anders Svalbring Målilla OK 01:25:33 172,25
89 Bengt Leijon Härlövs IF 01:28:15 180,02
90 Magnus Nilsson Härlövs IF 01:33:49 196,05
91 Lars Ljungberg Sjövalla FK 01:54:10 254,65
Tony Gustavsen Istrums SK
Harri Viinamäki IF Hagen
Per Nordling Sundsvalls OK
Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK
Mats G Andersson OK Skogshjortarna
Martin Ekdala Kungälvs OK
Vidar Albinsson Tormestorps IF
Mats-Ola Persson Tormestorps IF

Annonser

Bagheera