Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H75

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Rune Carlsson Sundbybergs IK 00:42:47 32,85
3 Arne Gustafsson Malmö OK 00:43:09 33,76
4 Lars-Inge Eklund Vimmerby OK 00:43:42 35,12
5 Ernie Broström Halmstad OK 00:45:04 38,50
6 Kurt Bergstrand Lessebo OK 00:46:26 41,88
7 Hans Östlund OK Kroppefjäll 00:47:07 43,57
8 Gösta Linge FK Vittus 00:48:06 46,01
9 Rune Ahlander Jönköpings OK 00:48:14 46,34
10 Ingemar Svensson Lunds OK 00:48:32 47,08
12 Roland Karlsson Ronneby OK 00:49:00 48,23
13 Jan-Erik Danell Tullinge SK 00:50:21 51,57
14 Göran Olofsson Fjärås AIK 00:50:24 51,70
16 Ingemar Holmberg IF Hagen 00:51:06 53,43
17 Andre Alexandersson Kungälvs OK 00:51:27 54,29
18 St John Vallin OK Hedströmmen 00:52:09 56,03
19 Bjarne Erlandsson Hammarby IF OF 00:52:15 56,27
20 Torbjörn Ericsson Hagaby GOIF 00:52:47 57,59
21 Torsten Claesson OK Älme 00:52:58 58,05
22 Ulf Eskilsson OK Södertörn 00:53:37 59,65
23 Lennart Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 00:54:21 61,47
26 Leif Lundquist Enebybergs IF 00:55:17 63,78
27 Allsing Carlsson OK Skogsvargarna 00:55:21 63,94
28 Stig Fransson OK Stigen 00:55:35 64,52
29 Kaj Wirén Visborgs OK 00:55:59 65,51
30 Kjell Mjöberg Hallstahammars OK 00:56:35 66,99
31 Sven-Olov Larsson Bodafors OK 00:56:39 67,16
32 Lars-Göran Björnlinger IK Vista 00:57:04 68,19
32 Ove Johansson OK Järnbärarna 00:57:04 68,19
34 Lennart Karlsson OK Grip 00:57:07 68,31
35 Sigurd Wallén Täby OK 00:57:24 69,01
36 Kurt Rydin OK Tranan 00:57:26 69,10
37 Åke Ivansson Degerfors OK 00:58:19 71,28
38 Gösta Guteland Snättringe SK 00:58:21 71,36
39 Leif Sjögren OK Orion 00:58:31 71,78
40 Sven-Olof Lundin Sol Tranås 00:58:49 72,52
41 Lars Kjellman Vandrarringen 00:59:57 75,32
44 Per Larsson Jönköpings OK 01:02:34 81,80
45 Jan-Eric Nelking FK Åsen 01:02:53 82,58
46 Guntram Månsson Mariestads FK 01:03:03 82,99
47 Sture Nilsson Stockholmspolisens IF OF 01:03:23 83,82
48 Karl-Inge Karlsson Istrums SK 01:03:36 84,35
49 Lars Persson Väsby OK 01:04:03 85,47
50 Stig Östh Korsnäs IF OK 01:04:30 86,58
51 Inge Nilsson OK Älme 01:04:32 86,66
52 Rune Bengtsson Ronneby OK 01:04:53 87,53
53 Kuno Ekdahl OK P4 01:05:11 88,27
54 Bernt Petersson Alvesta SOK 01:06:28 91,44
56 Karl Gunnar Backlund Ockelbo OK 01:07:52 94,91
57 Torild Bornetun Skillingaryds FK 01:07:56 95,07
58 Lennart Eriksson OK Stigen 01:08:20 96,06
59 Stig Bengtsson Motala AIF OL 01:08:28 96,39
60 Hjalmar Nordquist OK Järnbärarna 01:08:51 97,34
62 Ulf Bolinder Västerås SOK 01:09:05 97,92
63 Stig Lindskog Visborgs OK 01:09:11 98,17
64 Gunnar Lindström OK Renen 01:09:36 99,20
66 Karl-Gerhard Ramde SOK Aneby 01:09:44 99,53
67 Sune Hagström Istrums SK 01:09:55 99,98
68 Werner Törnblom Växjö OK 01:10:13 100,72
69 Brodde Nilsson OK Skogsfalken 01:10:23 101,13
71 Nore Westin I 19 IF 01:10:54 102,41
72 Gunnar Johansson Filipstads OK 01:11:15 103,28
73 Torbjörn Wingqvist Skåneslättens OL 01:11:57 105,01
74 Karl Henrik Lovang Västerbergslagens OL 01:12:04 105,30
75 JB Larsson OK Löftan 01:12:13 105,67
76 John Berglund Alfta-Ösa OK 01:12:38 106,70
77 Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 01:13:07 107,90
78 Ragnar Bewert OK Landehof 01:13:10 108,02
79 Gunnar Grönkvist Bottnaryds IF 01:13:14 108,19
80 Lars Löthman Järfälla OK 01:13:21 108,47
81 Kåre Tengnér FK Friskus-Varberg 01:13:44 109,42
82 Henken Eriksson I 19 IF 01:13:54 109,83
84 Karl-Eric Wannberg IK Omega 01:15:48 114,54
86 Stellan Helgesson Markbygdens OK 01:16:14 115,61
87 Gunnar Nyberg Hellas Orientering 01:16:31 116,31
89 Roger Andersson Kristinehamns OK 01:18:42 121,71
90 P - O Eriksson OK Hammaren 01:19:11 122,91
92 Sten Johansson OK Skogsfalken 01:19:39 124,06
93 Hugo Isgren IFK Enskede 01:19:40 124,10
94 Jan Kjellström Svanesunds GIF 01:20:17 125,63
96 Bror Nylund Oslättforspojkarnas IK 01:21:50 129,46
97 Bo Skoog Valbo AIF 01:22:00 129,87
98 Holger Persson OK Eken 01:22:20 130,70
99 Erland Olsson Dalsjöfors IF 01:22:25 130,91
100 Lennart Östergren Växjö OK 01:22:55 132,14
101 Harry Lundgren Ytterhogdals IK 01:24:32 136,14
102 Kurt Zander Västerås SOK 01:24:45 136,68
104 Bertil Karlsson OK Linné 01:25:10 137,71
105 Bertil Kollén Malmö OK 01:26:16 140,43
110 Gunnar Dahlström Fredrikshofs IF Skid & OK 01:30:44 151,48
112 Tord Lind Valbo AIF 01:31:24 153,13
114 Gunnar Bylund Rydboholms SK 01:33:42 158,82
115 Bo Hagborg Skene Sim o IS 01:36:17 165,21
116 Lars Åke Svensson Malmö OK 01:36:52 166,65
117 Thord Andersson Rånäs OK 01:36:56 166,82
118 Folke Lindgren Visborgs OK 01:39:03 172,06
120 Nils-Eric Toftered IF Rigor 01:41:01 176,92
123 Göran Karlsson OK Bävern 01:45:45 188,63
124 Kjell Persson OK Älme 01:47:49 193,75
125 Sedney Hugosson Lunds OK 01:51:12 202,12
126 Åke Tidman OK Kolmården 01:51:53 203,81
127 Åke Sander IFK Lidingö SOK 01:54:15 209,66
129 Lennart Gref OK Renen 01:58:20 219,76
130 Bo Göran Åhrman Gävle OK 02:04:52 235,93
131 Folke Eriksson I 19 IF 02:18:07 268,71
133 Sven Nilsson OK Älvsjö-Örby 03:11:55 300,00
Bengt Olofsson Hjärnarps GH OL
Karl Ekström OK Alferna
Bengt Kleist Boxholm-Mjölby OL
Anders Carlsson Skåneslättens OL

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr