Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 1 - H80

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tord Lidström Hagaby GOIF 00:36:39 48,74
2 Rolf Andersson Rimbo SOK 00:37:08 50,35
3 Allan Håkansson SOK Viljan 00:38:58 56,44
4 Göran Larsson Södertälje-Nykvarn OF 00:39:32 58,32
5 Johan Jansson Växjö OK 00:40:20 60,97
6 Ingvar Petersson Hässleholms OK 00:43:54 72,82
7 Åke Karlsson Kalmar OK 00:45:00 76,48
8 Alf Lundkvist OK Tor 00:46:56 82,90
9 Gillis Alm Växjö OK 00:50:51 95,91
10 Torsten Hannrup OK Kompassen 00:51:03 96,57
11 Sven Jonsson OK Roxen 00:51:04 96,63
12 Gunnar Nyman OK Djerf 00:51:40 98,62
16 Tore Johansson SOK Aneby 00:56:08 113,46
17 Ove Kilborn Uddevalla IS 00:56:43 115,39
18 Sven Svensson FK Vittus 00:56:45 115,50
19 Carl-Henrik Hallberg IK Uven 00:56:55 116,06
20 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 00:58:01 119,71
21 Bengt-Åke Borgemo SOK Viljan 00:59:29 124,58
22 Lars-Erik Malmqvist Växjö OK 00:59:30 124,64
23 Bengt Edvardsson OK Torfinn 00:59:44 125,41
24 Sven-Erik Lund Anderstorps OK 01:02:22 134,16
25 Inge Åkesson Stigmännen Karlshamns OK 01:02:24 134,27
26 Stig Sundin Järfälla OK 01:02:40 135,16
26 Olle Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 01:02:40 135,16
28 Valter Alamaa IK Vikings OK 01:02:57 136,10
29 Elof Back Fagersta OK 01:02:58 136,15
31 John Larsson Västvärmlands OK 01:03:45 138,75
32 Jan Jesslén Visby IF Gute SOK 01:04:00 139,58
33 Arvo Hyvönen Skattkärrs IF 01:06:10 146,78
34 Bert Wikström IK Jarl Rättvik 01:06:15 147,06
35 Björn Broman Göteborg-Majorna OK 01:08:48 155,53
38 Gösta Cederin Göteborg-Majorna OK 01:11:21 164,00
39 Sten Larsson Häverödals SK 01:11:55 165,88
41 Gunnar Timner Umeå OK 01:13:52 172,36
42 Lars Magnusson Kristinehamns OK 01:13:57 172,63
43 Tage Lundmark Rönnskär Railcare IF 01:19:23 190,68
44 Alf Karlsson Lessebo OK 01:25:46 211,88
45 Kjell Sjöberg Enebybergs IF 01:25:59 212,60
46 Ragnar Peterson OK Djerf 01:26:02 212,77
47 Evald Johansson Lessebo OK 01:32:51 235,41
49 Hans Bohlin IFK Moras OK 01:36:45 248,37
50 Ulf Pihlblad Hagaby GOIF 01:53:06 300,00
51 Alf Larsson IK Vista 02:49:49 300,00
Bengt A Karlsson Åmåls OK
Arne Spetz IFK Brattfors
Sören Ståhl Gävle OK
Tage Ingemanson Falkenbergs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr