Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D21 Elit

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 01:19:42 -1,69
2 Annika Billstam OK Linné 01:25:24 2,33
5 Emma Johansson Domnarvets GOIF 01:30:08 5,68
6 Svetlana Mironova Hellas Orientering 01:32:05 7,05
8 Alva Olsson Linköpings OK 01:32:35 7,41
9 Lina Strand Göteborg-Majorna OK 01:33:47 8,25
11 Anna (Humlaröd) Persson FK Göingarna 01:34:28 8,74
12 Maria Magnusson Sävedalens AIK 01:34:36 8,83
14 Nadiya Volynska OK Orion 01:36:18 10,03
17 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 01:37:40 11,00
18 Anastasia Denisova Sävedalens AIK 01:38:07 11,31
19 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 01:39:16 12,13
20 Annica Gustafsson IFK Lidingö SOK 01:39:58 12,62
21 Linnea Martinsson Järla Orientering 01:40:00 12,64
23 Johanna Öberg OK Hällen 01:40:18 12,86
24 Anna Forsberg Göteborg-Majorna OK 01:40:28 12,97
25 Lisa Risby OK Kåre 01:40:29 12,99
26 Ingjerd Myhre Järla Orientering 01:40:46 13,19
28 Viktoria Ernstsson Göteborg-Majorna OK 01:41:03 13,39
29 Jana Knapová Södertälje-Nykvarn OF 01:41:50 13,94
30 Sara Eskilsson Haninge SOK 01:42:09 14,16
31 Olga Panchenko IFK Moras OK 01:42:13 14,21
33 Karolin Ohlsson Järla Orientering 01:44:00 15,47
35 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 01:44:42 15,96
36 Rebecka Olsson OK Linné 01:45:23 16,45
37 Ida Lindkvist Leksands OK 01:46:46 17,42
38 Johanna Engström OK Hällen 01:47:11 17,72
39 Kristin Löfgren Varegg Fleridrett 01:47:36 18,01
40 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 01:47:50 18,18
41 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 01:48:21 18,54
44 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 01:49:44 19,52
46 Amanda Leo Bredaryds SOK 01:50:36 20,13
47 Frida Andersson Falkenbergs OK 01:51:10 20,53
48 Kristin Hylander Nyköpings OK 01:51:43 20,92
49 Adela Indrakova IFK Lidingö SOK 01:51:53 21,04
52 Rebecka Lindberg OK Roslagen 01:52:50 21,71
53 Jannie Hagård OK Pan-Kristianstad 01:53:20 22,06
54 Jenny Bengtsson Långhundra IF 01:53:26 22,13
58 Lovisa Adolfsson OK Denseln 01:54:05 22,59
59 Ellinor Tjernlund OK Vilse 87 01:56:44 24,46
59 Magdalena Olsson IFK Moras OK 01:56:44 24,46
61 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 01:57:35 25,06
62 Rebecka Nylin OK Tisaren 01:59:15 26,24
63 Jenny Eriksson OK Kåre 01:59:58 26,74
64 Amy Rankka Linköpings OK 02:00:11 26,90
65 Sofia Salomonsson Linköpings OK 02:00:20 27,00
67 Josefine Carlsson IFK Göteborg 02:01:52 28,09
68 Lisa Andersson Ärla IF 02:02:15 28,36
69 Anna Nilsson Simkovics Ulricehamns OK 02:02:27 28,50
70 Linda Lindkvist Leksands OK 02:04:14 29,76
71 Linn Bränneby OK Kolmården 02:10:00 33,83
72 Maja Pettersson OK Dacke 02:17:31 39,14
73 Alexandra Bjärrenholt OK Rodhen 02:18:35 39,89
74 Emma Klingenberg Järla Orientering 02:35:22 51,74
75 Alicia Cobo Caballero Istrums SK 03:04:51 72,56
Helena Jansson Leksands OK
Emma Bergman Göteborg-Majorna OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr