Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Johan Törnroth Hjobygdens OK 01:05:27 7,99
3 Joel Francen Linköpings OK 01:05:31 8,07
3 Mattias Carlsson IK Trenne Ullared 01:05:31 8,07
5 Markus Johansson IFK Göteborg 01:05:49 8,44
6 Albin Andersson Markbygdens OK 01:06:25 9,19
7 Anton Sundgren Långhundra IF 01:07:06 10,03
8 Anders Hedberg Göteborg-Majorna OK 01:09:24 12,88
10 Martin Hogedal Vänersborgs SK 01:09:43 13,27
11 Ulrik Nordberg Bergnäsets AIK 01:10:39 14,42
12 Niklas Olsson Skåneslättens OL 01:11:00 14,86
14 Johan Lindahl Täby OK 01:11:46 15,81
17 Jesper Nilsson Ulricehamns OK 01:12:15 16,40
18 Oskar Eklöf Ulricehamns OK 01:12:32 16,75
19 Jonas Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:12:47 17,06
20 Stefan Jonsson Malungs OK Skogsmårdarna 01:12:59 17,31
22 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 01:13:32 17,99
25 Andreas Karlsson Mariestads FK 01:14:01 18,59
26 Simon Andersson Forsa OK 01:14:12 18,82
27 Benjamin Edlund Hestra IF 01:14:21 19,00
28 Albin Thunberg OK Alehof 01:14:22 19,02
32 Christian Faruga Karldén Kvillebyns SK 01:14:57 19,74
33 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 01:15:16 20,14
34 Göran Anlind OK Kåre 01:15:18 20,18
35 Simon Larsson Markbygdens OK 01:15:24 20,30
36 David Sundström Söderhamns OK 01:15:35 20,53
38 Joakim Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:15:59 21,02
39 Kristjan Laas OK Skogshjortarna 01:16:07 21,19
40 Magnus Sager OK Orion 01:16:50 22,08
41 Robin Pousette Långhundra IF 01:16:53 22,14
42 Christoffer Winander-Schönning Järfälla OK 01:16:54 22,16
43 Oskar Höglund Motala AIF OL 01:17:04 22,36
46 Jonas Palm Sävedalens AIK 01:17:20 22,69
48 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 01:17:29 22,88
49 Mikael Axin Hagaby GOIF 01:17:30 22,90
50 Robert Sandberg OK Roslagen 01:17:41 23,13
50 Torbjörn Jacobsson OK Rodhen 01:17:41 23,13
52 Johan Eriksson Linköpings OK 01:17:52 23,35
53 Robert Pettersson IF Thor 01:18:03 23,58
54 Mattias Mårts Stora Tuna OK 01:18:06 23,64
56 Fredrik Rosén Jönköpings OK 01:18:22 23,97
57 Karl Larsson OK Skogshjortarna 01:18:25 24,03
58 Anders Lindberg Motala AIF OL 01:18:40 24,34
59 Albin Olausson Askersunds OK 01:18:42 24,38
60 Mikael Andersson Stora Tuna OK 01:18:45 24,45
61 Josh Beech OK Södertörn 01:18:48 24,51
62 Jonatan Fridolfsson OK Gränsen 01:18:57 24,69
63 Thomas Gustavsson Gudhems IF 01:19:13 25,02
64 Gustav Åhren Motala AIF OL 01:19:18 25,13
65 Pontus Johansson OK Linné 01:19:23 25,23
66 Johan Antonsson OK Löftan 01:19:25 25,27
68 John Svanberg OK Södertörn 01:20:40 26,82
69 Martin Schagerlind Trollhättans SOK 01:20:50 27,02
70 Victor Axbom OK Landehof 01:21:00 27,23
71 Gustav Hagström Falköpings AIK OK 01:21:37 27,99
73 Daniel Gunnarsson OK Orion 01:22:10 28,67
75 Samuel Örn Markaryds FK 01:22:20 28,88
76 David Jonsson OK Klyftamo 01:22:23 28,94
79 Martin Olsson Täby OK 01:22:54 29,58
80 Marcus Hardt KFUM Örebro OK 01:22:56 29,62
81 Johan Blick OK Alehof 01:23:30 30,32
82 Jonas Nyberg OK Alehof 01:23:48 30,70
82 Viktor Öhlén Surahammars SOK 01:23:48 30,70
84 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 01:24:05 31,05
84 Sven Larsson Leksands OK 01:24:05 31,05
86 Johan Schagerlind OK Bävern 01:24:07 31,09
87 Johan Olsson Hjobygdens OK 01:24:08 31,11
88 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 01:24:13 31,21
91 Håkan Pettersson OK Djerf 01:25:02 32,22
92 Mattihas Kjell Främmestads IK 01:25:03 32,24
93 Martin Sundström Söderhamns OK 01:25:08 32,34
94 Jens Wicksén Centrum OK 01:25:13 32,45
95 Simon Mellin Sundbybergs IK 01:25:39 32,98
96 Gustav Lindeborg Täby OK 01:25:45 33,11
99 Johan Allard Linköpings OK 01:26:06 33,54
100 Johan Nyman Linköpings OK 01:26:10 33,62
101 Per Wiréhn Byåsen IL 01:26:17 33,77
102 Patrik Brorsson Frösö IF 01:26:26 33,95
103 Erik Bengtsson FK Åsen 01:26:47 34,39
106 Marcus Ramström OK Kåre 01:27:24 35,15
109 Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 01:27:41 35,50
110 Anton Sundin OK Tisaren 01:28:06 36,02
111 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 01:28:42 36,76
112 Thomas Pettersson IF Thor 01:28:44 36,80
113 Viktor Tovesson OK Orion 01:28:49 36,90
114 Erik Andersson OK Södertörn 01:29:28 37,71
115 Niklas Barsk Övertorneå IF 01:29:30 37,75
116 Fredrik Andersson IF Rigor 01:29:48 38,12
117 Mårten Lundquist Sundbybergs IK 01:30:05 38,47
118 Rasmus Persson Falköpings AIK OK 01:30:15 38,68
120 Hampus Möller OK Hällen 01:30:16 38,70
121 Stefan Roos Göteborg-Majorna OK 01:30:23 38,84
122 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 01:30:38 39,15
124 Morgan Karlsson Sundbybergs IK 01:30:53 39,46
126 Erik Råberg OK Landehof 01:31:28 40,18
127 Sven-Anders Melin Södertälje-Nykvarn OF 01:31:31 40,24
127 Jonas Lundgren Linköpings OK 01:31:31 40,24
129 Henrik Tengvall Boxholm-Mjölby OL 01:31:33 40,28
130 Hampus Olesund OK Landehof 01:31:46 40,55
134 Mattias Karlsson OK Alehof 01:33:08 42,24
135 Willy Gahlin Härnösands OK 01:33:25 42,59
137 Roland Persson Skarpnäcks OL 01:33:52 43,15
139 Daniel Örn IK Hakarpspojkarna 01:34:25 43,83
141 Måns Faxén Växjö OK 01:35:04 44,64
142 Jonas Hagström Falköpings AIK OK 01:35:44 45,46
143 Henrik Holma Umeå OK 01:35:58 45,75
144 Henrik Åberg OK Linné 01:36:02 45,83
146 Emanuel Gahlin Härnösands OK 01:36:19 46,18
148 Henrik Balagué Falköpings AIK OK 01:36:35 46,51
150 Viktor Lundén Avesta OK 01:37:06 47,15
151 Erik Råberg OK Tyr 01:37:20 47,44
152 Olof Bergvall FK Åsen 01:37:56 48,18
153 Rickard Ingesson Gamleby OK 01:37:58 48,22
154 Mårten Sundh Sundbybergs IK 01:38:13 48,53
156 Patrik Wallin Falköpings AIK OK 01:38:45 49,19
157 Isak Eklöv OK Linné 01:39:04 49,59
158 Håkan Andersson Halmstad OK 01:39:13 49,77
159 Oskar Lyding Hylte OK 01:39:19 49,89
160 Robert Johansson Täby OK 01:39:31 50,14
161 Simon Hannus VK Uvarna 01:39:44 50,41
163 Daniel Halvardsson Nässjö OK 01:40:49 51,75
164 Emil Svensson Hjärnarps GH OL 01:40:51 51,79
165 Petter Walerius Gamleby OK 01:41:04 52,06
167 Sebastian Wahlström Snättringe SK 01:42:28 53,79
168 Gustaf Walther OK Denseln 01:42:34 53,92
173 Michael Hertin Västerviks OK 01:43:19 54,84
174 Anders Carnland Frösö IF 01:43:41 55,30
175 Marcus Ullman OK Alehof 01:43:56 55,61
176 Gabriel Linderson Gamleby OK 01:43:58 55,65
177 Simon Nilsson Umeå OK 01:44:23 56,16
178 Lars Karlsson OK Skogsstjärnan 01:44:42 56,56
179 Patrik Nilsson Snättringe SK 01:44:54 56,80
181 Daniel Berggren Östersunds OK 01:45:05 57,03
182 Erik Toomingas Sundsvalls OK 01:46:02 58,21
183 Mattias Hedfjärd Gudhems IF 01:46:12 58,41
185 Martin Lövald Hellberg Täby OK 01:46:47 59,13
186 Marcus Hansson OK Kolmården 01:47:14 59,69
188 Jakob Vall Vittjärvs IK 01:47:53 60,49
190 Calle Gerdtman Vingåkers OK 01:51:20 64,76
191 Oscar Vagman OK Klemmingen 01:51:29 64,95
192 John Gahlin Härnösands OK 01:51:33 65,03
194 Oliver Lindblad Petersen Söders-Tyresö 01:51:51 65,40
195 Oscar Törnroth Hjobygdens OK 01:52:42 66,45
197 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 01:53:11 67,05
201 Martin Hammarlund Motala AIF OL 01:55:42 70,17
203 Johan Larsson Lustens OK 01:55:55 70,43
205 Love Lindström Attunda OK 01:56:13 70,81
206 Fredrik Setterqvist OK Södertörn 01:56:17 70,89
212 Mats Karlström Frösö IF 02:00:14 75,78
213 Rikard Gustavsson Gudhems IF 02:00:28 76,06
215 Peter Kjellberg Istrums SK 02:03:17 79,55
219 Fredric Johansson Snättringe SK 02:10:45 88,79
224 Johan Olofsson OK Skogshjortarna 02:16:29 95,88
225 Linus Persson OK Kolmården 02:17:12 96,77
227 Robert Larsson Gamleby OK 02:17:58 97,72
228 Fredrik Svedhem Ulricehamns OK 02:19:23 99,47
231 Tobias Pettersson Västerviks OK 02:26:44 108,57
232 Daniel Beutler OK Södertörn 02:58:38 148,04
Jonatan Francén Linköpings OK
Johan Sisell OK Södertörn
Albin Carlson IFK Hedemora OK
Erik Rönnestrand Frösö IF
Søren Schwartz IFK Göteborg
Erik Engstrand IFK Göteborg
Eskil Kinneberg IFK Göteborg

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF