Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H21 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Rasmus Thrane Hansen Järla Orientering 00:48:33 5,62
2 Emil Folino Nielsen OK Denseln 00:50:40 9,05
4 Mats Nordbrøden Järla Orientering 00:54:31 15,28
5 Fredrik Edén OK Kåre 00:54:34 15,36
8 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:55:53 17,50
11 Leonas Mockunas Hellas Orientering 00:57:02 19,36
12 Mattias Eriksson OK Denseln 00:57:06 19,47
13 Dan Wester Järla Orientering 00:57:12 19,63
15 Ola Svahn IFK Moras OK 00:57:56 20,82
16 Daniel Wejås Nyköpings OK 00:58:50 22,27
17 Oskar Svensson Finspångs SOK 00:58:57 22,46
17 Mattias Johansson IFK Lidingö SOK 00:58:57 22,46
19 Christoffer Eskilsson Haninge SOK 00:59:02 22,60
21 Johan Strandberg Gustavsbergs OK 00:59:29 23,33
23 Ludvig Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 01:00:13 24,51
24 Emil Johansson OK Tisaren 01:00:28 24,92
26 Martin Sand OK Tisaren 01:00:33 25,05
26 Erik Jansson KFUM Örebro OK 01:00:33 25,05
28 Oscar Stensson-Bohman Växjö OK 01:00:49 25,48
29 Markus Fredlund Tullinge SK 01:00:50 25,51
31 Jonathan Gunnarsson Malmö OK 01:01:27 26,51
31 Erik Hedlund IK Ymer 01:01:27 26,51
33 Ola Brönnheden Nyköpings OK 01:01:28 26,54
34 Oscar Arman Nyköpings OK 01:01:34 26,70
35 Rasmus Leo OK Orion 01:02:24 28,05
36 Sebastian Kvithammer IK Ymer 01:03:31 29,86
37 Linus Ericson Södertälje-Nykvarn OF 01:03:40 30,10
38 Oskar Ek-Larsson Södertälje-Nykvarn OF 01:03:49 30,34
39 Johan Engström OK Orion 01:04:02 30,69
42 Jonas Lundgren Stora Tuna OK 01:05:21 32,83
44 Daniel Nilsson OK Norrvirdarna 01:05:40 33,34
45 Henrik Wickström Arboga OK 01:05:53 33,69
48 Adam Ivarsson Haninge SOK 01:06:41 34,98
49 Axel Mattsson Järla Orientering 01:07:31 36,33
50 Henning Hall Nyköpings OK 01:07:32 36,36
51 Mikael Wilhelmsson Hammarby IF OF 01:07:44 36,68
52 Cristian Larsson Köping-Kolsva OK 01:08:17 37,57
53 Albin Pettersson OK Tisaren 01:08:28 37,87
55 Erik Mattsson Järla Orientering 01:08:36 38,09
57 Patrik Nordgren Sävedalens AIK 01:08:50 38,47
58 Krister Kölzow OK Ravinen 01:08:57 38,65
59 Erik Hansson Bredareds IF 01:09:00 38,74
60 Mattias Andersson IK Gandvik 01:09:18 39,22
61 Tobias Andersson OK Österåker 01:09:36 39,71
62 Simon Bohman Rånäs OK 01:09:39 39,79
63 Isak Lundgren Umeå OK 01:09:55 40,22
65 Johan Hagström Falkenbergs OK 01:10:11 40,65
66 Mattias Killander Hästveda OK 01:10:16 40,79
69 Tobias Forsén Tullinge SK 01:10:27 41,08
70 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 01:10:47 41,62
71 Oscar Andersson Stora Tuna OK 01:11:21 42,54
71 Emil Hammarström OK Måsen 01:11:21 42,54
73 Felix Larsson OK Skogsfalken 01:11:26 42,68
74 Johan Hindér Tolered-Utby Ol-klubb 01:12:04 43,70
76 Johan Nilsson Sävedalens AIK 01:12:06 43,76
77 Johan Lövgren Degerfors OK 01:12:19 44,11
78 Jonas Ringsgård OK Roxen 01:12:25 44,27
80 Jonathan Andersson Hagaby GOIF 01:12:33 44,48
81 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:12:44 44,78
83 Jan Forsberg Högåkers OK 01:12:50 44,94
84 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 01:12:53 45,02
85 Erik Lärfars Leksands OK 01:12:59 45,19
86 Anders Boström Järfälla OK 01:13:03 45,29
87 Mikael Andersson IK Gandvik 01:13:04 45,32
88 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 01:13:09 45,46
90 Anton Hemlin IK Uven 01:14:01 46,86
91 Adam Georgsson OK Nackhe 01:14:17 47,29
92 Erik Andersson IK Gandvik 01:14:19 47,34
93 Tintin Karlberg Tullinge SK 01:14:23 47,45
94 Arvid Sundkvist Katrineholms OK 01:14:33 47,72
95 Kristoffer Edshage Centrum OK 01:14:35 47,78
96 Henrik Holmberg Köping-Kolsva OK 01:15:11 48,75
98 Simon Börjeson Ryda SK 01:15:17 48,91
99 Joel Udd Markbygdens OK 01:15:22 49,04
100 Ola Jansson Rasbo IK 01:15:32 49,31
101 Markus Lundholm OK Renen 01:16:15 50,48
102 Simon Månsson Örkelljunga FK 01:16:38 51,10
103 Anders Åkerblom Stora Tuna OK 01:16:56 51,58
105 Michael Wickström Arboga OK 01:17:10 51,96
107 Daniel Olsen Södertälje-Nykvarn OF 01:17:36 52,66
108 Daniel Olsson Uddevalla OK 01:17:40 52,77
109 Mattias Kuosku Tolered-Utby Ol-klubb 01:17:47 52,96
110 Erik Skaar Ryda SK 01:17:48 52,99
111 Thomas Lilja OK Denseln 01:17:51 53,07
112 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:18:00 53,31
113 Oscar Svalin OK Alehof 01:18:12 53,63
115 David Djurbäck Sävedalens AIK 01:18:31 54,15
116 Jonatan Lysell Rehns BK 01:18:48 54,60
117 Daniel Andersson IK Gandvik 01:18:53 54,74
118 Roger Tynell Rånäs OK 01:18:58 54,87
120 Stefan Nilsson Lunds OK 01:19:17 55,39
121 Christoffer Ohlsson Uddevalla OK 01:19:23 55,55
122 Jens Öström OK Tyr 01:19:33 55,82
123 Henrik Sandén IFK Lidingö SOK 01:19:39 55,98
124 Christofer Näsholm Ärla IF 01:20:12 56,87
125 Niclas Westerberg IF Hagen 01:20:41 57,65
126 Johan Gunnars IFK Moras OK 01:21:05 58,30
127 Björn Karlsson Rehns BK 01:21:29 58,95
128 Lars-Ola Bligård OK Vilse 87 01:21:39 59,22
129 Marcus Kempe Sävedalens AIK 01:21:44 59,35
130 Mattias Johansson IK Ymer 01:21:56 59,68
131 Pontus Johansson OK Kullingshof 01:22:11 60,08
132 Martin Blomgren Stora Tuna OK 01:22:25 60,46
133 Johan Bergman OK Renen 01:22:41 60,89
134 Thomas Eek Köping-Kolsva OK 01:22:47 61,05
135 Simon Nilsson Eksjö SOK 01:23:08 61,62
137 Johan Knubbe Markbygdens OK 01:23:55 62,89
138 Fredrik Eriksson Bredaryds SOK 01:24:33 63,92
139 Viktor Strid Österfärnebo IF 01:24:43 64,19
140 Anders Järpedal OK Skogsvargarna 01:24:47 64,29
141 Kristian Narbro Porath Tolered-Utby Ol-klubb 01:24:51 64,40
142 Joel Hallberg Umeå OK 01:24:59 64,62
143 Oskar Börjeson Ryda SK 01:25:17 65,10
144 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 01:25:26 65,35
145 Fredrik Sörqvist Sigtuna OK 01:25:27 65,37
146 Mattias Prick Uddevalla OK 01:25:37 65,64
148 Anders Granberg OK Klemmingen 01:26:05 66,40
149 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:26:39 67,32
149 Daniel Söderström OK Skogsvargarna 01:26:39 67,32
151 Robin Erneby Surahammars SOK 01:26:40 67,34
151 Erik Pettersson Nyköpings OK 01:26:40 67,34
153 Klas Bringert Katrineholms OK 01:26:44 67,45
155 Ulf Bylund IFK Enskede 01:27:04 67,99
156 Tage Nordberg Bergnäsets AIK 01:27:32 68,75
157 Adam Larsson OK Roxen 01:27:37 68,88
158 Patrik Andersson Hylte OK 01:28:02 69,56
159 Jonas Kärrström Tullinge SK 01:28:09 69,74
160 Niklas Reinholdsson IF Thor 01:28:21 70,07
161 Rickard Sundström OK Renen 01:28:26 70,20
162 Anders Ohlsson Uddevalla OK 01:28:37 70,50
163 Thorbjörn Ekström Uddevalla OK 01:28:54 70,96
164 Johan Eliasson Falkenbergs OK 01:29:24 71,77
165 Erik Stridh Österfärnebo IF 01:29:41 72,23
166 Rickard Boman IF Thor 01:29:48 72,42
167 Martin Svärd OK Tylöskog 01:30:23 73,36
168 Anton Österblad OK Skogsfalken 01:31:21 74,93
169 Emil Jansson OK Rodhen 01:31:40 75,44
170 Aaron Simson-Woods Sundbybergs IK 01:31:45 75,57
171 Joel Mongård Skogsluffarnas OK 01:32:03 76,06
172 Daniel Hallberg Rånäs OK 01:32:37 76,98
173 Magnus Johansson Waxholms OK 01:32:39 77,03
174 Jens Uddén Ljungskile FK 01:32:51 77,36
175 Anton Pettersson Tibro OK 01:33:09 77,84
176 Tobias Persson OK Kompassen 01:33:11 77,89
177 John Fridolfsson Torsås OK 01:34:17 79,68
179 Tim Sundbüe Strängnäs-Malmby OL 01:34:32 80,08
181 Guillermo Bossi Järfälla OK 01:35:25 81,51
185 Henric Johnsson Bredaryds SOK 01:36:35 83,40
186 Tobias Caple IK Uven 01:36:43 83,62
187 Jonas Gabrielsson Västvärmlands OK 01:36:46 83,70
190 Andreas Johnsson Bredaryds SOK 01:37:04 84,18
191 Roland Persson Kalmar OK 01:37:21 84,64
192 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 01:37:29 84,86
193 Rasmus Lüscher Göteborg-Majorna OK 01:38:09 85,94
194 Emanuel Strid OK Torfinn 01:39:47 88,58
194 Albin Sunesson Sävedalens AIK 01:39:47 88,58
196 Anders Reimertz Eksjö SOK 01:39:58 88,88
198 Joakim Gustafsson Tibro OK 01:40:45 90,15
199 David Fors OK Skogsstjärnan 01:41:19 91,06
200 Patrik Ljungberg Umeå OK 01:41:38 91,58
201 Jacob Wiklund Stora Tuna OK 01:41:44 91,74
202 Klas Petersson IF Marin Väst 01:42:01 92,20
203 Filip Andersson Markbygdens OK 01:42:33 93,06
204 Olle Gerdtman Vingåkers OK 01:42:45 93,39
205 Isak Forsberg Högåkers OK 01:43:28 94,55
206 Stefan Nordström OK Älvsjö-Örby 01:43:34 94,71
207 Jakob Redtzer Attunda OK 01:43:35 94,74
208 Arvid Wedlin Sävedalens AIK 01:43:44 94,98
209 Martin Lindström SOK Viljan 01:43:56 95,30
210 Andreas Branell Ryda SK 01:44:08 95,63
211 Peter Nilsson Simlångsdalens IF 01:45:19 97,54
212 Björn Norrliden Torsås OK 01:46:37 99,65
214 David Svenson SOK Viljan 01:47:22 100,86
216 Mark Ubbink Sävedalens AIK 01:48:33 102,78
217 Rasmus Rostö Rånäs OK 01:49:00 103,51
218 Albert Gustavsson Falkenbergs OK 01:49:17 103,97
219 Martin Lönn Länna IF 01:49:37 104,50
223 Daniel Stunz KFUM Örebro OK 01:51:40 107,82
223 Henrik Hellgren Norbergs OK 01:51:40 107,82
225 Erik Gödecke OK Tylöskog 01:52:26 109,07
226 Joakim Olsson Väsby OK 01:52:36 109,34
227 Johan Lorentzon Emmaboda Verda OK 01:53:34 110,90
228 Niklas Olsson IFK Moras OK 01:54:46 112,84
230 Andreas Ljunberg Umeå OK 01:55:43 114,38
231 Johan Philipsson Markaryds FK 01:58:33 118,97
232 Oskar Nilsson OK Stigen 02:00:37 122,32
233 Simon Rolander Jönköpings OK 02:01:23 123,56
234 Johan Adolfsson IFK Lidingö SOK 02:01:46 124,18
235 David Holmqvist OK Ödmården 02:02:36 125,53
237 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 02:03:01 126,20
238 Johan Vall Vittjärvs IK 02:03:11 126,47
239 Robert Hagström Eskilstuna OL 02:03:38 127,20
240 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 02:03:49 127,50
242 Oscar Olsson OK Skogsfalken 02:07:31 133,49
243 Markus Svensson Filipstads OK 02:08:37 135,27
246 Björn Bylund IFK Enskede 02:12:39 141,80
247 Ola Samuelsson OK Orion 02:13:46 143,61
249 Anders Jonsson IF Marin Väst 02:14:15 144,39
252 Johan Nilsson Östersunds OK 02:19:36 153,06
256 Emil Bruhn Boxholm-Mjölby OL 02:22:56 158,45
258 Lars Hansson OK Rodhen 02:25:34 162,72
260 Anton Hagström Falkenbergs OK 02:28:42 167,79
261 Leo Karlsson Forberg OK Vilse 87 02:36:37 180,61
263 Jonas Ledel Falkenbergs OK 02:46:59 197,40
Marcus Eek Köping-Kolsva OK
Martin Johansson Falkenbergs OK
Felix Palmgren Eksjö SOK
Tobias Beckius Linköpings OK
Björn Linse Lunds OK
Anton Dahlberg Haninge SOK
Olle Kalered OK Denseln

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr