Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H18 Lång

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 David Svensson Skåneslättens OL 00:58:02 17,57
3 Edvin Andersson OK Norrvirdarna 00:58:37 18,48
4 Jakob Fransson OK Milan 00:59:23 19,68
6 Johan Wennermark OK Skogsfalken 01:00:03 20,72
8 Edvin Carlsson Markbygdens OK 01:00:46 21,84
9 Carl Rämmal Lunds OK 01:01:05 22,33
10 Daniel Andersson OK Löftan 01:01:16 22,62
11 Fabian Steen OK Enen 01:01:54 23,61
13 Andreas Hultqvist Tullinge SK 01:02:10 24,02
14 Lukas Olsson Väsby OK 01:02:31 24,57
16 Olle Nilsson OK Linné 01:02:53 25,14
18 Johan Nordin Sundsvalls OK 01:03:06 25,48
19 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 01:03:12 25,64
20 Hugo Dahlberg Haninge SOK 01:03:41 26,39
21 Simon Runefors Växjö OK 01:04:13 27,22
23 Eric Danielsson OK Kåre 01:05:05 28,57
25 Anton Nilsson Umeå OK 01:05:10 28,70
27 Alexander Hörnquist Örnsköldsviks OK 01:06:40 31,05
28 Joakim Ståhl Järbo OK 01:07:33 32,42
31 Jonas Carlsson Sundbybergs IK 01:07:53 32,94
33 Nils Wärnsberg Eksjö SOK 01:08:38 34,11
34 Johan Eklund Växjö OK 01:08:49 34,40
35 John Gunnarsson Surahammars SOK 01:09:00 34,69
36 Nils Henriksson Seskarö IF 01:09:55 36,12
37 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 01:10:55 37,68
38 Johan Ryding Södertälje-Nykvarn OF 01:10:59 37,78
39 Egil Simes OK Tyr 01:11:05 37,94
40 Hampus Larsson FK Göingarna 01:11:40 38,85
41 Johan Gustafsson OK Tyr 01:11:51 39,13
42 Felix Garmer Göteborg-Majorna OK 01:12:13 39,71
43 John Gabrielsson Sävedalens AIK 01:12:14 39,73
44 Martin Norrbom Sala OK 01:12:15 39,76
46 Oscar Sundlöf Sundsvalls OK 01:13:41 42,00
48 Ludwig Bergfalk Järfälla OK 01:14:12 42,80
49 Joakim Skärlén Haninge SOK 01:14:30 43,27
50 Filip Södervall IK Gandvik 01:14:36 43,43
51 Erik Molitor Katrineholms OK 01:14:44 43,63
52 Jonas Hammarskiöld Lunds OK 01:14:46 43,69
54 Albin Pålsson Kungälvs OK 01:15:42 45,14
55 Oskar Öqvist Bergnäsets AIK 01:15:54 45,46
57 Erik Hansson Härnösands OK 01:16:12 45,92
58 Theodor Wahlbom OK Orion 01:16:18 46,08
60 Jesper Lindström IF Hagen 01:16:36 46,55
61 Felix Hellgren OK Ravinen 01:16:39 46,63
62 Markus Nordmark Nässjö OK 01:17:34 48,06
63 Felix Classon Rånäs OK 01:18:44 49,88
64 Sixten Hillerhag IFK Lidingö SOK 01:18:59 50,27
65 Oscar Wiberg Järla Orientering 01:19:19 50,79
66 Jacob Eriksson KFUM Örebro OK 01:19:42 51,39
67 Daniel Duhlbo IFK Moras OK 01:19:48 51,54
69 Joel Einarsson Tormestorps IF 01:19:57 51,78
70 Ludvig Sandahl IFK Enskede 01:20:10 52,11
71 Jonathan Persson Karlsbyhedens IK 01:20:22 52,43
73 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:20:24 52,48
74 Adam Johansson Trollhättans SOK 01:20:33 52,71
76 Tobias Pentonen Hestra IF 01:21:38 54,40
78 Daniel Carlson Bjernald OK Linné 01:22:54 56,38
80 Gustav Johansson Ulricehamns OK 01:25:36 60,59
82 Olle Hansson OK Roxen 01:26:30 62,00
83 Joel Pettersson Tullinge SK 01:26:33 62,08
87 Erik Widmark IF Hagen 01:29:16 66,32
88 Arvid Persson Täby OK 01:29:46 67,10
90 Markus Pettersson Vänersborgs SK 01:35:50 76,56
91 Oliver Klingefjord IFK Lidingö SOK 01:41:05 84,76
92 Simon Jansson Järpling OK Klemmingen 01:44:01 89,33
97 Martin Nilsson Snättringe SK 02:00:11 114,56
Ludvig Holmberg OK Tranan
Nils Alexandersson Stora Tuna OK

Annonser