Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D18

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Alice Frost OK Roslagen 00:48:45 14,30
3 Tove Norén Vännäs OK 00:49:05 14,80
6 Stina Gustås Linköpings OK 00:51:10 17,88
7 Stina Larsson IF Hagen 00:51:14 17,98
8 Julia Hed OK Skogsfalken 00:51:32 18,43
9 Emma Himmelmann Sjövalla FK 00:52:16 19,52
10 Vega Laudon Vännäs OK 00:53:04 20,70
11 Alva Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:53:16 21,00
12 Lovisa Jonsson Norbergs OK 00:53:43 21,67
13 Sara Magnusson OK Måsen 00:53:57 22,01
14 Linnea Larsson Ulricehamns OK 00:54:09 22,31
15 Hanna Karlsson Markbygdens OK 00:54:29 22,80
16 Stina Åström Sundsvalls OK 00:54:45 23,20
17 Caroline Løchting Thunberg OK Roslagen 00:55:04 23,67
19 Rebecka Hoppe IF Thor 00:55:41 24,58
20 Josefin Erlandsson OK Milan 00:56:43 26,11
21 Frida Johansson Linköpings OK 00:57:32 27,32
26 Emma Lindell Linköpings OK 01:00:26 31,62
28 Emma Kindbom IF Hagen 01:00:41 31,99
29 Julia Svensson Bredaryds SOK 01:00:44 32,07
30 Elin Peterson Älvdalens IF OK 01:00:48 32,17
31 Karin Hagwall Lunds OK 01:00:49 32,19
32 Linda Brolin OK Roslagen 01:01:11 32,73
36 Julia Blom Frölunda OL 01:03:05 35,55
37 Linn Eriksson Ryda SK 01:03:11 35,70
40 Ella Johansson IF Hagen 01:04:08 37,11
41 Emelie Andersson Vänersborgs SK 01:04:20 37,40
42 Lisa Johansson OK Rodhen 01:04:22 37,45
43 Malin Heyden Lunds OK 01:04:24 37,50
46 Linnea Nordberg Bergnäsets AIK 01:05:43 39,46
47 Fredrika von Essen OK Linné 01:05:51 39,65
48 Moa Granstedt IK Hakarpspojkarna 01:06:02 39,93
49 Ylva Sahl Paavo OK Klemmingen 01:06:34 40,72
50 Linnea Borg Linköpings OK 01:06:56 41,26
51 Ellinor Vejlens Visborgs OK 01:07:51 42,62
53 Elvira Johansson OK Österåker 01:10:24 46,40
54 Elin Johansson Skattkärrs IF 01:11:25 47,91
55 Klara Andrén OK Skogsfalken 01:11:30 48,03
57 Matilda Nilsson FK Göingarna 01:12:31 49,54
59 Lovisa Nilsson FK Göingarna 01:14:48 52,92
60 Ida Nordberg OK Tranan 01:15:33 54,03
61 Anna Björklund Bjursås OK 01:15:40 54,21
62 Lovisa Härold Sol Tranås 01:16:05 54,82
65 Sara Brolin OK Roslagen 01:16:57 56,11
66 Isabella Agerhäll OK Tisaren 01:18:09 57,89
68 Magdalena Mosslind Vandrarringen 01:18:50 58,90
71 Erika Ahlqvist OK Tyr 01:22:28 64,29
72 Cecilia Boman Lustens OK 01:23:11 65,35
73 Stina Håkansson OK Gränsen 01:24:57 67,97
74 Tyra Mellin Svaide Roma SOK 01:25:50 69,28
75 Emelie Granberg Piteå IF 01:26:25 70,14
77 Nathalie Lybert OK Ravinen 01:27:17 71,43
78 Frida Kjellman Lidköpings VSK 01:27:41 72,02
79 Josefin Carlsson Attunda OK 01:35:04 82,97
80 Linnéa Sjölander OK Gynge 01:38:06 87,47
81 Linnea Kjellsson Falkenbergs OK 01:39:05 88,92
82 Olivia Borg IF Hagen 01:44:56 97,60
Caroline Johansson Sundsvalls OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF