Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:35:41 8,71
2 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:37:17 12,38
3 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:37:57 13,90
4 Emil Ljungemyr OK Kolmården 00:38:32 15,24
5 Henrik Johannesson Ronneby OK 00:38:50 15,93
6 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:39:33 17,57
7 Simon Imark Tullinge SK 00:40:15 19,17
10 Elias Bäcklund-Ekvall Trollhättans SOK 00:40:25 19,55
14 Isak Prellner Skåneslättens OL 00:42:11 23,60
15 Eric Jansson OK Tranan 00:42:55 25,28
16 Victor Helgesson Hestra IF 00:43:23 26,35
17 Olle Josarp FK Friskus-Varberg 00:43:41 27,03
19 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:43:55 27,57
22 Lukas Lundgren Växjö OK 00:44:17 28,41
23 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 00:44:23 28,64
24 Victor Imark Tullinge SK 00:44:36 29,13
25 Rickard Olsson Tibro OK 00:44:38 29,21
26 Simon Larsson OK Hällen 00:44:48 29,59
27 Hugo Eriksson OK Nolaskogsarna 00:44:49 29,63
29 Andreas Uller Kils OK 00:44:50 29,67
32 Gustaf Berglund Sigtuna OK 00:45:25 31,00
33 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:45:42 31,65
34 Fredrik Johansson OK Nackhe 00:46:01 32,38
35 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:46:17 32,99
37 Viktor Wassén Vänersborgs SK 00:46:24 33,25
38 Rasmus Möller Arboga OK 00:46:30 33,48
44 Rasmus Wickbom Vittjärvs IK 00:48:01 36,96
46 Martin Mörsell OK Kåre 00:48:03 37,03
47 Melker Johansson OK Orion 00:48:04 37,07
48 Jesper Wikman OK Nolaskogsarna 00:48:11 37,34
49 Adam Segerslätt Skåneslättens OL 00:48:13 37,41
51 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:48:26 37,91
51 Viktor Skoog Kils OK 00:48:26 37,91
54 Martin Skyggeson OK Nackhe 00:48:57 39,09
55 Martin Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 00:49:18 39,89
59 Victor Thörnkvist Sol Tranås 00:49:53 41,23
61 Arvid Claesson Jönköpings OK 00:50:15 42,07
62 Rikard Holmström Västerbergslagens OL 00:50:20 42,26
64 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 00:50:22 42,34
69 Robin Salén OK Renen 00:50:38 42,95
70 Waldemar Andersson OK Roslagen 00:50:41 43,06
71 Johan Lamm Frölunda OL 00:51:02 43,86
76 Johan Persson OK Österåker 00:52:22 46,92
78 Linus Backlund OK Södertörn 00:52:40 47,60
84 Eric Löfkvist OK Njudung 00:54:15 51,23
85 Pontus Erlandsson SOK Viljan 00:54:23 51,53
87 Albin Andersson OK Ravinen 00:54:34 51,95
88 Albin Claesson Sävedalens AIK 00:54:49 52,53
89 Christian Redtzer Attunda OK 00:55:08 53,25
90 Johan Edenhamn Länna IF 00:55:09 53,29
92 Simon Sjöberg Gävle OK 00:55:16 53,56
92 Axel Jutterström IFK Moras OK 00:55:16 53,56
94 Axel Englund Sundsvalls OK 00:55:22 53,79
96 Per Karlsson OK Tylöskog 00:55:29 54,05
97 Jonas Toftered IF Rigor 00:55:30 54,09
98 David Levin Svaide Roma SOK 00:55:31 54,13
99 Alfred Lönn Västerås SOK 00:55:56 55,08
100 Immanuel Stensöta Frölunda OL 00:55:57 55,12
105 Adam Broberg IF Rigor 00:56:33 56,50
106 Egil Morast Haninge SOK 00:56:50 57,14
108 Erik Olsson Gävle OK 00:57:02 57,60
109 Joar Lönngren Boxholm-Mjölby OL 00:57:09 57,87
110 Tim Olsson Brattås CK 00:57:11 57,95
112 Andreas Persson OK Hammaren 00:58:11 60,24
114 Tuve Möller OK Linné 00:58:21 60,62
116 Emil Johansson OK Bävern 00:58:52 61,80
117 Viktor Östergren Växjö OK 00:59:02 62,18
118 Johan Höög OK Kullingshof 00:59:03 62,22
119 Noa Pruth IK Hakarpspojkarna 00:59:09 62,45
122 Jakob Höst Hjärnarps GH OL 01:00:01 64,43
123 Gustav Öhgren Karlsbyhedens IK 01:00:03 64,51
125 Pontus Lindblom OK Roxen 01:00:17 65,04
128 Viktor Ivarsson OK Hammaren 01:01:44 68,37
129 Gustav Engman OK Denseln 01:01:56 68,82
129 André Lindgren OK Ravinen 01:01:56 68,82
131 Jesper Hedar OK Tor 01:02:09 69,32
132 Tobias Kronhelm OK Måsen 01:02:22 69,82
134 Henrik Hamrefors Västerås SOK 01:02:31 70,16
139 Mårten Olsson Gävle OK 01:03:57 73,44
140 Erik Liljebjörn Nybro OK 01:04:17 74,20
141 Erik Tuuri Älvsby IF OK 01:04:34 74,85
145 Alexander Graad Ronneby OK 01:05:28 76,91
146 Erik Svensson OK Klyftamo 01:05:30 76,99
148 Albin Henrysson OK Dacke 01:05:41 77,41
150 Emanuel Näslund Skogslöparna 01:06:14 78,67
151 Anders Magnusson OK Landehof 01:06:50 80,04
152 Sune Öhlenschläger Örkelljunga FK 01:07:11 80,84
153 Johannes Äng Hagaby GOIF 01:07:17 81,07
155 Isac Johansson Sol Tranås 01:07:58 82,64
157 Martin Lund Stenungsunds OK 01:08:28 83,78
158 Gustav Nyholm OK Linné 01:09:13 85,50
159 Albin Lager Nässjö OK 01:09:15 85,58
160 Albin Larsson Katrineholms OK 01:09:35 86,34
161 Elias Landfors Lustens OK 01:10:01 87,33
166 Hugo Thunberg OK Alehof 01:14:02 96,53
168 Gustav Nilsson Helsingborgs SOK 01:14:50 98,36
169 Seth Wiman Täby OK 01:14:58 98,67
170 Gustav Malmström GOIF Tjalve 01:15:46 100,50
172 Christopher Wilestedt Attunda OK 01:15:52 100,73
174 Olof Lissmats OK Södertörn 01:16:46 102,79
175 Sindre Jonsson-Wold Sundbybergs IK 01:17:06 103,55
176 Oscar Lang Västerviks OK 01:18:14 106,15
177 Johan Hagströmer OK Klemmingen 01:18:35 106,95
178 Erik Österberg Skogslöparna 01:19:30 109,05
179 Adam Lilja OK Enen 01:19:39 109,39
180 Oscar Sundbaum Vittjärvs IK 01:19:55 110,00
181 Jonathan Björk Leksands OK 01:19:59 110,15
182 Jonatan Larsson Sävedalens AIK 01:20:34 111,49
184 Alexander Garin Strängnäs-Malmby OL 01:20:51 112,14
185 Adam Kutti Hagaby GOIF 01:21:07 112,75
189 Nils Orbert Attunda OK 01:24:48 121,18
193 Hjalmar Ljungberg Sjövalla FK 01:33:28 141,03
195 Dan Österlund Västerås SOK 01:35:32 145,76
196 Arvid Jernstig Vänersborgs SK 01:36:48 148,66
199 Joel Sjödin OK Nipan 01:47:08 172,32
200 Simon Alvhage Hestra IF 01:47:45 173,74
201 Oskar Andersson OK Linné 01:51:55 183,28
203 Jonatan Möller Almby IK 01:59:35 200,83
204 Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 02:01:08 204,38
205 Gustav Nordfors OK Enen 02:01:25 205,03
Erik Blick OK Alehof

Annonser