Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D15

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Klara Axelsson Markbygdens OK 00:38:14 11,12
6 Lisa Jonsson Nordin Skåneslättens OL 00:39:45 13,86
7 Hanna Mårtensson OK Skogsstjärnan 00:40:33 15,30
8 Tova Hermodsson Lunds OK 00:40:38 15,45
9 Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 00:40:52 15,87
10 Jenny Wegebro Umeå OK 00:40:57 16,02
11 Lisa Berggren OK Kolmården 00:41:37 17,23
12 Moa Westblad OK Ravinen 00:41:49 17,59
13 Sandra Boström OK Linné 00:42:01 17,95
15 Anna Hallmén OK Tisaren 00:42:38 19,07
19 Jenny Perérs Korsnäs IF OK 00:42:53 19,52
20 Vilma Von Krusenstierna OK Kåre 00:42:58 19,67
21 Elsa Holmgård Kils OK 00:43:03 19,82
22 Emelie Karlsson OK Landehof 00:43:29 20,60
26 Fanny Sundblad Eksjö SOK 00:44:29 22,41
31 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 00:45:03 23,43
33 Anna Herbert Täby OK 00:45:16 23,82
34 Elvira Danielsson Köping-Kolsva OK 00:45:39 24,52
35 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 00:45:42 24,61
36 Sarah Magnusson Linköpings OK 00:45:53 24,94
37 Klara Andersson FK Göingarna 00:46:08 25,39
39 Emelie Lorén OK Landehof 00:46:19 25,72
41 Ellen Frost OK Roslagen 00:46:23 25,84
44 Ida Kristiansson Trollhättans SOK 00:47:04 27,08
45 Maja Mosslind Vandrarringen 00:47:12 27,32
45 Vilma Karlsson Snättringe SK 00:47:12 27,32
47 Sofia Klasson Hestra IF 00:47:16 27,44
50 Felizia Wikner Zienkiewicz IF Rigor 00:47:55 28,61
51 Sofie Josefsson Anderstorps OK 00:48:09 29,03
52 Tuva Carlsson Wallum Sävedalens AIK 00:48:18 29,31
55 Emma Nordberg OK Tranan 00:49:39 31,74
56 Lova Klasér Korsnäs IF OK 00:49:43 31,87
57 Linda Gustafsson OK Tyr 00:49:45 31,93
58 Elin Wihlborg OK Gynge 00:50:26 33,16
59 Emma Hållström Gävle OK 00:50:41 33,61
60 Natalie Larsson Ryda SK 00:50:42 33,64
61 Emma Karlsson OK Landehof 00:50:45 33,73
62 Klara Ask Markbygdens OK 00:50:49 33,85
64 Sofia Berglund Sigtuna OK 00:51:25 34,94
66 Victoria Andersson OK Tranan 00:51:33 35,18
68 Emma S Johansson Linköpings OK 00:51:39 35,36
70 Amanda Backlund Trollhättans SOK 00:51:58 35,93
71 Kristina Tedhamre Snättringe SK 00:52:26 36,77
72 Stina Lindberg OK Djerf 00:52:36 37,08
73 Emma Blixt OK Hammaren 00:52:38 37,14
75 Annie Olsson Mölndal Outdoor IF 00:53:04 37,92
77 Ellen Skoog OK Hammaren 00:53:10 38,10
78 Emmy Helmersson Hässleholms OK 00:53:11 38,13
79 Tove Flodman OK Hammaren 00:53:14 38,22
81 Jenny Jakobsson Gamleby OK 00:53:34 38,82
82 Sofia Borg Linköpings OK 00:54:06 39,79
83 Agnes Asp Mölndal Outdoor IF 00:54:14 40,03
84 Tilda Marmelid OK Roxen 00:54:21 40,24
85 Johanna Gustås Linköpings OK 00:54:27 40,42
86 Sofia Westin Vittjärvs IK 00:54:28 40,45
87 Ellen Andersson Stigmännen Karlshamns OK 00:54:30 40,51
90 Anna Eriksson Strängnäs-Malmby OL 00:54:55 41,26
94 Alma Laudon Vännäs OK 00:55:36 42,50
95 Emma-Karin Rehnman Vandrarringen 00:56:12 43,58
96 Ebba Ganslandt IFK Lidingö SOK 00:56:36 44,30
98 Hanna E Tuoremaa Vittjärvs IK 00:56:48 44,66
100 Victoria Asketun OK Roxen 00:58:05 46,98
102 Emelie Jonasson Forsa OK 00:58:22 47,50
105 Matilda Johansson Stångenäs AIS 00:59:01 48,67
107 Moa Erlandsson Vimmerby OK 00:59:09 48,91
110 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 00:59:42 49,91
111 Ellen Rosenkvist Helsingborgs SOK 01:00:00 50,45
112 Alice Barrefors IK Uven 01:00:02 50,51
114 Rebecca Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 01:00:36 51,53
115 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 01:00:44 51,77
116 Alma Andersson Domnarvets GOIF 01:00:48 51,89
117 Emma Wiberg Skogslöparna 01:01:25 53,01
119 Johanna Rundqvist OK Nackhe 01:01:40 53,46
120 Siri Björklund Trollhättans SOK 01:01:45 53,61
121 Maja Wallenius OK Skogsstjärnan 01:01:49 53,73
122 Alice Hultin OK Löftan 01:01:50 53,76
125 Nora Hall Järla Orientering 01:02:47 55,48
127 Emelie Svensson IF Rigor 01:03:09 56,14
129 Elise Josefsson Anderstorps OK 01:03:15 56,32
130 Amanda Karlsson OK Ravinen 01:03:17 56,38
131 Elin Viker OK Kåre 01:03:31 56,80
132 Maja Welander OK Djerf 01:03:32 56,83
134 Hannele Möller Linköpings OK 01:04:13 58,07
135 Moa Abrahamsson Hylte OK 01:04:24 58,40
137 Elinor Delin OK Pan-Kristianstad 01:04:50 59,18
139 Sara Forsberg IK Uven 01:05:46 60,87
140 Wilma Gille OK Roslagen 01:05:47 60,90
140 Sofia Österman Vänersborgs SK 01:05:47 60,90
142 Linnéa Carlsson OK Hällen 01:05:59 61,26
143 Klara Ingelström OK Gynge 01:06:13 61,68
145 Emelie Feurstein Tormestorps IF 01:06:23 61,98
146 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 01:06:42 62,55
148 Sofia Dahl Härlövs IF 01:07:45 64,45
149 Hanna Johansson Södertälje-Nykvarn OF 01:08:08 65,14
150 Hanna Kjellin Forsa OK 01:08:30 65,81
151 Julia Knutsson Boxholm-Mjölby OL 01:08:48 66,35
152 Nora Stålberg OK Hällen 01:09:36 67,79
153 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 01:10:02 68,58
154 Erica Henriksson Simrishamns OK 01:10:53 70,11
155 Rebecca Fahlgren Vittjärvs IK 01:11:21 70,96
156 Cornelia Lundén Avesta OK 01:11:42 71,59
158 Maja Gunnarsson Lerums SOK 01:12:14 72,55
162 Lisa Dammvik Stora Tuna OK 01:13:33 74,93
164 Julia Andersson OK Roslagen 01:16:10 79,66
166 Hanna Boquist IK Uven 01:18:35 84,03
167 Vilma Berger Domnarvets GOIF 01:20:06 86,77
168 Jessica Grahn Södertälje-Nykvarn OF 01:20:34 87,61
170 Alva Mårtensson Skåneslättens OL 01:28:03 101,13
172 Emma Billing Hultsfreds OK 01:30:55 106,31
Elin Hermansson Kungälvs OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr