Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H14

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Erik Hannrup IF Thor 00:27:15 25,52
2 Lukas Olm Kils OK 00:28:35 30,34
3 Axel Olsson OK Skogsstjärnan 00:31:20 40,29
4 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 00:31:26 40,65
6 Simon Harden FK Boken 00:32:32 44,62
7 Victor Hansson Jönköpings OK 00:32:42 45,23
10 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:33:06 46,67
11 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 00:33:18 47,40
13 Algot Najvik FK Göingarna 00:34:09 50,47
16 Filip Rosjö Jönköpings OK 00:34:16 50,89
17 Elias Olsson OK Kroppefjäll 00:34:34 51,98
18 Isac Ericsson Växjö OK 00:34:39 52,28
21 Axel Blom Frölunda OL 00:35:32 55,47
26 Rasmus Täck OK Hammaren 00:36:16 58,12
28 Erik Lindström OK Tranan 00:36:37 59,39
30 Filip Johansson Trollhättans SOK 00:36:52 60,29
32 Emil Auselius Bredaryds SOK 00:36:58 60,65
34 Nils Lundgren Sundsvalls OK 00:37:17 61,80
35 Erik Lund Stenungsunds OK 00:37:21 62,04
39 Arvid Önsten IK Vista 00:37:44 63,42
40 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 00:37:51 63,85
41 Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:37:57 64,21
42 Anton Johansson Glivesson Ronneby OK 00:38:00 64,39
43 Gunnar Engström Linköpings OK 00:38:15 65,29
44 Tim Johansson FK Friskus-Varberg 00:38:25 65,89
46 Oscar Modig FK Göingarna 00:38:37 66,62
47 Erik Wigle Södertälje-Nykvarn OF 00:38:38 66,68
48 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 00:38:41 66,86
50 Pontus Olofsson-Bierfeldt Ärla IF 00:38:53 67,58
51 Axel Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:38:54 67,64
51 Klas Johansson OK Tranan 00:38:54 67,64
53 Arvid Eriksson Hagaby GOIF 00:38:56 67,76
54 Mattias Ivarez OK Södertörn 00:38:57 67,82
56 Jonathan Jylltorp Linköpings OK 00:39:06 68,36
57 Ludvig Hallabro Hässleholms OK 00:39:16 68,97
58 Marcus Carlsson IF Hagen 00:39:28 69,69
59 Gabriel Sturesson Lerums SOK 00:39:49 70,96
61 Viktor Carlsson IK Trenne Ullared 00:40:08 72,10
62 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 00:40:11 72,28
64 William Nilsson Nyköpings OK 00:40:39 73,97
65 Eric Berlin Trollhättans SOK 00:40:45 74,33
66 Gustav Runefors Växjö OK 00:41:15 76,14
67 Simon Eriksson Emmaboda Verda OK 00:41:24 76,68
69 Thorsten Svensson Finspångs SOK 00:41:32 77,16
70 Martin Danielsson OK Kåre 00:41:33 77,22
71 Noel Waldenfjord Järfälla OK 00:41:46 78,01
72 Viktor Berg Leksands OK 00:42:04 79,09
73 Daniel Bogren IF Hagen 00:42:13 79,63
74 Filip Möller OK Södertörn 00:42:15 79,75
76 Joel Wahlqvist OK Roslagen 00:42:40 81,26
77 Erik Eriksson OK Älgen 00:42:52 81,98
78 Samuel Norén OK Enen 00:42:57 82,28
80 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 00:43:12 83,19
82 Jonathan Uller Kils OK 00:43:23 83,85
85 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 00:43:50 85,48
86 Anders Björklund Trollhättans SOK 00:43:55 85,78
88 Daniel Brandström OK Skogsstjärnan 00:44:26 87,65
89 Albin Norén Piteå IF 00:44:38 88,37
92 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 00:44:45 88,79
97 William Lundstedt Mullsjö SOK 00:46:35 95,42
99 Olle Svangren Gotlands Bro OK 00:47:02 97,05
101 Martin Lamm Frölunda OL 00:47:13 97,71
103 Jakob Ingström Bottnaryds IF 00:47:18 98,01
104 Björn Johansson Sundsvalls OK 00:47:24 98,37
106 Elias Axelsson Finspångs SOK 00:47:38 99,22
107 Daniel Hellberg Lunds OK 00:47:52 100,06
108 Oscar Karlsson Trollhättans SOK 00:48:08 101,02
109 Filip Bengtsson OK Lindéna 00:48:10 101,14
110 Johannes Öhgren Karlsbyhedens IK 00:49:04 104,40
111 Gustav Olsson Torsås OK 00:49:09 104,70
112 Måns Eriksson Östersunds OK 00:49:16 105,12
114 Tim Konradsson IK Omega 00:49:55 107,47
115 Joel Plumppu Bredareds IF 00:50:04 108,01
116 Nils Ottosson Gävle OK 00:50:07 108,19
117 Isak Ericsson Nyköpings OK 00:50:13 108,55
118 Filip Andersson Hultsfreds OK 00:50:27 109,40
120 Viktor Pettersson Gamleby OK 00:50:41 110,24
121 Felix Falk Göteborg-Majorna OK 00:50:59 111,33
122 Sixten Törnqvist Västerås SOK 00:51:00 111,39
122 Ludvig Lindén Attunda OK 00:51:00 111,39
125 Erik Axelsson Gamleby OK 00:51:08 111,87
126 Oscar Roos SOK Träff 00:51:41 113,86
127 Johan Hjelmér Sjövalla FK 00:52:05 115,30
128 Rasmus Virgin Gotlands Bro OK 00:52:13 115,79
129 Lucas Granberg OK Kåre 00:52:16 115,97
131 Simon Svensson Laholms IF OK 00:52:25 116,51
132 John Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:52:27 116,63
134 Hampus Brunander Attunda OK 00:53:12 119,34
137 Alexander Augustsson OK Bävern 00:53:37 120,85
139 Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 00:53:48 121,51
140 Samuel Axelson OK Tyr 00:54:07 122,65
141 Emil Jonsell IF Thor 00:54:28 123,92
143 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 00:55:07 126,27
144 Gustav Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:55:10 126,45
145 Rasmus Nordgren OK Kåre 00:55:50 128,86
147 Hugo Håkansson IK Ymer 00:56:11 130,13
149 Albin Persson OK Pan-Kristianstad 00:56:21 130,73
150 Anton Hansson OK Djerf 00:56:30 131,27
151 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 00:56:42 131,99
152 Nils Strand OK Linné 00:56:46 132,24
154 Axel Johansson Finspångs SOK 00:56:52 132,60
155 Jimmy Johansson Forsa OK 00:57:12 133,80
156 Oskar Svahn Eksjö SOK 00:57:23 134,46
160 Josef Wennblom Hagaby GOIF 00:59:41 142,78
160 Anders Ruhn OK Roslagen 00:59:41 142,78
162 Oliver Fransson Lee OK Alehof 01:00:01 143,98
163 Oliver Vallerius Gamleby OK 01:00:42 146,46
164 Nial Simes OK Tyr 01:01:33 149,53
165 Karl Brahm Långhundra IF 01:02:00 151,16
166 Harald Eklöf IF Hallby SOK 01:02:44 153,81
167 Eric Valjus Hagaby GOIF 01:02:57 154,59
169 Anton Silier Järfälla OK 01:03:48 157,66
170 Martin Skärlén Haninge SOK 01:04:48 161,28
172 Oscar Nilsson Alvesta SOK 01:07:17 170,26
173 Oskar Nyman OK Tyr 01:07:23 170,62
174 Måns Holmgren OK Hammaren 01:07:28 170,92
175 Daniel Glimtén OK Löftan 01:07:54 172,49
177 Oliver Schmidt OK Kontinent 01:08:20 174,05
179 Nils Hammar FK Herkules 01:08:31 174,72
180 Henrik Willamo Södertälje-Nykvarn OF 01:08:58 176,34
183 Victor Wahlström Lunds OK 01:13:59 194,48
184 Emil Berg Garda IK 01:14:13 195,32
185 Jonathan Lind OK Lindéna 01:14:14 195,38
186 Axel Toresson Lunds OK 01:15:41 200,62
187 Benjamin Pauli Istrums SK 01:16:00 201,77
189 Joel Sundqvist OK Renen 01:16:42 204,30
191 Hampus Karmetun OK Bävern 01:19:40 215,03
192 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 01:26:33 239,91
193 Samuel Jonsson Köping-Kolsva OK 01:29:01 248,83
194 Leo Pruth IK Hakarpspojkarna 01:32:23 261,00
195 Albin Hjertström FK Friskus-Varberg 01:34:34 268,89
196 Niklas Kronhelm OK Måsen 01:39:24 286,37
197 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 01:49:08 300,00
198 Jonathan Ljungberg OK Skogsfalken 02:06:55 300,00
Johan Grahn IK Uven

Annonser