Swedish Orienteering Federation

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H13

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Name Club Time Poäng
2 Olof Ljunggren Linköpings OK 00:26:29 29.78
3 Viktor Svensk Stora Tuna OK 00:27:45 34.69
4 Arvid Westerberg OK Kolmården 00:29:04 39.80
5 Johan Langerak Järfälla OK 00:29:17 40.64
6 Joar Hertin Västerviks OK 00:29:40 42.13
7 Ludvig Holmqvist OK Tor 00:30:43 46.20
8 Samuel Pihlström OK Landehof 00:31:03 47.50
9 Allan Hedberg Lunds OK 00:31:25 48.92
10 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 00:31:27 49.05
11 Linus Kristiansson Trollhättans SOK 00:31:46 50.28
13 Leo Johansson OK Kolmården 00:31:57 50.99
14 Simon Frisk Gustavsbergs OK 00:32:20 52.48
15 Albin Toll OK Njudung 00:32:33 53.32
16 Emanuel Herberthson Linköpings OK 00:32:52 54.55
17 Hugo Ström Ulricehamns OK 00:32:53 54.61
18 Adrian Vartia OK Löftan 00:32:57 54.87
19 Johan Calleberg Snättringe SK 00:33:39 57.59
21 Elias Röstin Söders-Tyresö 00:34:31 60.95
24 Hugo Djurstedt Eksjö SOK 00:34:53 62.37
25 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 00:35:21 64.18
28 Carl Josefsson Sävedalens AIK 00:36:50 69.94
29 Albin Kronkvist Örkelljunga FK 00:37:00 70.59
30 Philip Carlsson Nyköpings OK 00:37:12 71.36
31 Hugo Setthagen OK Tranan 00:37:16 71.62
32 Viktor Waernqvist NAIS Orienteringsklubb 00:37:25 72.20
34 Albin Falk Nyköpings OK 00:38:00 74.47
35 Jesper Lidmar Snättringe SK 00:38:06 74.86
37 Jens Eriksson Piteå IF 00:38:23 75.96
38 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 00:38:24 76.02
40 Mattias Hane OK Tyr 00:38:59 78.28
41 Linus Lundberg OK Bävern 00:39:07 78.80
42 Jakob Sjöberg Gävle OK 00:39:16 79.38
44 Erik Hogedal Göteborg-Majorna OK 00:39:38 80.81
46 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 00:39:57 82.04
47 Casper Hedar OK Tor 00:40:17 83.33
48 Anton Hänström Täby OK 00:40:21 83.59
49 Joar Söderberg Järla Orientering 00:40:53 85.66
51 Simon Svahn Eksjö SOK 00:41:18 87.27
52 Hugo Andersson Hjärnarps GH OL 00:41:21 87.47
53 Isak Eriksson OK Nolaskogsarna 00:41:38 88.57
54 Gustav Östensson OK Tranan 00:41:40 88.70
55 Simon Möller Almby IK 00:42:08 90.51
55 Melker Elofsson OK Njudung 00:42:08 90.51
58 Gustav Åman OK Vilse 87 00:42:35 92.25
61 Mattias Levin Svaide Roma SOK 00:42:52 93.35
63 Axel Leijon Thorell Långhundra IF 00:43:17 94.97
64 August Abrahamsson Gällstadbygdens SOK 00:43:19 95.10
65 Petter Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:43:49 97.04
66 Axel Berglund Ulricehamns OK 00:43:51 97.17
67 Jonathan Pettersson SOK Viljan 00:43:55 97.43
68 Edvin Schiller OK Njudung 00:43:59 97.69
70 Josef Helander OK Roxen 00:44:34 99.95
71 Oliver Höglund Järla Orientering 00:44:36 100.08
72 Mattis Persson Eksjö SOK 00:44:38 100.21
73 Anton Karlsson Mariestads FK 00:44:40 100.34
75 Hugo Johansson OK Reftele 00:45:36 103.96
77 Simon Giselsson Ronneby OK 00:45:46 104.61
79 Elias Bergenfur IK Vikings OK 00:45:56 105.25
80 Oscar Thornell Surahammars SOK 00:46:04 105.77
83 Per Hedman IF Hagen 00:46:28 107.32
84 Olle Leibe Bergstedt Markbygdens OK 00:46:29 107.39
85 Johan Alpberg Almby IK 00:46:31 107.52
86 Hugo Jacobsson Eksjö SOK 00:46:38 107.97
87 Joar Tryggö Trollhättans SOK 00:46:45 108.42
88 Melvin Jakobsson OK Södertörn 00:47:22 110.82
89 Povel Hedberg Lunds OK 00:47:36 111.72
90 Fredrik Hansson Täby OK 00:47:44 112.24
92 Axel Johansson Sol Tranås 00:48:10 113.92
94 Oscar Kjellsson Falkenbergs OK 00:48:17 114.37
95 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 00:48:37 115.67
96 Per Nordholm Sävedalens AIK 00:48:57 116.96
97 Gustav Träff NAIS Orienteringsklubb 00:49:14 118.06
100 Samuel Eriksson Eds SK 00:50:02 121.16
101 Oskar Lundgren Vittjärvs IK 00:50:04 121.29
103 Albin Berger Domnarvets GOIF 00:50:14 121.94
104 Carl Hedin Eksjö SOK 00:50:26 122.72
105 Nils Kylborn Almby IK 00:50:37 123.43
106 Tim Dalheimer IK Vikings OK 00:50:54 124.53
108 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 00:51:07 125.37
110 Markus Österlund Västerås SOK 00:51:20 126.21
112 Noah Bechtel FK Friskus-Varberg 00:51:52 128.28
113 Benjamin Näslund Skogslöparna 00:51:56 128.54
116 Samuel Johansson OK Hammaren 00:52:40 131.38
119 Kalle Tuuri Älvsby IF OK 00:53:48 135.78
121 Marcus Hermansson IF Hagen 00:54:22 137.98
122 Alexander Roos OK Landehof 00:54:35 138.82
124 Adam Hane Insjöns IF OK 00:55:39 142.96
125 Oskar Stenvi OK Linné 00:56:01 144.38
126 Johannes Bladh Tullinge SK 00:56:58 148.07
127 Oskar Magnusson Rehns BK 00:57:08 148.72
128 Max Kärvhag OK Skogsfalken 00:57:57 151.89
129 Rasmus Jonsson Domnarvets GOIF 00:59:14 156.87
130 Samuel Låstbom Härlövs IF 01:00:14 160.75
131 David Nero Nässjö OK 01:00:33 161.98
132 Joel Wiklund OK Grip 01:00:38 162.30
136 Andreas Johansson Lidköpings VSK 01:01:16 164.76
137 Andreas Skeppling OK Södertörn 01:01:47 166.76
138 Emil Byberg Kvarnsvedens GOIF OK 01:02:02 167.73
139 Johan Holmberg IF Hagen 01:02:20 168.90
140 Viktor Petersson OK Skogsfalken 01:02:22 169.03
142 Erik Erlandsson Vimmerby OK 01:02:45 170.51
143 Isak Hultberg SOK Viljan 01:02:56 171.22
144 Joel Kihlström Rehns BK 01:03:02 171.61
145 Hugo Lomander Markbygdens OK 01:03:23 172.97
147 Axel Orrhede Helsingborgs SOK 01:04:28 177.17
149 Pontus Lindgren Västerås SOK 01:05:37 181.64
151 Martin Hillbom Finspångs SOK 01:06:50 186.36
152 Linus Berggren OK Älvsjö-Örby 01:07:08 187.52
154 Daniel Ståhl Järbo OK 01:07:48 190.11
155 Hampus Fyhr SOK Aneby 01:08:14 191.79
157 Tim Sandgren Bromma-Vällingby SOK 01:09:10 195.41
158 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 01:09:22 196.19
159 Elias Torstensson Emmaboda Verda OK 01:10:29 200.52
162 Axel Eriksson Skattkärrs IF 01:12:24 207.96
163 Aron Thorén Ronneby OK 01:12:52 209.77
165 Pontus Eriksson Hjärnarps GH OL 01:16:41 224.58
166 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 01:17:00 225.81
167 Oskar Källman OK Hällen 01:21:30 243.27
168 Samuel, N Johansson OK Nolaskogsarna 01:21:33 243.47
169 Gideon Claesson Jönköpings OK 01:23:17 250.19
170 Elliot Crispin OK Denseln 01:25:44 259.70
172 Viktor LeClaire FK Herkules 01:26:22 262.16
173 Clas Wullf Norgren Gällstadbygdens SOK 01:26:28 262.55
176 Alexander Lindström Sundbybergs IK 01:28:27 270.24
177 Hugo Oskarsson Halmstad OK 01:29:00 272.38
178 Ville Thorburn Fontell OK Enen 01:29:51 275.68
179 Oscar Nyquist Säffle OK 01:32:38 286.48
180 William Bodin Gällstadbygdens SOK 01:33:24 289.45
181 Elis Sjödin OK Nipan 01:35:03 295.86
184 Erik Flodman OK Hammaren 01:56:17 300.00
185 Marcus Dahlberg OK Nipan 02:06:37 300.00
183 Elias Larsson OK Enen 01:38:22 300.00
Jakob Thellsén OK Roxen
Arvid Roos OK Linné
Andreas Näslund Västerås SOK
Oskar Bütikofer Ljusdals OK
Adrian Andersson Degerfors OK
Erik Granath IF Hallby SOK

Advertisements

Bagheera