Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H10

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Arvid Skepp Sävedalens AIK 00:13:13 177,11
2 Tobias Johansson OK Löftan 00:13:50 188,77
3 Olle Ringi OK Kåre 00:13:56 190,67
4 Linus Wernström Ronneby OK 00:14:08 194,45
5 Isak Eskilsson IK Hakarpspojkarna 00:14:22 198,87
8 Hugo Cedervall Örkelljunga FK 00:15:52 227,25
9 Ture Lilja Ronneby OK 00:15:56 228,51
10 Johan Björck OK Älme 00:16:03 230,72
11 Gustav Andersson FK Göingarna 00:16:14 234,19
12 Karl Kylborn Almby IK 00:16:41 242,71
13 Hugo Nordlander Sundsvalls OK 00:16:50 245,54
14 Odin Ek Nyköpings OK 00:16:52 246,17
15 Oskar Ericsson Ronneby OK 00:16:59 248,38
16 Theo Ylipää Bergnäsets AIK 00:17:06 250,59
16 Niklas Erlandsson OK Södertörn 00:17:06 250,59
18 Jonathan Rundqvist OK Nackhe 00:17:08 251,22
19 Alvin Craig OK Ravinen 00:17:10 251,85
20 Svante Selin FK Göingarna 00:17:24 256,27
21 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 00:17:31 258,47
22 Wille Söderqvist OK Kåre 00:17:35 259,74
23 Olle Dalin OK Kåre 00:17:38 260,68
24 Carl Ljungberg Degerfors OK 00:17:55 266,04
26 Axel Arnesson Östersunds OK 00:18:05 269,20
28 Anton Pleiner Täby OK 00:18:23 274,87
29 Johan Berg OK Ravinen 00:18:25 275,51
30 Albin Liljenvall Tolered-Utby Ol-klubb 00:18:27 276,14
31 Linus Nilsson OK Österåker 00:18:29 276,77
32 Victor Hansson OK Löftan 00:18:30 277,08
33 Emil Larsson OK Tisaren 00:18:35 278,66
34 Adam Johansson Skåneslättens OL 00:18:42 280,87
35 Elias Nyqvist OK Landehof 00:18:43 281,18
37 Elis Liukkonen Sundsvalls OK 00:18:55 284,97
39 Mattias Josefsson OK Roxen 00:19:14 290,96
40 Isak Bengtsson OK Lindéna 00:19:15 291,27
41 Hugo Persson OK Denseln 00:19:37 298,21
76 Johan Fochsen Waxholms OK 00:23:10 300,00
133 Alexander Gustavsson OK Njudung 00:30:46 300,00
70 Elis Forsberg Rundström IFK Enskede 00:22:31 300,00
85 Isak Dalin Leksands OK 00:24:00 300,00
104 Joel Ringström OK Landehof 00:26:48 300,00
49 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 00:20:31 300,00
97 Elias Westerbergh Rasbo IK 00:25:51 300,00
42 Tom Weihart OK Orinto 00:20:04 300,00
114 Björn Renner OK Södertörn 00:28:16 300,00
187 Sixten Lindqvist Skogsluffarnas OK 00:43:07 300,00
209 Karl Aderstedt Althoff Kungälvs OK 00:56:50 300,00
154 Tim Lundberg OK Renen 00:33:29 300,00
46 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 00:20:16 300,00
64 Melker Larsson OK Orion 00:21:43 300,00
93 Simon Nordlander Sundsvalls OK 00:25:14 300,00
61 Olle Karlsson IK Hakarpspojkarna 00:21:36 300,00
96 Rasmus Karlsson OK Denseln 00:25:29 300,00
157 Wilmer Rex Sundsvalls OK 00:34:18 300,00
92 Theo Lövdahl SOK Viljan 00:25:08 300,00
164 Dante Rangert Kungälvs OK 00:35:17 300,00
173 Elias Petersson IK Ymer 00:38:10 300,00
130 Lucas Wanner Avesta OK 00:30:01 300,00
55 Aron Broman Länna IF 00:21:13 300,00
89 Hjalmar Axelsson FK Göingarna 00:24:52 300,00
179 Aron Rudberg OK Bävern 00:40:41 300,00
94 Hugo Öhrn KFUM Örebro OK 00:25:15 300,00
56 Elis Ivers Attunda OK 00:21:18 300,00
181 Max Pettersson OK Renen 00:41:21 300,00
104 Nils Swartz OK Orion 00:26:48 300,00
77 Erik Nilsson OK Pan-Kristianstad 00:23:13 300,00
61 Adam Brangefält Västerås SOK 00:21:36 300,00
52 Emil Albinsson OK Skogsfalken 00:20:47 300,00
71 Eskil Costermans Järla Orientering 00:22:48 300,00
91 William Rönnborg IK Uven 00:24:58 300,00
141 Albert Nord Snättringe SK 00:32:08 300,00
140 Johan Lindén Selånger SOK 00:31:51 300,00
110 Axel Bratt OK Orion 00:27:51 300,00
191 Markus Ljungqvist Kexholms SK 00:44:02 300,00
148 Hugo Lindskog OK Ravinen 00:32:52 300,00
47 Hugo Atterbrand OK Kåre 00:20:17 300,00
86 Viktor Söderberg Järla Orientering 00:24:02 300,00
156 Noel Helmersson OK Tisaren 00:33:47 300,00
131 Gustaf Hofstedt Vallentuna-Össeby OL 00:30:33 300,00
100 Lukas Groth Kungälvs OK 00:26:09 300,00
175 Jakob Carlsson Stora Tuna OK 00:39:09 300,00
155 Viggo Berggren Gävle OK 00:33:46 300,00
167 Olle Petersén OK Njudung 00:36:26 300,00
68 Åke Falkenström Skogsluffarnas OK 00:22:14 300,00
63 Theodor Holmström Skogsluffarnas OK 00:21:37 300,00
72 Albin Hugosson Lunds OK 00:22:53 300,00
51 Arvid Johansson OK Djerf 00:20:35 300,00
102 Daniel Kraft Almby IK 00:26:22 300,00
66 Axel Gidlund OK Linné 00:21:51 300,00
178 Elis Peterson OK Denseln 00:40:26 300,00
134 Anton Söderberg IFK Göteborg 00:31:04 300,00
138 Jakob Ingelström OK Gynge 00:31:41 300,00
198 Simon Bååth Sävedalens AIK 00:46:52 300,00
112 Karl Granfors OK Landehof 00:27:58 300,00
117 Albin Kjellberg Björkfors GOIF 00:28:37 300,00
169 Ludvig Stolpe Östman Attunda OK 00:36:59 300,00
80 Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:23:30 300,00
146 Martin Eriksson Väsby OK 00:32:39 300,00
88 Loke Holmgren OK Hammaren 00:24:38 300,00
79 Oliver Håkansson OK Orion 00:23:19 300,00
57 Axel Andersson IF Thor 00:21:20 300,00
171 Erik Eriksson OK Skogsfalken 00:37:36 300,00
165 Andreas Handin OK Löftan 00:35:28 300,00
75 Viktor Lundqvist Nybro OK 00:23:06 300,00
95 Axel Tenghagen Härlövs IF 00:25:17 300,00
217 Olof Olsson OK Kåre 01:16:49 300,00
166 Max Österberg Gustavsbergs OK 00:35:49 300,00
201 Malte Albinsson OK Österåker 00:47:51 300,00
78 Edvin Ockborn Trollhättans SOK 00:23:15 300,00
136 Nils Arvid Wedman Västerbergslagens OL 00:31:39 300,00
98 Tim Martner Frölunda OL 00:26:02 300,00
153 Isac Brovall Gällstadbygdens SOK 00:33:27 300,00
119 August Ekinge OK Motala 00:28:57 300,00
144 Måns Levinsson Malmö OK 00:32:29 300,00
83 Lucas Boström OK Alehof 00:23:48 300,00
103 Melwin Wildheim FK Friskus-Varberg 00:26:31 300,00
44 Lukas Norlander OK Nackhe 00:20:09 300,00
129 Ted Wiker Gustavsbergs OK 00:29:59 300,00
160 Rasmus Lindblom Gustavsbergs OK 00:34:48 300,00
115 Gustaf Thyberg Västvärmlands OK 00:28:28 300,00
149 Hugo Hedström OK Bävern 00:32:54 300,00
106 Noel Persson-Ferrera Skarpnäcks OL 00:26:58 300,00
107 Rasmus Carlén Bromma-Vällingby SOK 00:27:06 300,00
216 Gabriel Claesson Jönköpings OK 01:06:36 300,00
168 Albin Sundström Hestra IF 00:36:32 300,00
137 Simon Lydin OK Kontinent 00:31:40 300,00
199 Ludvig Karlsson Trollhättans SOK 00:47:12 300,00
150 Lucas Alzén Gustavsbergs OK 00:32:59 300,00
213 Moltas Östergren Alvesta SOK 01:01:34 300,00
205 David Olander Lunds OK 00:52:54 300,00
82 David Westfält Gotlands Bro OK 00:23:41 300,00
87 Jakob Nordström Sigtuna OK 00:24:12 300,00
145 Jonathan Håkansson GOIF Tjalve 00:32:38 300,00
69 Filip Lundberg OK Renen 00:22:20 300,00
73 Elias Thellsén OK Roxen 00:22:56 300,00
128 Jakob Asp IFK Göteborg 00:29:51 300,00
161 Albin Söderberg Sundsvalls OK 00:34:52 300,00
203 Dennis Bjurstedt Surahammars SOK 00:48:51 300,00
174 Hugo Bergquist Södertälje-Nykvarn OF 00:38:15 300,00
190 Jesper Unander Sundsvalls OK 00:43:31 300,00
210 Liam Karlsson Alvesta SOK 00:58:01 300,00
194 Isak Holmgård Kils OK 00:44:43 300,00
66 Marcus Grunder Järfälla OK 00:21:51 300,00
125 Hugo Danielsson OK Skogsfalken 00:29:35 300,00
127 Joar Bäckman Frösö IF 00:29:47 300,00
143 Albin Jägstedt Halmstad OK 00:32:27 300,00
163 Nils Bergkvist Bjursås OK 00:35:15 300,00
176 Filip Carlqvist FK Friskus-Varberg 00:39:17 300,00
208 Adrian Sandell OK Roxen 00:54:51 300,00
207 Mikael Björck IK Uven 00:53:31 300,00
108 Emil Seldén IF Rigor 00:27:45 300,00
120 Elving Lomander Markbygdens OK 00:28:58 300,00
182 Walter Bodin Gällstadbygdens SOK 00:41:50 300,00
212 Erik Elf Ölmstads IS 00:59:08 300,00
189 Axel Balck Vallentuna-Össeby OL 00:43:29 300,00
80 Vilgot Kempe OK Denseln 00:23:30 300,00
214 Samuel Rasmussen OK Kontinent 01:02:26 300,00
200 Erik Bernerson OK Enen 00:47:44 300,00
135 Robin Helmersson OK Tisaren 00:31:22 300,00
124 Björn Rönnestrand Frösö IF 00:29:19 300,00
123 Anton Mörkfors Järfälla OK 00:29:12 300,00
122 Viktor Zilling OK Södertörn 00:29:08 300,00
172 Elias Javehed Vallentuna-Össeby OL 00:37:44 300,00
158 Anton Sjödin Gustavsbergs OK 00:34:33 300,00
204 Gustav Lundqvist Falkenbergs OK 00:52:52 300,00
53 Malte Bellander Gustavsbergs OK 00:20:55 300,00
184 Axel Kyhlberg Tenhults SOK 00:41:56 300,00
185 Melvin Fredriksson Korsnäs IF OK 00:42:49 300,00
197 Robin Andersson Trollhättans SOK 00:46:38 300,00
151 Elias Söderlund Skogslöparna 00:33:10 300,00
147 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 00:32:50 300,00
159 Eric Johansson OK Kåre 00:34:35 300,00
170 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 00:37:20 300,00
206 Filip Ingemarsson Hestra IF 00:53:17 300,00
195 Simon Troedsson OK Milan 00:45:52 300,00
180 Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 00:41:11 300,00
192 oscar hallqvist Vänersborgs SK 00:44:22 300,00
109 Ludvig Carlqvist Tjällmo-Godegårds OK 00:27:49 300,00
202 Victor Valjus Hagaby GOIF 00:48:12 300,00
43 Simon Albinsson OK Tyr 00:20:08 300,00
152 Rasmus Hedar OK Tor 00:33:13 300,00
45 Wilmer Selin FK Göingarna 00:20:14 300,00
58 Carl Öberg Gamleby OK 00:21:22 300,00
59 Alfred Johansson OK Alehof 00:21:23 300,00
142 Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 00:32:17 300,00
116 Erik Rexfelt Falkenbergs OK 00:28:36 300,00
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK
Simon Björck Tormestorps IF
Viktor Boström OK Linné
Axel Ekberg Skattkärrs IF
Olle Hallner Ockelbo OK
Albin Samuelsson OK Vivill
Lowe Hammar FK Herkules
Melker Flordal Katrineholms OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF