Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H35 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Kalle Dalin Leksands OK 00:44:47 9,48
3 Mikael Pihel OK Tisaren 00:47:11 13,90
4 Bertil Eronn Linköpings OK 00:48:52 17,00
5 Tomas Unander Sundsvalls OK 00:49:31 18,20
6 Pontus Funke Leksands OK 00:49:35 18,32
7 Mattias Holmstrand IFK Göteborg 00:49:43 18,57
8 Anders Dalin Leksands OK 00:50:11 19,43
10 Rasmus Grönlund Lunds OK 00:51:09 21,21
11 Fredrik Johnsson OK Tisaren 00:51:41 22,19
12 Stefan Karlsson OK Denseln 00:51:50 22,46
13 Henrik Hellman OK Södertörn 00:51:58 22,71
15 Henrik Erickson Ulricehamns OK 00:52:58 24,55
16 Daniel Nordström KFUM Örebro OK 00:53:04 24,74
17 Per Kempe OK Denseln 00:53:54 26,27
19 Henrik Peterson OK Denseln 00:54:16 26,95
20 Peter Sjödin OK Tisaren 00:55:00 28,30
21 Martin Hjertberg IK Ymer 00:55:10 28,60
22 Martin Asp Hylte OK 00:55:11 28,63
22 Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 00:55:11 28,63
24 Mikael Gummesson Nybro OK 00:55:18 28,85
25 Stefan Dahl OK Alehof 00:55:26 29,09
27 Peder Hallberg IK Ymer 00:56:33 31,15
28 Andreas Eriksson Lunds OK 00:56:45 31,52
29 Jörgen Sigfrids Malungs OK Skogsmårdarna 00:56:47 31,58
30 Mikael Nordh IK Ymer 00:57:01 32,01
31 Robert Enbom Vänersborgs SK 00:57:02 32,04
32 Håkan Carlsson OK Tisaren 00:57:46 33,39
33 Klas Larsson OK Milan 00:58:01 33,85
34 Jonas Olsson OK Roxen 00:58:32 34,80
35 Per Grönroos OK Alehof 00:59:09 35,94
37 Olof Ingemarsson FK Vittus 00:59:34 36,71
38 Anders Kallin KFUM Örebro OK 00:59:47 37,11
39 Fredrik Ståhl Hjärnarps GH OL 00:59:51 37,23
40 Björn Persson Växjö OK 00:59:59 37,47
41 Anders Hellman Leksands OK 01:00:04 37,63
42 Filip Ivermark Västerås SOK 01:00:14 37,93
43 Tord Hultberg SOK Viljan 01:00:40 38,73
44 Magnus Södervall IK Gandvik 01:00:47 38,95
45 Robert Pedersen Järfälla OK 01:00:51 39,07
46 Mathias Persson Helsingborgs SOK 01:02:04 41,31
47 Melker Pettersson OK Renen 01:02:12 41,56
48 Johan Persson Ulricehamns OK 01:02:42 42,48
51 Martin Granqvist Kamrat och IF KIF 01:03:33 44,04
52 Niklas Johansson Göteborg-Majorna OK 01:03:46 44,44
53 Tomas Holmberg OK Södertörn 01:03:49 44,53
54 Anders Pelander OK Djerf 01:03:59 44,84
56 Björn Norberg Stora Tuna OK 01:04:19 45,45
57 Magnus Kjellberg Dalenstam Istrums SK 01:04:27 45,70
58 Anders Lövgärd OK Alehof 01:04:38 46,04
59 Markus Rylander Lidköpings VSK 01:06:29 49,44
60 Mattias Eklund Ockelbo OK 01:06:32 49,54
61 Christian Johansson Helsingborgs SOK 01:07:31 51,35
62 Lennart Hamberg Östersunds OK 01:07:39 51,59
63 Magnus Dahlin IK Gandvik 01:07:51 51,96
64 Gabriel Eles Emmaboda Verda OK 01:07:58 52,18
65 Magnus Lindblom Gustavsbergs OK 01:08:48 53,71
67 Niclas Arkåsen OK Kåre 01:09:28 54,94
69 Andreas Blomqvist Helsingborgs SOK 01:09:40 55,31
70 Mikael Hallendal IFK Enskede 01:10:02 55,98
71 Lars-Olof Magnell Katrineholms OK 01:10:14 56,35
72 Marcus Wetter Kungälvs OK 01:10:34 56,96
73 Jan Granäng Kungälvs OK 01:10:58 57,70
74 Andreas Krafft Länna IF 01:11:17 58,28
75 Magnus Mörtberg Bodens BK 01:11:20 58,38
76 Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 01:11:38 58,93
77 Stefan Andersson Istrums SK 01:11:59 59,57
78 Jim Mattsson Eds SK 01:12:10 59,91
79 Mats Hörnell Domnarvets GOIF 01:12:20 60,22
81 Peter Bengtslin Lunds OK 01:12:29 60,49
82 Mathias Axelsson Västvärmlands OK 01:12:51 61,17
83 Niklas Olsson Fagersta OK 01:13:15 61,91
85 Hugo Flordal Snättringe SK 01:14:01 63,32
86 Fredrik Svahn IF Hagen 01:14:42 64,58
88 Per Öberg OK Hällen 01:15:20 65,74
89 Anders Fagerlind OK Räven 01:15:25 65,90
90 Jonas Larsson OK Tyringe 01:15:38 66,30
91 Niklas Fallgren Gudhems IF 01:15:44 66,48
92 Jimmy Hägg FK Friskus-Varberg 01:16:22 67,65
94 Mattias Engström OK Orion 01:17:10 69,12
95 Anders Lindgren Långhundra IF 01:18:24 71,39
96 Björn Davidsson OK Bävern 01:20:20 74,95
97 Mark Baljeu Leksands OK 01:20:27 75,17
98 Mårten Mellby Jönköpings OK 01:21:02 76,24
99 Hans Svensson OK Kullingshof 01:21:12 76,55
100 Kalle Lindqvist Skogsluffarnas OK 01:21:25 76,95
101 Fredrik Kempe OK Denseln 01:22:00 78,02
102 Niklas Doering Garphyttans IF 01:22:16 78,51
103 Mikael Brodén OK P4 01:22:31 78,97
105 Jörgen Glanshed IFK Enskede 01:23:36 80,97
106 Johan Axelsson OK Älme 01:26:14 85,82
107 Jacob Axenborg Mölndal Outdoor IF 01:27:43 88,55
108 Mattias Berggrund Umeå OK 01:27:54 88,89
110 Per Göthsson Täby OK 01:28:51 90,64
111 Andreas Olsson OK Linné 01:29:26 91,71
112 Henrik Andersson Hässleholms OK 01:30:35 93,83
115 Erik Lindén Järfälla OK 01:36:21 104,45
116 Peter Torgén Istrums SK 01:38:05 107,64
117 Johan Kyhlberg Tenhults SOK 01:38:06 107,67
118 Roger Sandell OK Roxen 01:38:57 109,24
119 Johan Ferm Sidensjö IK 01:39:22 110,00
120 Jens Wärn NAIS Orienteringsklubb 01:39:44 110,68
122 Johan Sandberg Attunda OK 01:40:26 111,97
124 Erik Andersson Istrums SK 01:42:18 115,41
126 Fredrik Alzén Gustavsbergs OK 01:51:33 132,44
127 Michael Forslund Kristinehamns OK 01:53:25 135,88
128 Martin Nilsson Helsingborgs SOK 01:54:04 137,08
129 Håkan Nilsson Ronneby OK 01:54:50 138,49
130 Magnus Holmström Skogsluffarnas OK 01:55:02 138,86
131 Joakim Kjellberg Björkfors GOIF 01:58:49 145,82
Kalle Björkman IFK Moras OK
Joachim Friberg Istrums SK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr