Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H40

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Tobias Noborn IFK Göteborg 00:57:26 5,92
3 Fredrik Löwegren IFK Göteborg 01:01:27 11,44
4 Ola Skepp Sävedalens AIK 01:01:43 11,81
5 Tomas Hallmén OK Tisaren 01:03:00 13,57
7 Johan Ingemarsson Hestra IF 01:04:57 16,25
8 Pessi Liukkonen Sundsvalls OK 01:05:00 16,32
10 Torgny Lindström Ronneby OK 01:05:35 17,12
12 Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 01:06:12 17,97
13 Klas Karlsson IK Hakarpspojkarna 01:07:11 19,32
14 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 01:07:16 19,44
15 Mårten Waldenfjord Järfälla OK 01:07:23 19,60
16 Tommy Andersson Vänersborgs SK 01:07:36 19,89
17 Åke Ljunggren Linköpings OK 01:07:43 20,05
18 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 01:07:47 20,15
19 Martin Lindskog OK Ravinen 01:07:53 20,28
20 Thomas Rex Sundsvalls OK 01:08:09 20,65
22 Martin Bellander Gustavsbergs OK 01:08:38 21,31
23 Magnus Persson OK Tisaren 01:09:09 22,02
24 Mattias Westfält Gotlands Bro OK 01:09:32 22,55
25 Henrik Anängen Nyköpings OK 01:09:39 22,71
26 Sören Sturesson Lerums SOK 01:09:52 23,01
27 Lars Magnusson OK Linné 01:10:04 23,28
29 Ali Kuosku Skogsluffarnas OK 01:10:24 23,74
30 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 01:10:34 23,97
31 Jens Arvidsson IF Rigor 01:10:36 24,02
32 Johan Ahlström Västerås SOK 01:11:05 24,68
33 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 01:11:08 24,75
34 Björn Beckius Västerås SOK 01:11:28 25,21
36 Daniel Olsson Dalsjöfors IF 01:11:31 25,28
37 Jonas Eklund OK Rodhen 01:11:41 25,50
38 Fredrik Svensson Jönköpings OK 01:11:52 25,76
39 Björn Karlsson OK Denseln 01:11:53 25,78
40 Fredrik Sundström Hestra IF 01:12:15 26,28
42 Anders Boström OK Linné 01:12:27 26,56
43 Andreas Nikolausson Visborgs OK 01:12:29 26,60
46 Mattias Nilsson OK Linné 01:13:08 27,50
48 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 01:13:35 28,12
50 Tony Lövdahl SOK Viljan 01:14:13 28,99
51 Christian Olsson OK Tranan 01:15:12 30,34
52 Mikael Pihl Lunds OK 01:15:23 30,59
54 Markus Olin IK Hakarpspojkarna 01:15:27 30,68
55 Mattias Boman Tumba-Mälarhöjden OK 01:16:03 31,50
56 Martin Öhman Gjø-Vard OL 01:17:22 33,31
58 Anders Bögevig OK Ravinen 01:17:53 34,02
60 Urban Ljungberg Degerfors OK 01:18:27 34,80
61 Magnus Falkenström Skogsluffarnas OK 01:18:42 35,15
62 Nils Edvardsson Järfälla OK 01:18:45 35,21
63 Henrik Marmelid OK Roxen 01:19:05 35,67
64 Christian Eriksson Linköpings OK 01:19:42 36,52
65 Magnus Zetterlund Göteborg-Majorna OK 01:20:01 36,96
68 Björn Groth Kungälvs OK 01:20:20 37,39
69 Daniel Sjölund Östersunds OK 01:20:26 37,53
70 John Solbreck Långhundra IF 01:20:41 37,87
71 Magnus Homann OK Orinto 01:20:50 38,08
72 Anders Arfwedson Frölunda OL 01:21:00 38,31
73 Magnus Lindmark IFK Kiruna 01:21:09 38,51
74 Lars Henriksson Sundsvalls OK 01:22:19 40,12
75 Håkan Palm FK Boken 01:23:00 41,05
76 Stefan Nyström OK Roxen 01:23:19 41,49
79 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 01:23:39 41,95
80 Per Erlandsson Vimmerby OK 01:23:55 42,31
81 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 01:24:04 42,52
82 Martin Sigrand OK Södertörn 01:24:25 43,00
83 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 01:24:36 43,25
85 Ronny Falk Sundbybergs IK 01:25:12 44,08
88 Tommy Johansson Västvärmlands OK 01:25:50 44,95
91 Joakim Karmetun OK Njudung 01:26:25 45,75
92 Fabian Ljungquist Lunds OK 01:26:28 45,82
95 Anders Pettersson OK Njudung 01:27:32 47,28
96 Anders Ling Jönköpings OK 01:27:48 47,65
97 Mattias Gunnarsson Bredaryds SOK 01:28:08 48,11
99 Erik Aderstedt Kungälvs OK 01:28:25 48,50
100 Dan Hörnell OK Linné 01:28:29 48,59
102 Tomas Viker OK Kåre 01:29:04 49,39
104 Fredrik Örnlid Täby OK 01:29:44 50,31
105 Daniel Persson OK Nipan 01:29:56 50,58
106 Jonas Prellner Skåneslättens OL 01:30:17 51,06
107 Peter Haglund Haninge SOK 01:30:26 51,27
108 Palle Zetterstrand Göteborg-Majorna OK 01:31:14 52,37
109 Robert Hjelm Vimmerby OK 01:32:12 53,70
110 Jonas Söderlund Skogslöparna 01:32:21 53,90
111 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 01:32:22 53,93
113 Patrik Lundqvist Nybro OK 01:33:27 55,41
114 Urban Billing Hultsfreds OK 01:33:50 55,94
117 Torbjörn Eriksson IFK Brattfors 01:34:40 57,09
118 Fredrik Hugosson Lunds OK 01:34:43 57,15
119 Anders Haglund OK Djerf 01:36:06 59,05
120 Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 01:36:26 59,51
121 Henrik Persson Sundbybergs IK 01:36:43 59,90
123 Conny Rask Hjärnarps GH OL 01:38:05 61,78
124 Anders Eklund Svaide Roma SOK 01:38:12 61,94
125 Anders Thulin Kungälvs OK 01:38:32 62,40
126 Magnus Lennartsson Järfälla OK 01:39:05 63,15
128 Pål Magnusson Uddevalla IS 01:39:28 63,68
129 Anders Franzén Lidköpings VSK 01:40:02 64,46
132 Pär-Magnus Bjurek Tibro OK 01:40:46 65,47
134 Anders Edvardsson Eksjö SOK 01:42:16 67,53
135 Johnny Blästa Njurunda OK 01:42:24 67,71
136 Fredrik Stålhandske Skåneslättens OL 01:42:27 67,78
137 Niklas Henriksson Attunda OK 01:43:02 68,58
138 Johan Westerbergh Rasbo IK 01:43:20 68,99
139 Erik Lauri FK Herkules 01:43:48 69,64
142 Jonas Lindkvist Lunds OK 01:44:18 70,32
144 Oskar Klockar OLG Cordoba 01:45:08 71,47
145 Fredrik Plumppu Bredareds IF 01:45:21 71,77
147 Jens Sörvik ADOL (Asociación Deportiva de Orientación Lince) 01:46:37 73,51
149 Andreas Niemi Emmaboda Verda OK 01:47:15 74,38
152 Håkan Ahlqvist OK Tyr 01:49:53 77,99
154 Thomas Steindahl Stenungsunds OK 01:50:32 78,89
157 Anders Kolmskog Sundbybergs IK 01:50:52 79,35
158 Tobias Karlsson Ryda SK 01:51:28 80,17
159 Johan Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 01:51:42 80,49
162 Atakilte Beyene Nässjö OK 01:54:33 84,41
163 Daniel Axelsson Målilla OK 01:55:15 85,37
164 Peter Westlund Jönköpings OK 01:57:53 88,99
165 Jonathan Nealis Länna IF 02:03:12 96,29
166 Jerker Drottenmyr Visborgs OK 02:03:17 96,41
168 Mattias Jägstedt Halmstad OK 02:04:13 97,69
172 Per Lengquist Tullinge SK 02:07:56 102,80
173 Nicklas Kallerbäck Emmaboda Verda OK 02:08:16 103,25
174 Anders Malmqvist Motala AIF OL 02:09:00 104,26
177 Klas Evertsson Stenungsunds OK 02:11:02 107,06
180 Niklas Karlsson Lustens OK 02:12:36 109,21
182 Roger Lundin FK Herkules 02:14:12 111,41
183 Ulf Nilsson Hjärnarps GH OL 02:14:26 111,73
186 Ulf Isaksson Hässleby SOK 02:27:02 129,04
187 Mats Englund Sundsvalls OK 02:29:26 132,34
189 Erik Åberg Korsnäs IF OK 02:35:01 140,01
Jonas Uller Kils OK
Michael Adamsson Nybro OK
Niklas Samuelsson NAIS Orienteringsklubb
Andreas Lindberg Pruth IK Hakarpspojkarna
Olle Malmring Freidig

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF