Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D45

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:44:35 6,33
2 Cecilia Bratt OK Orion 00:44:58 6,88
4 Carina Svensson Bredaryds SOK 00:48:09 11,47
5 Catarina Öberg Stora Tuna OK 00:48:15 11,62
6 Jenny Nyman Vänersborgs SK 00:49:05 12,82
8 Anna Samelius Visborgs OK 00:50:14 14,48
9 Sofia Heldt Södertälje-Nykvarn OF 00:50:23 14,69
10 Anna Eriksson OK Landehof 00:50:42 15,15
12 Christin Söderqvist OK Ravinen 00:52:22 17,55
13 Carina Gustafsson OK Gynge 00:52:37 17,91
14 Yvonne Andersson Tullinge SK 00:52:43 18,06
17 Camilla Öhgren Sävedalens AIK 00:54:04 20,01
18 Josefine Nordström OK Triangeln 00:54:21 20,41
19 Anna-Karin Schmutz Leksands OK 00:54:22 20,44
20 Annica Berggren OK Kolmården 00:54:24 20,49
21 Weronica Morell OK Kåre 00:55:14 21,69
22 Agneta Eriksson OK Kolmården 00:55:23 21,91
24 Charlotta Thureson Giberg Hellas Orientering 00:55:32 22,12
25 Marie Olsson Örkelljunga FK 00:55:37 22,24
26 Anna Folkegård Strängnäs-Malmby OL 00:55:40 22,31
28 Ingela Eriksson Gävle OK 00:56:24 23,37
29 Maria Kleijn Södertälje-Nykvarn OF 00:56:39 23,73
33 Marie Morlon OK Eken 00:57:58 25,63
37 Carin Bergensten Vittjärvs IK 00:58:28 26,35
40 Laila Hallmén OK Tisaren 00:59:17 27,53
41 Josefine Albinsson OK Skogsfalken 00:59:41 28,11
44 Caroline Hagström Falköpings AIK OK 01:00:37 29,45
45 Camilla Holmqvist OK Stigen 01:00:55 29,89
46 Lena Lindman Finspångs SOK 01:01:00 30,01
50 Kristina Nilsson OK Tranan 01:01:23 30,56
51 Anna Ek Södertälje-Nykvarn OF 01:01:43 31,04
54 Åsa Gahne Spik Leksands OK 01:02:18 31,88
55 Maria Olofsson Linköpings OK 01:02:33 32,24
55 Anneli Carlsson FK Finn 01:02:33 32,24
60 Annika Ericsson Växjö OK 01:03:51 34,12
61 Helen Skoog Kils OK 01:03:55 34,21
62 Suzy Larsson OK Skogshjortarna 01:03:59 34,31
63 Mia Lindberg Boxholm-Mjölby OL 01:04:21 34,84
64 Ewa Edström-Forsberg Långhundra IF 01:04:24 34,91
65 Jeanette Jansson Guyancourt Orientation 78 01:04:25 34,93
67 Anna Backlund OK Södertörn 01:04:51 35,56
68 Kajsa Holmqvist Hagaby GOIF 01:05:02 35,82
69 Sonja Haas Nybro OK 01:05:14 36,11
72 Lena Gumaelius Waxholms OK 01:05:27 36,42
73 Annika Josefsson OK Dacke 01:05:34 36,59
74 Lena Mases Stora Tuna OK 01:05:44 36,83
75 Lena Pettersson Nyköpings OK 01:06:03 37,29
76 Karin Andersson IF Hagen 01:06:04 37,31
77 Anette Bergman OK Tyr 01:06:11 37,48
78 Monica Boman Gävle OK 01:06:20 37,70
79 Anne-Marie Wigle Södertälje-Nykvarn OF 01:06:36 38,08
81 Kerstin Imark Tullinge SK 01:07:07 38,83
82 Yvonne Franzén Almby IK 01:07:17 39,07
83 Petra Kolsvik Hägersta GF 01:07:26 39,28
84 Pia Gustås OK Linné 01:07:40 39,62
86 Eva-Lena Jonsson Nyköpings OK 01:08:12 40,39
87 Carina Nilsson Täby OK 01:08:50 41,30
90 Maria Hart OK Linné 01:09:30 42,26
91 Lotta Stenström Strängnäs-Malmby OL 01:09:35 42,39
92 Maria Wallström Nyköpings OK 01:09:36 42,41
93 Annelie Alenius Boxholm-Mjölby OL 01:09:38 42,46
94 Helena Karlsson Nässjö OK 01:09:59 42,96
95 Anna-Lena Lindström Sundsvalls OK 01:10:02 43,03
96 Madeleine Limpar Attunda OK 01:10:19 43,44
97 Nina Gumaelius Tibro OK 01:10:25 43,59
98 Anna Nordin Sundsvalls OK 01:10:26 43,61
101 Karin Swärd Lindberg Vandrarringen 01:10:46 44,09
102 Charlotta Askeljung OK Klemmingen 01:10:58 44,38
103 Marita Karlsson OK Skogsstjärnan 01:11:39 45,37
104 Cecilia Edström Sundsvalls OK 01:11:59 45,85
105 Åsa Bartholdson Tjällmo-Godegårds OK 01:12:02 45,92
106 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 01:12:08 46,06
107 Lena Bjessmo Bromma-Vällingby SOK 01:13:36 48,18
109 Anna Johansson Jönköpings OK 01:14:48 49,91
111 Charlotte Österman Vänersborgs SK 01:15:25 50,80
113 Helena Königsson Robertsfors IK 01:15:55 51,52
117 Helena Södervall IK Gandvik 01:16:42 52,65
122 Nina Djerf Lerums SOK 01:19:59 57,38
124 Anette Sjöberg Gävle OK 01:21:29 59,55
125 Berit Gummus IFK Moras OK 01:22:10 60,53
127 Agnetha leClaire FK Herkules 01:22:28 60,97
129 Anna-Karin Forsberg OK Kåre 01:23:28 62,41
131 Agneta Hallberg-Hansson Jönköpings OK 01:25:02 64,67
132 Ann Lyrberg Valbo AIF 01:25:11 64,88
140 Anneli Gordon Stigsökarna 01:29:26 71,01
144 Katarina Hedberg Lerums SOK 01:29:48 71,54
145 Eva Martinsson OK Tyr 01:30:17 72,24
147 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 01:32:03 74,79
148 Carin Anderson Kexholms SK 01:32:41 75,70
149 Petra Nilsson NAIS Orienteringsklubb 01:32:47 75,85
150 Kerstin Mitchell HOC 01:32:59 76,13
155 Anette Arksand Vallentuna-Össeby OL 01:35:02 79,09
164 Sofie Von Frenckell IFK Lidingö SOK 01:41:01 87,72
170 Evonne Strand OK Linné 01:44:32 92,79
176 Christina Johnsson OK Gynge 01:54:34 107,26
177 Mona Rosberg Växjö OK 02:00:13 115,41
179 Marita Söderlind Örnsköldsviks OK 02:03:41 120,41
181 Anna Sylvan Järfälla OK 02:08:56 127,98
Karin Svensk Stora Tuna OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF