Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H45 1

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
4 Johan Pettersson OK Motala 00:55:11 11,42
6 Thomas Johannesson Ronneby OK 00:55:42 12,21
8 Anders Gustafsson Uddevalla OK 00:56:11 12,95
9 Niklas Bratt OK Orion 00:56:15 13,05
10 Ulrik Olsson Brattås CK 00:56:44 13,79
12 Henrik Berlin OK Orion 00:57:07 14,38
15 Jan Hilding Hestra IF 00:58:56 17,16
16 Mikael Öhgren Sävedalens AIK 00:58:57 17,18
17 Mikael Westerberg OK Kolmården 00:59:13 17,59
18 Per Johansson Motala AIF OL 00:59:24 17,87
20 Johan Gyberg OK Skogsfalken 00:59:48 18,48
23 Nichlas Wallström Sävedalens AIK 01:00:20 19,30
33 Stefan Aroneng Hestra IF 01:04:19 25,39
37 Mikael Bergstedt Markbygdens OK 01:04:51 26,21
45 Dan Norin Gävle OK 01:06:17 28,40
46 Ola Wallinder Göteborg-Majorna OK 01:06:43 29,06
48 Peter Lundh OK Kolmården 01:06:49 29,22
51 Ola Jernström Avesta OK 01:07:36 30,41
52 Erik Helander OK Roxen 01:08:24 31,64
55 Thomas Adolfsson Linköpings OK 01:08:50 32,30
56 Anders Wadsten OK Landehof 01:09:30 33,32
59 Ulf Lindqvist Östersunds OK 01:09:52 33,88
62 Anders Kindbom IF Hagen 01:10:50 35,36
63 Henrik Ljungemyr OK Kolmården 01:10:51 35,39
64 Mats Hedman IF Hagen 01:11:18 36,07
66 Patrik Ottosson Gävle OK 01:11:56 37,04
67 Anders Joelsson Matteus SI 01:11:58 37,09
68 Thomas Persson OK Denseln 01:12:22 37,71
69 Anders Johansson NAIS Orienteringsklubb 01:12:32 37,96
71 Janne Mattsson Trollhättans SOK 01:13:14 39,03
72 Björn Olofsson OK Storsjön 01:13:41 39,72
74 Christian Jansson OK Tranan 01:13:51 39,97
75 Anders Lillieström OK Roxen 01:14:24 40,82
77 Jonas Höijer Sävedalens AIK 01:14:32 41,02
78 Martin Mandinger Trollhättans SOK 01:14:33 41,05
79 Per Gustås Linköpings OK 01:14:36 41,12
82 Jan Asketun OK Roxen 01:15:10 41,99
84 Jan Moberg Gävle OK 01:15:30 42,50
85 Stefan Jonsson Domnarvets GOIF 01:15:34 42,60
86 Stefan Engström Linköpings OK 01:17:08 45,00
91 Fredrik Engman OK Denseln 01:18:44 47,45
92 Svante Berglund Ulricehamns OK 01:18:59 47,83
93 Magnus Oscarsson Søllerød OK 01:19:03 47,93
96 Anders Ekinge OK Motala 01:20:15 49,77
99 Jesper Johansson Linköpings OK 01:20:40 50,40
101 Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 01:22:08 52,65
102 Fredrik Wiksten Gävle OK 01:22:23 53,03
103 Ola Toven Stora Tuna OK 01:23:06 54,12
105 Mårten Eneberg OK Storsjön 01:23:31 54,76
106 Jörgen Larsson Ulricehamns OK 01:23:41 55,02
108 Lars Danielson Matteus SI 01:23:54 55,35
109 Pär Anders Järsenholt Ulricehamns OK 01:24:12 55,81
112 Per Carlsson Stora Tuna OK 01:24:30 56,27
118 Christer Mannfolk Ulricehamns OK 01:26:37 59,50
119 Peter Agerhäll OK Tisaren 01:26:54 59,94
121 Anders L Olsson Gävle OK 01:28:00 61,62
124 Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 01:28:48 62,84
127 Claes-Håkan Svensson OK Klyftamo 01:32:50 69,01
130 Lennart Johansson Ulricehamns OK 01:36:20 74,37
137 Christer Lindell Linköpings OK 01:41:40 82,53
138 Jan Grahn IK Uven 01:45:52 88,95
139 Bo Westerberg Trollhättans SOK 01:46:11 89,44
142 David Gabrielsson Sävedalens AIK 01:49:13 94,08
145 Mats Franzén Ulricehamns OK 01:52:18 98,79
150 Thomas Ljungqvist Tibro OK 02:01:52 113,43
153 Hans-Olof Persson OK Alehof 02:10:37 126,81

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF