Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D45 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marie Hedar OK Tor 00:33:42 13,78
2 Catarina Bengtsson OK Nackhe 00:34:19 15,10
3 Jeanette Sigenstam Markbygdens OK 00:34:38 15,77
4 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 00:34:46 16,05
5 Susanne Pettersson OK Roxen 00:34:51 16,23
6 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 00:35:10 16,91
7 Agneta Berlin Trollhättans SOK 00:35:34 17,76
8 Susanna Djurstedt Eksjö SOK 00:35:38 17,90
9 Eva Pettersson OK Dacke 00:35:46 18,18
10 Camilla Mård OK Ravinen 00:36:06 18,89
11 Anne Johansson OK Dacke 00:36:10 19,04
12 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 00:36:30 19,74
13 Lena Carlsson Sävedalens AIK 00:36:34 19,89
14 Carina Andersson FK Friskus-Varberg 00:36:48 20,38
15 Anette Bernhed Sävedalens AIK 00:36:54 20,60
15 Christina Halvarsson OK Kroppefjäll 00:36:54 20,60
19 Inger Gustås Linköpings OK 00:37:16 21,38
20 Marie Andersson NAIS Orienteringsklubb 00:37:18 21,45
21 Liselotte Falk Göteborg-Majorna OK 00:37:28 21,80
22 Carina Ivarsson OK Kullingshof 00:37:39 22,19
23 Helena Eriksson Eds SK 00:37:53 22,69
24 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 00:37:57 22,83
25 Carin Rosén Gustavsbergs OK 00:38:17 23,54
26 Izabell Birklin OK Kåre 00:38:35 24,18
27 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 00:38:44 24,50
27 Helena Beyene Lindman Nässjö OK 00:38:44 24,50
29 Ing-Marie Aroneng Bredareds IF 00:38:55 24,89
31 Ann-Kristin Jansson Hjobygdens OK 00:39:25 25,96
33 Anna Karin Nilsson Umeå OK 00:39:37 26,38
33 Ylva Olm Kils OK 00:39:37 26,38
35 Anne Lindell Kalmar OK 00:39:42 26,56
36 Maria Bogren IF Hagen 00:39:51 26,88
37 Eva Maria Asplund Ärla IF 00:39:58 27,13
39 Inger Dahlgren Östersunds OK 00:40:12 27,62
40 Mia Lilja IFK Lidingö SOK 00:40:21 27,94
40 Ulrika Gustafsson IK Vista 00:40:21 27,94
42 Carina Bergander Eksjö SOK 00:40:26 28,12
43 Malin Malmberg Malmö OK 00:40:46 28,83
44 Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 00:40:54 29,11
44 Anna Norrbom Sala OK 00:40:54 29,11
46 Susanne Söderholm Strängnäs-Malmby OL 00:41:03 29,43
48 Malin Lamm Frölunda OL 00:41:18 29,97
49 Anna-Lena Längheim Tullinge SK 00:41:35 30,57
50 Ellinor Persson Stora Tuna OK 00:41:40 30,75
51 Marika Husby Skåneslättens OL 00:41:41 30,78
52 Magdalena Johansson Halmstad OK 00:41:45 30,92
53 Annelie Johansson OK Skärmen 00:41:58 31,38
56 Lena Malmström GOIF Tjalve 00:42:19 32,13
57 Maria Holmberg Jönköpings OK 00:42:22 32,24
58 Barbro Eriksson Karlsbyhedens IK 00:42:32 32,59
60 Maria Kvarnlöf OK Roslagen 00:42:42 32,95
62 Åsa Wadensjö Leo Bredaryds SOK 00:42:58 33,51
63 Susanne Curman IFK Lidingö SOK 00:43:03 33,69
63 Ann-Sofie Brink Markaryds FK 00:43:03 33,69
65 Carina Regborn Hagaby GOIF 00:43:23 34,40
67 Åsa Jellvert Göteborg-Majorna OK 00:43:34 34,79
68 Gitte Engström Linköpings OK 00:44:00 35,71
69 Lena Thuresson Burseryds IF 00:44:03 35,82
71 Anna Bogren Sundbybergs IK 00:44:06 35,93
72 Karin Nyman OK Tyr 00:44:32 36,85
75 Eva-Lena Hahne Insjöns IF OK 00:44:43 37,24
76 Kristina Wall Jungbjer Göteborgs SK 00:45:05 38,02
77 Catrin Johansson Sundsvalls OK 00:45:14 38,34
78 Gunilla Gustavsson OK Orion 00:45:16 38,41
79 Maria Lillieström OK Roxen 00:45:46 39,48
80 Annika Engel Hässleholms OK 00:45:56 39,83
80 Anna Asplund Kungälvs OK 00:45:56 39,83
82 Jeanette Larsson FK Friskus-Varberg 00:45:58 39,90
83 Ann Granqvist OK Ravinen 00:46:13 40,43
84 Anne Svantesson Hjärnarps GH OL 00:46:21 40,72
85 Sara Wiman Järfälla OK 00:46:27 40,93
87 Catarina Larsson Västerås SOK 00:46:31 41,07
88 Maria Nimvik Järla Orientering 00:46:40 41,39
90 Liselott Kihl Sundbybergs IK 00:46:49 41,71
92 Margareta Rylander Skåneslättens OL 00:47:48 43,80
93 Lotta Berndtsson Skåneslättens OL 00:47:57 44,12
94 Anna Nero Nordmark Nässjö OK 00:47:58 44,16
94 Ylva Ekberg Skattkärrs IF 00:47:58 44,16
96 Anki Blennow Falköpings AIK OK 00:48:00 44,23
97 Susanne Harrysson Attunda OK 00:48:07 44,48
98 Annika Ohlsson Ärla IF 00:48:13 44,69
99 Helene Löfström Jönköpings OK 00:48:18 44,87
100 Maria Zeijlon OK Hällen 00:48:20 44,94
101 Karin Skullman Linköpings OK 00:48:27 45,19
101 Elisabet Elmertoft Norbergs OK 00:48:27 45,19
103 Berit Ekman Vallentuna-Össeby OL 00:48:31 45,33
104 Susanna Erikers Brandshage IK Jarl Rättvik 00:48:35 45,47
105 Eeva Päiväniemi Laxå OK 00:48:54 46,15
106 Åsa Flink-Svensson Nässjö OK 00:48:55 46,18
108 Ann-Sofie Larsson Laxå OK 00:48:58 46,29
109 Camilla Larsson OK Hällen 00:49:06 46,57
110 Ulrika Willén Östersunds OK 00:49:20 47,07
111 Cecilia Forslund OK Kåre 00:49:23 47,18
112 Åsa Ericsson Lunds OK 00:49:33 47,53
113 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 00:49:34 47,57
114 Charlotte Skoglund Kils OK 00:49:38 47,71
115 Pernilla Klemets Köping-Kolsva OK 00:50:05 48,67
116 Erika Fältman Leksands OK 00:50:09 48,81
117 Erika Asp Mölndal Outdoor IF 00:50:22 49,27
118 Ebba Hedegård OK Kolmården 00:50:24 49,34
119 Christina Pettersson Stigsökarna 00:50:27 49,45
119 Helena Holmberg Köping-Kolsva OK 00:50:27 49,45
121 Monica Roos Attunda OK 00:50:29 49,52
122 Helene Nilsson IF Start 00:50:33 49,66
123 Ann Franzén OK Södertörn 00:50:36 49,77
123 Susanne Bergh Mölndal Outdoor IF 00:50:36 49,77
126 Monika Östberg Alfta-Ösa OK 00:50:51 50,30
126 Malin Weiden Skåneslättens OL 00:50:51 50,30
128 Annika Svärd Oskarströms OK 00:50:56 50,48
129 Camilla Wallin Stora Tuna OK 00:51:06 50,83
130 Helen Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 00:51:08 50,90
131 Karin Nordberg Bergnäsets AIK 00:51:12 51,04
132 Annika Kuhlin Göteborg-Majorna OK 00:51:15 51,15
133 Helena Kristiansson Hässleholms OK 00:51:16 51,19
134 Victoria Carlsson Skogslöparna 00:51:22 51,40
135 RANDI ROBERTSSON HELLESÖY Sundbybergs IK 00:51:23 51,43
136 Christina Lilje Gävle OK 00:51:24 51,47
137 Lena Karlsson OK Måsen 00:51:42 52,11
138 Charlotte Johansson Skattkärrs IF 00:51:44 52,18
139 Lena Erlandsson OK Södertörn 00:51:55 52,57
140 Christina Aronsson FK Friskus-Varberg 00:51:56 52,61
141 Lena Dahlberg OK Nipan 00:52:10 53,10
142 Bodil Ahlström Trollhättans SOK 00:52:14 53,24
144 Maria Svanberg Bergnäsets AIK 00:52:31 53,85
145 Barbro Stigsmark Kvarnsvedens GOIF OK 00:52:41 54,20
147 Anna Lindeblom IK Omega 00:52:48 54,45
150 Maria Landergren Hestra IF 00:53:08 55,16
151 Erica Håll HJS-Vansbro OK 00:53:19 55,55
152 Cecilia Westström Sundbybergs IK 00:53:37 56,19
153 Katarina Laurell OK Linné 00:53:42 56,37
154 Lotta Classon NAIS Orienteringsklubb 00:54:09 57,33
155 Pernilla Hörwing OK Roxen 00:54:11 57,40
156 Gunilla Edgren Trollhättans SOK 00:54:28 58,00
158 Anneli Wickbom Vittjärvs IK 00:55:13 59,60
160 Eva Larsson Hjobygdens OK 00:55:43 60,66
161 Kerstin Larsson IF Hagen 00:55:58 61,19
162 Maria Persson Asker SK 00:56:10 61,62
163 Annika Lidh OK Tranan 00:56:17 61,87
164 Eva Engman OK Denseln 00:56:22 62,05
165 Anna-Lena Jacobsson Degerfors OK 00:56:30 62,33
166 Maria Gelinder Attunda OK 00:56:34 62,47
166 Lena Strömbäck Linköpings OK 00:56:34 62,47
169 Ingegerd Carlsson Sundbybergs IK 00:56:47 62,93
171 Annika Holmström Västerbergslagens OL 00:57:24 64,25
173 Johanna Wallinder Göteborg-Majorna OK 00:57:52 65,24
174 Jeanette Carlsson OK Älgen 00:58:14 66,02
175 Helena Holm OK Roxen 00:58:16 66,09
176 Berit Wetter Arboga OK 00:58:20 66,23
176 Anna-Lena Costermans Järla Orientering 00:58:20 66,23
178 Matilda Östman Attunda OK 00:58:28 66,52
179 Ann Jansson Järpling OK Klemmingen 00:59:04 67,79
181 Linda Oxel Kungälvs OK 01:00:02 69,85
182 Kristina Martelius Attunda OK 01:00:15 70,31
183 Jenny Söderberg Järla Orientering 01:00:27 70,74
184 Lotta Borg Linköpings OK 01:01:06 72,12
187 Anna Tedhamre Snättringe SK 01:01:29 72,94
189 Lena Reisen IF Hagen 01:01:37 73,22
191 Anna-Karin Lövgren Avesta OK 01:02:04 74,18
193 Jeanette Andersson OK Dacke 01:02:18 74,68
194 Mari-Helen Lidström Snättringe SK 01:02:24 74,89
195 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 01:02:51 75,85
196 Karin Olofsson Linköpings OK 01:03:10 76,52
198 Ylva Teder Täby OK 01:03:29 77,20
199 Elisabeth Danielsson Vimmerby OK 01:03:30 77,23
200 Helena Lundin Avesta OK 01:03:34 77,38
201 Monica Rostö Rånäs OK 01:03:49 77,91
202 Katarina Funkquist IF Hansa-Hoburg 01:04:08 78,58
203 Cia Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 01:04:50 80,07
205 Charlotte Johnson OK Klemmingen 01:05:35 81,67
206 Lena Broberg Snättringe SK 01:05:39 81,81
208 Camilla Andersson Vänersborgs SK 01:06:09 82,88
209 Johanna Wachtmeister OK Ravinen 01:06:21 83,30
210 Annica Hänström Täby OK 01:06:27 83,51
211 Malin von Essen OK Linné 01:06:30 83,62
212 Birgit Lundkvist OK Vargen 01:06:43 84,08
214 Ludwina Redtzer Attunda OK 01:06:56 84,54
215 Karin Björklund OK Ravinen 01:07:00 84,69
216 Marie Svalbring Målilla OK 01:07:09 85,01
217 Anette Åhlund OK Nolaskogsarna 01:07:37 86,00
218 Katarina Wedin OK Rodhen 01:07:55 86,64
219 Kristina Nilsson VK Uvarna 01:08:19 87,49
220 Caroline Liljebjörn Nybro OK 01:08:27 87,77
221 Karin Åkerman Västerås SOK 01:10:19 91,75
222 Helena Hammar Tidaholm SOK Sisu 01:10:42 92,56
223 Johanna Jonsson Lidköpings VSK 01:10:53 92,95
224 Karin Lindholm Eriksson Västerbergslagens OL 01:11:10 93,56
224 Sara Larsson Sävedalens AIK 01:11:10 93,56
226 Eva Persson OK Österåker 01:11:44 94,76
227 Ninni Carlsson Stora Tuna OK 01:11:47 94,87
228 Susanne Mikaelsson Husums IF OK 01:12:14 95,83
229 Eva Rämmal Lunds OK 01:12:19 96,01
230 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 01:12:34 96,54
231 Åsa Hallgren OK Österåker 01:13:42 98,95
232 Torborg Sturesdotter-Hoppe IF Thor 01:14:31 100,69
233 Ylva Torbiörnsson Järla Orientering 01:14:38 100,94
235 Kristina Landfors Lustens OK 01:15:49 103,46
236 Anna Eriksson OK Älgen 01:16:41 105,30
237 Anna Hertin Västerviks OK 01:18:12 108,53
239 Linda Thorén Ronneby OK 01:19:19 110,91
243 Kristina Zilling OK Södertörn 01:20:59 114,46
244 Ewa Sturk Waxholms OK 01:21:47 116,16
245 Karin Hannrup IF Thor 01:23:08 119,04
246 Helena Stensöta Frölunda OL 01:23:17 119,36
248 Lotta Möller OK Linné 01:27:52 129,12
249 Marianne Daniels Attunda OK 01:30:25 134,55
250 Gunilla Sahl OK Klemmingen 01:31:45 137,38
251 Anna Grahn IK Uven 01:41:00 157,08
252 Annette Wigertz Långhundra IF 01:44:13 163,93
253 Ann-Carol Wallgren IFK Lidingö SOK 01:49:13 174,57
Åsa Josarp FK Friskus-Varberg
Anna Stomberg IF Hagen
Åsa Larsson OK Hällen
Katarina Borne Frölunda OL

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF