Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H50 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Sune Södergrann Tullinge SK 00:34:27 13,40
3 Pär Westblad OK Ravinen 00:37:27 20,92
4 Mikael Kindborn OK Hällen 00:37:59 22,26
5 Tomas Edström Sundsvalls OK 00:38:44 24,14
6 Mats Windstedt Fredrikshofs IF Skid & OK 00:39:15 25,43
7 Ulf Wallin Göteborg-Majorna OK 00:39:36 26,31
8 Dan Nilsson Nyköpings OK 00:39:46 26,73
9 Thomas Calleberg Snättringe SK 00:39:49 26,85
10 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 00:40:10 27,73
11 Mats Hall Nyköpings OK 00:40:25 28,36
12 Glen Håkansson Växjö OK 00:40:37 28,86
13 Hans-Erik Jansson VK Uvarna 00:40:40 28,99
14 Lars Holmgård Kils OK 00:41:11 30,28
15 Thomas Källberg OK Roslagen 00:41:12 30,32
16 Tony Månsson Hagaby GOIF 00:41:33 31,20
17 Mikael Backlund Dalaportens OL 00:41:43 31,62
18 Jörgen Ekman Västvärmlands OK 00:41:44 31,66
19 Bengt Haglund Leksands OK 00:41:54 32,08
20 Clas Löfkvist OK Njudung 00:41:56 32,16
22 Thomas Pettersson Bromma-Vällingby SOK 00:42:15 32,96
22 Erik Wadman IFK Moras OK 00:42:15 32,96
24 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 00:42:34 33,75
27 Per Grywenz OK Linné 00:43:34 36,26
27 Lars G Johansson IFK Göteborg 00:43:34 36,26
27 Erik Simes OK Tyr 00:43:34 36,26
30 Mats Bredfelt Lunds OK 00:43:43 36,63
31 Bengt Johansson OK Tyr 00:44:23 38,31
33 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 00:44:44 39,18
34 Bo Gustavsson OK Tylöskog 00:44:54 39,60
35 Peter Cederberg Vänersborgs SK 00:45:03 39,98
36 Magnus Porle Växjö OK 00:45:07 40,14
37 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 00:45:12 40,35
38 Hans Lemoine Gävle OK 00:45:21 40,73
39 Matts Andersson OK Ravinen 00:45:27 40,98
40 Mats Söderberg Kalmar OK 00:45:31 41,15
41 Bengt Pettersson Nyköpings OK 00:46:24 43,36
42 Stig Johan Wiklund OK Grip 00:46:40 44,03
43 Peter Berggren OK Kolmården 00:46:50 44,45
45 Torbjörn Aronsson Göteborg-Majorna OK 00:47:05 45,08
46 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 00:47:08 45,20
47 Per Eriksson Västerbergslagens OL 00:47:19 45,66
48 Tryggve Rönnqvist OK Linné 00:47:38 46,46
49 Nils Aronsson OK Tisaren 00:47:50 46,96
50 Anders Rönnlund Järbo OK 00:47:51 47,00
51 Lars Persson OK Skogsfalken 00:47:59 47,33
52 Lars Walldoff Garphyttans IF 00:48:00 47,38
53 Pontus Fritzell Gudhems IF 00:48:20 48,21
54 Stefan Malmberg Stora Tuna OK 00:48:21 48,25
55 Erik Andersson OK Österåker 00:48:23 48,34
57 Mikael Hallberg Lidköpings VSK 00:48:28 48,55
58 Jan-Åke Israelsson OK Milan 00:48:30 48,63
59 Per Högkvist OK Tyr 00:48:51 49,51
60 Stefan Johansson Bredaryds SOK 00:49:00 49,88
61 Per Carlsson Nyköpings OK 00:49:02 49,97
62 Per Sandberg Säterbygdens OK 00:49:17 50,59
64 Per Sundqvist OK Tranan 00:49:30 51,14
66 Staffan Asplund Kungälvs OK 00:49:37 51,43
68 Robert Hallberg IK Uven 00:49:59 52,35
70 Jan Lindell Lima IF 00:50:05 52,60
71 Jan Andersson Gävle OK 00:50:15 53,02
72 Jonas Månsson K 3 IF 00:50:20 53,23
73 Håkan Sandstedt Eksjö SOK 00:50:30 53,64
74 Michael Granqvist OK Ravinen 00:50:43 54,19
74 Christer Karlsson Boxholm-Mjölby OL 00:50:43 54,19
77 Lennart Ekvall Trollhättans SOK 00:50:49 54,44
78 Lars Hallabro Hässleholms OK 00:50:55 54,69
79 Anders Björklund OK Ravinen 00:50:57 54,77
81 Eric Toftered IF Rigor 00:51:04 55,07
83 Ulf Hamrefors Västerås SOK 00:51:32 56,24
84 Magnus Joelsson SOK 68 00:51:44 56,74
85 Ulf Minör Lunds OK 00:51:58 57,32
86 Thomas Attfors Sävedalens AIK 00:52:13 57,95
88 Thommy Bergman Stigmännen Karlshamns OK 00:52:44 59,25
91 Lennart Dahlgren Filipstads OK 00:53:09 60,29
92 Anders Johansson OK Dacke 00:53:10 60,33
93 Stefan Dahl Helsingborgs SOK 00:53:26 61,00
95 Klaes Axelsson Mullsjö SOK 00:53:40 61,59
97 Bengt Marthinsson Hylte OK 00:54:13 62,96
98 Mats Kensby OK Tyr 00:54:23 63,38
100 Leif Skymberg IK Vikings OK 00:54:24 63,42
101 Ulf K. Rask Sigtuna OK 00:54:27 63,55
102 Sven-Erik Dahlberg IK Trenne Ullared 00:54:31 63,72
103 Stefan Gustafsson OK Hällen 00:54:45 64,30
105 Fredrik Brandhorst Järla Orientering 00:55:14 65,51
106 Anders Bengtsson Sundbybergs IK 00:55:23 65,89
107 Håkan Östergren Växjö OK 00:55:24 65,93
108 Peter Skyttner Ljusdals OK 00:55:35 66,39
111 Stefan Törnqvist Västerås SOK 00:56:12 67,94
113 Lars Gustafsson OK Kåre 00:56:26 68,52
113 Anders Johansson Lunds OK 00:56:26 68,52
115 Leif Sandahl OK Tyr 00:56:43 69,23
116 Magnus Backlund Säterbygdens OK 00:57:05 70,15
116 Joakim Ahnheim Tibro OK 00:57:05 70,15
119 Pål Bengtsson IS Kullen 00:57:14 70,53
120 Håkan Björklund Sjövalla FK 00:57:36 71,45
121 Sverker Eriksson OK Gynge 00:57:47 71,91
122 Anders Åberg Skåneslättens OL 00:58:33 73,83
124 Lars Karlsson Ödeshögs SK 00:59:04 75,13
124 Sven Giselsson Ronneby OK 00:59:04 75,13
126 Leif Larsson Åmåls OK 00:59:05 75,17
127 Tomas Nilsson Hässleholms OK 00:59:09 75,34
129 Håkan Nordahl Simrishamns OK 00:59:49 77,01
130 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 01:00:09 77,84
131 Ulf Skoglund Kils OK 01:00:36 78,97
132 Mikael Kullin OK Tyr 01:00:37 79,01
133 Leif Andersson Bjursås OK 01:00:51 79,60
134 Jörgen Svensson Ronneby OK 01:01:18 80,73
135 Sören Bremer Boxholm-Mjölby OL 01:01:24 80,98
136 Thomas Bäckström IF Rigor 01:01:28 81,15
136 Per Brahm Långhundra IF 01:01:28 81,15
138 Mats Holm Växjö OK 01:01:31 81,27
139 Jonas Fridman Vännäs OK 01:01:37 81,52
140 Fritiof Andersson Tidaholm SOK Sisu 01:01:47 81,94
141 Henrik Hallor Lindebygdens OK 01:02:00 82,48
142 Stig Gustafsson IK Ymer 01:02:08 82,82
143 Leif Lundin Järla Orientering 01:02:11 82,94
145 Per Eriksson Kvarnsvedens GOIF OK 01:03:01 85,03
146 Lars-Olof Sarenmark Leksands OK 01:03:06 85,24
148 Robert Östlund Säterbygdens OK 01:03:16 85,66
151 Hans Voksepp OK Skogshjortarna 01:04:03 87,62
152 Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 01:04:04 87,67
153 Anders Olsson Lustens OK 01:04:16 88,17
154 Anders Granqvist Värend GN OL 01:04:26 88,59
156 Håkan Svahn OK Ravinen 01:05:08 90,34
157 Johan Karlsson Norbergs OK 01:05:14 90,59
158 Gunnar Gustavsson OK Reftele 01:05:34 91,43
159 Andrew Lago Göteborg-Majorna OK 01:05:46 91,93
160 Urban Darvelid Anderstorps OK 01:05:48 92,01
161 Per-Gunnar Johansson OK Reftele 01:06:18 93,27
162 Inge Andersson Rembo IK 01:06:34 93,94
163 Lars Berzell Väsby OK 01:06:42 94,27
164 Per Andén Hässleholms OK 01:06:50 94,60
165 Göran Persson Värend GN OL 01:06:57 94,90
166 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 01:07:07 95,31
167 Roger Tinglöf Väsby OK 01:07:09 95,40
168 Lars Andersson OK Tyr 01:07:49 97,07
170 Tomas Virtanen Selånger SOK 01:08:24 98,53
171 Håkan Persson Mölndal Outdoor IF 01:08:32 98,87
172 Magnus Bergström Rånäs OK 01:08:33 98,91
173 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 01:08:37 99,08
174 Thomas Norström Skellefteå OK 01:08:38 99,12
176 Per Hansson Härnösands OK 01:09:20 100,87
176 Lennart Borgkvist IS Kullen 01:09:20 100,87
178 David Söderström Sala OK 01:09:27 101,17
179 Anders Sjögren Sundsvalls OK 01:09:39 101,67
180 Pär Dahlström Tullinge SK 01:09:52 102,21
181 Anders Berg IS Kullen 01:10:03 102,67
182 Mikael Johansson OK Skärmen 01:10:17 103,26
183 Anders Flinth Leksands OK 01:10:23 103,51
186 Ulf Nilsson Örkelljunga FK 01:13:48 112,07
188 Inge Nilsson Umeå OK 01:14:27 113,70
189 Lars Eriksson Hjärnarps GH OL 01:14:29 113,79
190 Benny Johansson OK Reftele 01:14:47 114,54
191 Jerk Lunner Kvarnsvedens GOIF OK 01:15:23 116,04
194 Jens Arborelius IS Kullen 01:16:14 118,18
195 Leif Hagman IK Uven 01:16:15 118,22
196 Cronje Forsgren Tidaholm SOK Sisu 01:16:24 118,59
197 Jörgen Persson Tumba-Mälarhöjden OK 01:16:26 118,68
198 Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 01:17:04 120,27
200 Mats Laurell OK Linné 01:18:55 124,91
201 Börje Öberg OK Skogshjortarna 01:18:57 124,99
202 Christer Nilsson Lunds OK 01:19:00 125,11
204 Mikael Järvi Västerbergslagens OL 01:20:01 127,66
205 Jan Kalered OK Denseln 01:20:41 129,34
206 Göran Gustafsson OK Nackhe 01:20:55 129,92
207 Per-Erik Rönnestrand Frösö IF 01:21:27 131,26
208 Carl-Olof Söder Skarpnäcks OL 01:22:50 134,73
212 Hans Malmberg Waxholms OK 01:25:45 142,04
214 Henryk Zienkiewicz IF Rigor 01:27:08 145,51
215 Lars Mosslind Vandrarringen 01:28:12 148,19
217 Bernt Karlsson Bredaryds SOK 01:28:51 149,82
218 Rikard Swedenborg Lunds OK 01:29:42 151,95
220 Pekka Alakulja Väsby OK 01:31:49 157,25
222 Lennart Lundin Kvarnsvedens GOIF OK 01:32:40 159,39
223 Peter Dannbring Ringsjö OK 01:33:16 160,89
224 Tomas Andreasson Frölunda OL 01:34:22 163,65
227 Tommy Strandmark Halmstad OK 01:35:40 166,91
228 Torbjörn Hammas Väsby OK 01:35:59 167,70
229 Erik Bengtsson Sala OK 01:37:42 172,01
230 Magnus Lindberg Vandrarringen 01:37:54 172,51
232 Lars Gezelius IFK Norrköpings OK 01:45:02 190,40
233 Per-Olof Svensson Länna IF 01:51:16 206,03
235 Thomas Hahne Insjöns IF OK 02:45:32 300,00
Mikael Kuhlin Göteborg-Majorna OK
Mårten Heslyk OK Landehof
Magnus Ullman OK Alehof

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF