Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - D55 Kort

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Marit Axelsson Västvärmlands OK 00:35:43 23,05
2 Ewa Roos Helsingborgs SOK 00:36:48 25,51
3 Eva Hadmark-Persson Tullinge SK 00:37:27 26,98
4 Agneta Erfors OK Torfinn 00:37:32 27,17
5 Christina Segerslätt Skåneslättens OL 00:38:04 28,38
6 Lena Fröberg GOIF Tjalve 00:39:38 31,94
7 Eva Blomgren Hagaby GOIF 00:39:45 32,20
8 Christina Olsson Skåneslättens OL 00:39:57 32,65
9 Maria Sanderi Lidköpings VSK 00:40:39 34,24
10 Bibi Silvemark Dalaportens OL 00:40:41 34,32
11 Carina Holmberg OK Hammaren 00:42:16 37,91
12 Mona Palm Lessebo OK 00:43:01 39,61
13 Eva Gustavsson Alvesta SOK 00:44:06 42,07
14 Gudrun Persson Hallstahammars OK 00:44:41 43,39
15 Inger Andersson Årsunda IF 00:45:44 45,77
16 Monika Nilsson OK Alehof 00:46:07 46,64
17 Elisabeth Byberger Solna OK 00:46:46 48,12
18 Gunilla Lind OK Landehof 00:46:49 48,23
19 Marita Wikner Högåkers OK 00:46:57 48,53
19 Carola Carlsson OK Tyr 00:46:57 48,53
21 Karin Ivarsson Haninge SOK 00:47:24 49,55
22 Anki Teike Forsa OK 00:48:28 51,97
23 Karin Dahlgren Hagaby GOIF 00:48:41 52,47
24 Karin Mood OK Tyr 00:48:56 53,03
25 Monica Wass Falkenbergs OK 00:49:57 55,34
26 Kerstin Olsson FK Snapphanarna 00:50:51 57,38
27 Inger Englund IFK Sävsjö 00:50:55 57,53
29 Gunilla Reinholdsson IF Thor 00:51:21 58,52
30 Birgitta Winblad Rehns BK 00:52:04 60,14
31 Berit Runefors Växjö OK 00:52:06 60,22
32 Åsa Wängdahl OK Gipen 00:52:08 60,29
33 Laila Spångmyr IK Jarl Rättvik 00:52:14 60,52
34 Margareta Wadin OK Älvsjö-Örby 00:52:33 61,24
35 Maggan Tärnblom Söders-Tyresö 00:52:35 61,31
36 Kerstin Öhlund Skutskärs OK 00:52:42 61,58
37 Siv Eriksson Järfälla OK 00:52:45 61,69
39 Ritva Kärkkäinen Avesta OK 00:52:59 62,22
40 Marianne Thorsson IK Trenne Ullared 00:53:16 62,86
41 Maria Vamling Frölunda OL 00:53:46 64,00
42 Lena Bergstrand Kungälvs OK 00:53:57 64,41
43 Pia Westlin OK Måsen 00:55:07 67,06
44 Karin Mokvist Länna IF 00:55:09 67,14
45 Catharina Forsén OK Denseln 00:55:34 68,08
46 Margareta Lundh Södertälje-Nykvarn OF 00:56:02 69,14
47 Margareta Nylin OK Tisaren 00:56:14 69,59
48 Karin Wahlgren Sjövalla FK 00:56:46 70,80
49 Mona-Lisa Jansson Kungälvs OK 00:57:01 71,37
50 Kristina Eriksson Dalaportens OL 00:57:02 71,41
52 Lena Fornander Skogspojkarnas OK 00:57:50 73,22
53 Marianne Åhlström OK Storsjön 00:57:51 73,26
56 Lisa Larsson Sjövalla FK 00:59:52 77,84
59 Inger Nordfors Stora Tuna OK 01:01:43 82,03
63 Eva Engman Forsa OK 01:03:07 85,21
66 Annika Davidsson OK Klemmingen 01:03:53 86,95
67 Ann-Kristin Rundberg FK Friskus-Varberg 01:03:58 87,14
69 Marite Åkerström SOK Träff 01:04:46 88,95
71 Tanja-Birgit Söderström Sala OK 01:05:05 89,67
73 Ing-Mari Eskilsson Haninge SOK 01:05:19 90,20
75 Birgitta Petersen OK Enen 01:07:32 95,23
76 Kerstin Haugen-Lund Stenungsunds OK 01:08:03 96,40
78 Eva Warenius Avesta OK 01:08:23 97,16
79 Kerstin Alneberg Stensson Ockelbo OK 01:09:05 98,74
80 Eva Marianne Rönnestrand Frösö IF 01:09:47 100,33
82 Carina Swenson Tolered-Utby Ol-klubb 01:10:33 102,07
83 Anki Gustafsson Katrineholms OK 01:12:42 106,95
85 Marita Karlsson Mood Länna IF 01:12:44 107,02
89 Anna-Lena Karlsson Linköpings OK 01:26:41 138,67
90 Marit Lindahl OK Vildhussen 01:27:52 141,35
92 Lise-Lott Almgren OK Rodhen 01:40:51 170,81
93 Anna-Lena Svensson Lidköpings VSK 01:43:53 177,69
94 Annika Andersson OK Skogsstjärnan 01:50:24 192,47
Monica Öhlund Strängnäs-Malmby OL
Marianne Jernberg Söders-Tyresö

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF