Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H60

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 P-O Ivarsson Haninge SOK 00:42:30 16,96
3 Ken Ragnarsson OK Kompassen 00:44:27 21,09
4 Olov Öström OK Tyr 00:46:56 26,34
5 Göran Svenson SOK Viljan 00:47:42 27,96
6 Ulf Svensson OK Njudung 00:47:52 28,32
8 Clas Fries Umeå OK 00:47:55 28,42
10 Per Ove Wallén Täby OK 00:48:05 28,78
13 Hans Andersson Västerbergslagens OL 00:50:09 33,15
14 Per Ivarsson Trollhättans SOK 00:50:21 33,57
18 Björn-Olof Waldemarsson OK Nackhe 00:51:39 36,32
19 Olle Rönnols Säterbygdens OK 00:52:00 37,07
20 Lars Jakobsson Västerås SOK 00:52:45 38,65
23 Mats Karlsson Stenungsunds OK 00:53:42 40,66
24 Peter Rasmussen Nyköpings OK 00:53:45 40,77
25 Kjell Nero Nässjö OK 00:53:56 41,16
29 Anders Bengtsson Falkenbergs OK 00:54:23 42,11
30 Göran Olsson Idefjordens SK 00:54:29 42,32
31 Henrik Undeland IFK Göteborg 00:54:32 42,43
32 Roland Warenius Avesta OK 00:54:42 42,78
35 Anders Gunnar Dahlgren Hagaby GOIF 00:55:11 43,80
36 Ola Lindholm Köping-Kolsva OK 00:55:18 44,05
37 Christer Folkesson Eksjö SOK 00:55:25 44,30
40 Jan Karlsson OK Virdarna 00:56:22 46,31
42 Matz Larsson Gustavsbergs OK 00:56:46 47,15
43 Bo Håkansson IFK Göteborg 00:56:52 47,37
44 Kenneth Wålberg OK Kåre 00:56:57 47,54
45 Christer Kaisajuntti OK Skogsfalken 00:57:10 48,00
46 Roy Fransson Ärla IF 00:57:48 49,34
47 Göran Eriksson Lustens OK 00:58:36 51,03
49 Kennet Sandström OK Stigen 00:59:09 52,20
50 Hans-Erik Lang Västerbergslagens OL 00:59:10 52,23
51 Willy Olsson OK Skogsfalken 00:59:13 52,34
52 Stefan Gunnarsson Kristinehamns OK 00:59:20 52,59
53 Jan Lindelöf Seskarö IF 00:59:23 52,69
54 Arne Johansson OK Ravinen 00:59:28 52,87
55 Lars Grehn Mullsjö SOK 00:59:31 52,97
56 Carl Bachman Täby OK 00:59:39 53,26
57 Dan Westerberg OK Kåre 00:59:58 53,93
58 Ingmar Andersson OK Nolaskogsarna 01:00:10 54,35
60 Olle Bohman Hjärnarps GH OL 01:00:41 55,44
61 Lennart Erfors OK Torfinn 01:00:50 55,76
62 Björn Nilsson OK Nackhe 01:00:56 55,97
63 Jan-Eric Hellgren Norbergs OK 01:01:15 56,64
63 Arvid Galborgen Eds SK 01:01:15 56,64
65 Ingemar Persson Gamleby OK 01:01:20 56,82
66 Kenneth Fager FK Vittus 01:01:35 57,35
67 Nils-Erik Bossel Älvdalens IF OK 01:01:52 57,95
68 Bengt Johansson OK Skogshjortarna 01:02:00 58,23
69 Ulf Pettersson Kungälvs OK 01:02:20 58,94
70 Toivo Pentonen Hestra IF 01:02:49 59,96
71 Gunnar Munktelius Surahammars SOK 01:03:01 60,38
72 Leo Johansson Vandrarringen 01:03:13 60,81
73 Jörgen Nilsson Ronneby OK 01:03:36 61,62
75 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 01:04:50 64,23
78 Lennart Hävrén Tullinge SK 01:05:26 65,50
79 Ingvar Andersson OK Amne 01:05:33 65,74
82 Thore Jansson Kungälvs OK 01:06:57 68,71
86 Per Lindskog Gotlands Bro OK 01:07:37 70,12
86 Sven-Eric Ericson Helsingborgs SOK 01:07:37 70,12
88 Roalh Kleveland Kvillebyns SK 01:07:38 70,15
90 Mats Haglund OK Djerf 01:07:55 70,75
94 Jan Molén OK Triangeln 01:08:46 72,55
95 Bo Johansson OK Vilse 87 01:09:01 73,08
97 Matts Björke Söders-Tyresö 01:09:31 74,14
98 Björn Lindgren OK Österåker 01:09:45 74,63
100 Gert Olsson Tockarps IK 01:10:32 76,29
102 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 01:10:49 76,89
104 Stig Andersson OK Linné 01:11:07 77,53
105 Kent Eriksson Lerums SOK 01:11:19 77,95
107 Leonard Jansson Rasbo IK 01:11:38 78,62
108 Erik Broman Alfta-Ösa OK 01:11:42 78,76
109 Sten Blomström IK Stern 01:12:57 81,41
111 Christer Ljungdahl Hjärnarps GH OL 01:13:11 81,90
112 Lennart Smedenmark Ronneby OK 01:13:24 82,36
114 Sven-Olof Svensson Björkfors GOIF 01:13:56 83,49
117 Magnus Haraldsson Gustavsbergs OK 01:14:14 84,12
118 Pierre Almén IBM-Klubben 01:14:34 84,83
120 Torgny Ottosson OK Torfinn 01:15:36 87,02
121 Anders Karlsson OK Linné 01:16:04 88,00
125 Lars Erik Hermansson OK Linné 01:17:01 90,01
127 Tore Öhman OK Grip 01:18:20 92,80
128 Björn Engström Lerums SOK 01:19:13 94,67
129 Ragnar Olsson Tibro OK 01:19:19 94,88
131 Bengt Aspvall Ronneby OK 01:20:06 96,54
135 Lars Mongård Skogsluffarnas OK 01:21:41 99,89
137 Göran Falk IF Thor 01:22:13 101,02
140 Anders Gunnarsson Surahammars SOK 01:23:32 103,81
143 Johnny Fransson Ärla IF 01:25:40 108,32
145 Hans Tuvesson IF Hagen 01:26:56 111,00
146 Anders Kjell Linköpings OK 01:27:01 111,18
148 Olof Persson Snättringe SK 01:31:54 121,51
152 Bernhard Grenabo Hjobygdens OK 01:36:38 131,53
154 Anders Kumlin IK Ymer 01:39:49 138,27
155 Lennart Vamling Frölunda OL 01:40:08 138,94
156 Anders Mohlin IK Stern 01:40:59 140,74
157 Kurt Ekberg OK Orinto 01:41:48 142,47
160 Lars-Inge Andersson OK Räven 01:45:09 149,56
162 Bo Andersson Falköpings AIK OK 01:52:29 165,08
165 Bengt Östlund OK Roxen 01:58:34 177,96
166 Torbjörn Lundberg Piteå IF 02:00:57 183,00
167 Lars-Olov Carlheim Skarpnäcks OL 02:51:09 289,25

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr