Svenska Orienteringsförbundet

Pan-Våren Medel - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Måns Sandgren OK Orion 00:29:14 4,07
4 Oskar Daniels Attunda OK 00:30:18 6,91
5 Mathias Hallmén Attunda OK 00:30:41 7,93
6 Jakob Eng IFK Göteborg 00:30:43 8,01
7 Hugo Mattsson Skåneslättens OL 00:31:27 9,96
8 Emil Folino Nielsen OK Denseln 00:31:28 10,01
9 Björn Karlsson Halmstad OK 00:32:08 11,78
10 Fredrik Wigertz Långhundra IF 00:32:11 11,92
11 Per Lenander Växjö OK 00:32:18 12,23
12 Henrik Tosteberg Linköpings OK 00:32:31 12,80
13 Torgny Lindström Ronneby OK 00:32:33 12,89
14 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 00:32:40 13,20
15 Martin Jansson OK Rodhen 00:33:10 14,53
16 Ingemar Ericsson Ronneby OK 00:33:18 14,88
17 Jonathan Gunnarsson Malmö OK 00:33:19 14,93
18 David Arborelius Helsingborgs SOK 00:33:34 15,59
19 Henrik Jonsson OK Rodhen 00:33:40 15,86
20 Erik Karlsson OK Ravinen 00:34:00 16,75
21 Marcus Jansson KFUM Örebro OK 00:34:01 16,79
22 Erik Alnervik Helsingborgs SOK 00:34:11 17,23
23 Fredrik Nilsson Helsingborgs SOK 00:34:24 17,81
24 Joel Kristiansson Skåneslättens OL 00:34:37 18,39
25 Henrik Bengtsson Falkenbergs OK 00:34:44 18,70
26 Anton Sundgren Långhundra IF 00:34:53 19,10
27 Albin Thunberg OK Alehof 00:35:00 19,41
27 Olof Nilsson Växjö OK 00:35:00 19,41
29 Björn Karlsson OK Denseln 00:35:01 19,45
30 Christian Pettersson Centrum OK 00:35:06 19,67
31 Marcus Berggren Nyköpings OK 00:35:11 19,89
32 Oskar Höglund Motala AIF OL 00:35:12 19,94
33 Rasmus Blockgren Falkenbergs OK 00:35:17 20,16
34 Aaron Prince Sävedalens AIK 00:35:25 20,51
35 Simon Andersson OK Rodhen 00:35:28 20,65
36 Patrik Lindeberg Skåneslättens OL 00:35:42 21,27
37 Joakim Axelsson Trollhättans SOK 00:35:48 21,53
38 Jonas Hjert Falköpings AIK OK 00:35:52 21,71
39 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 00:36:10 22,51
40 Andreas Ferm FK Göingarna 00:36:21 23,00
41 Viktor Stensson Göteborg-Majorna OK 00:36:50 24,28
41 Erik Lenning Skåneslättens OL 00:36:50 24,28
43 Tomas Reibring Nyköpings OK 00:37:04 24,90
44 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 00:37:05 24,95
45 Jesper Håkansson FK Göingarna 00:37:06 24,99
46 Patrik Johansson Helsingborgs SOK 00:37:10 25,17
47 Joel Käll-Karlsson Linköpings OK 00:37:25 25,83
47 Anton Wiberg OK Skogsfalken 00:37:25 25,83
49 Björn Hellrup Helsingborgs SOK 00:37:33 26,19
50 Jan-Olof Svensson Halmstad OK 00:37:34 26,23
51 Håkan Andersson Halmstad OK 00:37:39 26,45
52 Nils Wallentin Tärk Halmstad OK 00:37:44 26,67
53 Emil Berger OK Orion 00:37:56 27,21
54 Niklas Karlsson Växjö OK 00:38:00 27,38
55 Andreas Liljegren Gotlands Bro OK 00:38:07 27,69
56 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 00:38:20 28,27
57 Jonathan Svensson Skåneslättens OL 00:38:33 28,85
58 Joel Bergkvist Centrum OK 00:38:37 29,02
59 Andreas Leandersson OK Tyr 00:38:58 29,95
59 Adam Granstedt IK Hakarpspojkarna 00:38:58 29,95
61 Joakim Sjöberg Helsingborgs SOK 00:39:09 30,44
62 Gustav Åhren Motala AIF OL 00:39:43 31,95
63 Charlie Stolt Rehns BK 00:39:55 32,48
64 Martin Wendt Lunds OK 00:40:00 32,70
65 Thomas Pettersson IF Thor 00:40:10 33,15
66 Jonas Axén Motala AIF OL 00:40:19 33,54
67 Gabriel Bengtsson Stigmännen Karlshamns OK 00:40:38 34,39
68 Emil Westesson OK Kontinent 00:41:10 35,81
69 Claes Andersson Falkenbergs OK 00:41:40 37,14
70 Felix Alnervik Helsingborgs SOK 00:42:10 38,46
70 Thom Barbus OK Dacke 00:42:10 38,46
72 Martin Delin Skåneslättens OL 00:42:23 39,04
73 Kalle Ingvarsson OK Vilse 87 00:42:31 39,40
74 Fajer Wennerberg OK Klyftamo 00:42:53 40,37
75 Marcus Ullman OK Alehof 00:43:28 41,92
76 Benoit Dumas IK Vikings OK 00:43:41 42,50
77 Oskar Cervin Helsingborgs SOK 00:43:49 42,85
78 Viktor Henmyr OK Vilse 87 00:44:39 45,07
79 Per Holmberg Ronneby OK 00:45:08 46,35
80 Tomas Holmberg OK Södertörn 00:45:11 46,49
81 Markus Almgren OK Dacke 00:46:03 48,79
82 Johan Hagström Falkenbergs OK 00:46:20 49,55
83 Joakim Wigertz Långhundra IF 00:46:32 50,08
84 Robin Westesson OK Kontinent 00:46:53 51,01
85 Albin Andersson Falkenbergs OK 00:47:01 51,36
86 Linus Malmsten Malmö OK 00:47:12 51,85
87 Carl Torstensson Emmaboda Verda OK 00:47:31 52,69
88 Sebastian Wahlström Snättringe SK 00:49:14 57,26
89 Daniel Evaldsson Växjö OK 00:49:20 57,52
90 Tim Björkman OK Vilse 87 00:50:00 59,30
91 Peter Bengtslin Lunds OK 00:50:17 60,05
92 Ronnie Andersson Falkenbergs OK 00:52:01 64,66
93 Daniel Nilsson Skåneslättens OL 00:52:29 65,90
94 André Bjärby Frosta OK 00:57:07 78,22
95 Jens Wängdahl Nyköpings OK 00:58:33 82,03
96 Oskar Nilsson OK Stigen 00:59:55 85,67
97 Isak Holmquist Helsingborgs SOK 01:05:28 100,43
98 Jakob Emander Stigmännen Karlshamns OK 01:07:34 106,01
100 Göran von Rosen Malmö OK 01:09:38 111,51
101 Kristian Oxenstierna Skåneslättens OL 01:14:40 124,90
102 Alfred Nilsson Andrarums IF 01:14:46 125,16
103 Leo Karlsson Forberg OK Vilse 87 01:17:05 131,32
Tobias Beckius Linköpings OK

Annonser