Svenska Orienteringsförbundet

O-Ringen Skåne 2014 Etapp 2 - H65

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
2 Gert Lundquist Gotlands Bro OK 00:42:14 17,75
3 Hans-Åke Öström OK Nipan 00:42:34 18,46
4 Christer Sandh OK Roxen 00:43:53 21,29
5 Carl-Henry Andersson OK Orinto 00:45:18 24,34
6 Alf Lindberg Köping-Kolsva OK 00:45:27 24,66
8 Torgny Pettersson Västerviks OK 00:47:12 28,42
9 Per-Erik Wåhlberg OK Linné 00:47:22 28,78
10 Lars Granefelt OK Tyr 00:47:25 28,89
11 Willie Ohlsson Rävetofta OK 00:47:30 29,06
12 Hans Svenson SOK Viljan 00:47:37 29,32
14 Stefan G Larsson OK Njudung 00:47:52 29,85
16 Ove Thorsson IK Trenne Ullared 00:48:17 30,75
17 Sven-Olov Wiklund Arboga OK 00:48:22 30,93
18 Lennart Hermansson Stångenäs AIS 00:48:29 31,18
21 Conny Jidetoft Stångenäs AIS 00:48:46 31,79
24 Bengt Stenerhag Västerbergslagens OL 00:49:37 33,61
25 Hans-Gösta Bernhard Mariestads FK 00:49:49 34,04
26 Bo Sundqvist Ockelbo OK 00:50:38 35,80
26 Ingemar Johansson Växjö OK 00:50:38 35,80
28 Torgny Pettersson Markbygdens OK 00:50:43 35,98
29 Ronny Hjalmarsson Emmaboda Verda OK 00:50:49 36,19
33 Ingemar Magnusson Boxholm-Mjölby OL 00:52:00 38,73
34 Anders Claesson IFK Moras OK 00:52:08 39,02
35 Berndt Stenberg IFK Umeå 00:52:53 40,63
36 Owe Nilsson Stigmännen Karlshamns OK 00:53:06 41,10
37 Anders Björnberg Frölunda OL 00:53:10 41,24
40 Åke Wansölin Söders-Tyresö 00:53:48 42,60
41 Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 00:53:50 42,67
42 Anders Sellgren Sigtuna OK 00:53:53 42,78
44 Per-Olof Fernberg IS Skanne 00:54:08 43,32
45 Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 00:54:12 43,46
46 Olle Granath Surahammars SOK 00:54:15 43,57
47 Olle Adolfsson Lerums SOK 00:54:25 43,93
49 Johan Källman Norbergs OK 00:54:54 44,96
50 Gunnar Enberg Målilla OK 00:55:24 46,04
51 Claes Nideborn Stora Tuna OK 00:55:29 46,22
52 Börje Råberg OK Tyr 00:55:30 46,25
53 Stig Johansson Falköpings AIK OK 00:55:32 46,33
54 Rune Ringsgård OK Roxen 00:55:56 47,18
55 Åke Persson Hjärnarps GH OL 00:56:01 47,36
56 Bertil Karlsson Hjobygdens OK 00:56:14 47,83
56 Per-Erik Carlenius Katrineholms OK 00:56:14 47,83
59 Ronald McGrail Hjärnarps GH OL 00:56:20 48,04
61 Lennart Bohman FK Vittus 00:56:29 48,37
62 Ingvar Svensson Bjursås OK 00:56:30 48,40
65 Bengt A Persson Ockelbo OK 00:56:39 48,72
68 Kjell Martinsson OK Tranan 00:57:22 50,26
69 Roland Nilsson SOK Viljan 00:57:43 51,02
70 Tom Brantheim Östersunds OK 00:57:59 51,59
71 Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 00:58:13 52,09
72 Anders Axelsson Sävedalens AIK 00:58:16 52,20
73 Lennart Andersson OK Orion 00:58:23 52,45
74 Jack Grönroos OK Alehof 00:58:37 52,95
75 Torbjörn Wikström OK Orinto 00:58:48 53,34
76 Leif Nordin Attunda OK 00:59:15 54,31
81 Ingemar Ziljat OK Djerf 01:00:06 56,14
82 Kent Jogeland IK Ymer 01:00:14 56,42
83 Inge Löwegren Katrineholms OK 01:00:15 56,46
85 Lars-Olof Lundström Västerås SOK 01:00:35 57,18
86 Jerry Martinsson OK Motala 01:00:42 57,43
87 Robert Svartholm Gammelstads IF 01:00:44 57,50
88 Nils Karlsson Växjö AIS 01:00:51 57,75
90 Karl-Gösta Harvenberg Nyköpings OK 01:01:25 58,97
91 Tord Fransson Motala AIF OL 01:01:31 59,18
94 Krister Nilsson Växjö OK 01:02:07 60,47
96 Tommy Olsson OK Dacke 01:02:15 60,76
97 Sören Svensson Sjövalla FK 01:02:23 61,04
98 Sten Åke Vedin Selånger SOK 01:02:32 61,37
99 Ulf Back Vandrarringen 01:02:35 61,47
100 Per Våtz Boxholm-Mjölby OL 01:03:07 62,62
101 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 01:03:36 63,66
104 Claes Martinsson Finspångs SOK 01:04:05 64,70
106 Kjell Mörtberg Bodens BK 01:04:17 65,13
111 Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 01:05:30 67,74
112 Christer Johansson OK Motala 01:05:31 67,78
114 Nils Boremyr Kvarnsvedens GOIF OK 01:05:45 68,28
115 Henry Djurbäck Markbygdens OK 01:06:00 68,81
116 Leif Axelsson Målilla OK 01:06:07 69,06
117 Håkan Nilsson Malmö OK 01:06:09 69,14
118 Göran Svensson FK Finn 01:06:12 69,24
120 Hugh Moore OK Enen 01:06:18 69,46
121 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 01:06:21 69,57
121 Lennart Jirden Cern 01:06:21 69,57
123 Nils-Olov Åsman KFUM Örebro OK 01:06:27 69,78
124 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 01:06:29 69,85
125 Peter Lorentzson Sundsvalls OK 01:06:30 69,89
126 Claes-Göran Strand Göteborg-Majorna OK 01:06:43 70,35
127 Aymonn Andersson OK Dacke 01:07:06 71,18
128 Per Engkvist Ronneby OK 01:07:09 71,28
129 Per-Åke Carlenstam Väsby OK 01:07:40 72,40
130 Per Ivermark Säffle OK 01:08:01 73,15
133 Hans M Carlsson IFK Göteborg 01:08:37 74,44
134 Torbjörn Yttergren Tegs SK 01:08:43 74,65
135 Gunnar Ehn Tullinge SK 01:08:56 75,12
136 Bengt Ståhl Hjärnarps GH OL 01:08:58 75,19
138 Hans Carlstedt Sävedalens AIK 01:09:15 75,80
139 Sven-Olof Pettersson Mullsjö SOK 01:09:21 76,01
141 Lennart Andersson Göteborgs SK 01:09:41 76,73
142 Lars Österberg Sävedalens AIK 01:09:43 76,80
144 Anders Davidsson Markbygdens OK 01:09:56 77,27
145 Karl-Evert Annegård SOK Viljan 01:09:58 77,34
146 Göran Andersson Enebybergs IF 01:10:06 77,62
146 Runar Aldén OK Kolmården 01:10:06 77,62
148 Christer Samuelsson OK Löftan 01:10:15 77,95
149 Conny Husén OK Roslagen 01:10:39 78,81
150 Kent Olausson OK Orinto 01:10:41 78,88
152 Stefan Erlandsson Garda IK 01:11:13 80,02
152 Kjell Jeppson IF Rigor 01:11:13 80,02
157 Leif Ingemarsson FK Vittus 01:11:55 81,53
160 Claes Lindkvist OK Kompassen 01:12:16 82,28
161 Åke Borger Ankarsrums OK 01:12:29 82,74
164 Christer Martinsson Emmaboda Verda OK 01:13:17 84,46
165 Ove Johansson OK Kolmården 01:13:33 85,04
166 Karl-Gustav Larsson OK P4 01:13:34 85,07
167 Harris Brande GOIF Tjalve 01:13:35 85,11
167 Lars Wisell Fagersta OK 01:13:35 85,11
171 Börje Ljungberg Umeå OK 01:13:51 85,68
174 Björn Abelsson Sundsvalls OK 01:14:55 87,97
175 Bengt Stark OK Milan 01:15:08 88,44
178 Anders Widén OLG Säuliamt 01:15:50 89,94
180 Lars Persson OK Kompassen 01:17:50 94,24
181 Bertil Hermansson Stenungsunds OK 01:18:07 94,85
182 Bertil Senestad Finspångs SOK 01:18:21 95,35
184 Lennart Nylander OK Lindéna 01:18:32 95,74
185 Leif Wallenbro Väsby OK 01:19:08 97,03
186 Johnny Karlsson Uddevalla OK 01:19:34 97,96
186 Sten Olsson OK Alehof 01:19:34 97,96
189 Per Ånmark Tumba-Mälarhöjden OK 01:20:48 100,61
191 Pertti Heed OK Orinto 01:22:43 104,73
192 Tommy Wåhlin OK Enen 01:23:14 105,84
193 Bert Thorsson Ryda SK 01:23:16 105,91
194 Jan Hansson Lunds OK 01:23:49 107,10
197 Lennart Koren OK Branten 01:24:54 109,42
198 Per-Åke Andersson IS Kullen 01:25:10 110,00
201 Matts Engvall Bodens BK 01:26:31 112,90
202 Rolf Lindberg Söderhamns OK 01:26:38 113,15
203 Gunnar Magnusson Lunds OK 01:27:29 114,97
205 Urs Schmutz Leksands OK 01:27:52 115,80
206 Leif Malm Markaryds FK 01:29:09 118,55
208 Bo Winander Järfälla OK 01:30:05 120,56
211 Krister Alfredsson OK Orinto 01:37:09 135,74
212 Bo Eklund Vimmerby OK 01:37:48 137,14
213 Karl-Erik Pettersson SOK Viljan 01:38:37 138,89
214 Anders Millinger Västerås SOK 01:41:51 145,84
215 Ulf Skogtjärn OK Linné 01:42:01 146,20
216 Kennet Löfqvist Västerås SOK 01:42:30 147,24
220 Gösta Lundgren Hjärnarps GH OL 01:51:30 166,58
221 Tommy Pedersen OK Orinto 01:53:46 171,45
222 Lars Lång Vimmerby OK 01:54:32 173,09
223 Bo Jansson OK Hällen 01:55:39 175,49
224 Örjan Persson Bjursås OK 01:56:51 178,07
225 Stig Dahlgren Göteborg-Majorna OK 01:58:55 182,51
226 Åke Andreasson Gustavsbergs OK 01:59:12 183,12
227 Hans Carlsson Hellas Orientering 02:00:59 186,95
228 Stig Mats Strandfors Frösö IF 02:04:24 194,29
Sven Pihl Enköpings AIF
Göran Schylander Frösö IF
Erland Svensson Kvillebyns SK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF