Svenska Orienteringsförbundet

Nyköpingsorienteringen - D21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Alva Olsson Linköpings OK 00:47:53 1,79
2 Karolin Ohlsson Järla Orientering 00:48:26 2,48
3 Lilian Forsgren OK Tisaren 00:49:40 4,02
4 Linnea Gustafsson OK Hällen 00:50:12 4,69
5 Malin Leijon Lind OK Kolmården 00:50:21 4,88
6 Gunilla Svärd IF Thor 00:51:08 5,86
7 Karolina A.Höjsgaard Domnarvets GOIF 00:51:48 6,70
8 Fredrika Vångell Linköpings OK 00:52:03 7,01
9 Johanna Engström OK Hällen 00:53:03 8,27
10 Inga Kazlauskaite OK Linné 00:53:20 8,62
11 Jenny Eriksson OK Kåre 00:53:23 8,69
12 Lisa Carlsson OK Linné 00:53:31 8,85
13 Samantha Saeger OK Linné 00:54:21 9,90
14 Jenny Bengtsson Långhundra IF 00:54:50 10,51
15 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 00:54:55 10,61
16 Hilda Forsgren OK Linné 00:56:01 11,99
17 Sofia Salomonsson Linköpings OK 00:56:27 12,53
18 Lina Blomqvist OK Skogsfalken 00:56:41 12,83
19 Anneke Hald Bjorgum Järla Orientering 00:56:50 13,02
20 Elin Dahlin Domnarvets GOIF 00:57:00 13,23
21 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 00:57:11 13,46
22 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 00:57:13 13,50
23 Katarina Svahn IFK Moras OK 00:58:01 14,50
24 Rebecka Heinrup Tullinge SK 00:58:14 14,77
25 Lovisa Adolfsson OK Denseln 00:58:16 14,81
26 Linn Bränneby OK Kolmården 00:58:34 15,19
27 Maria Von Schmalensée Attunda OK 00:59:08 15,90
28 Lisa Andersson Ärla IF 00:59:36 16,49
29 Anna-Stina Påledal OK Roxen 00:59:46 16,70
30 Maja Pettersson OK Kolmården 01:01:13 18,52
31 Sanna Eriksson Linköpings OK 01:01:38 19,04
32 Lovisa Persson OK Tisaren 01:01:54 19,37
33 Therese Klintberg Eksjö SOK 01:01:58 19,46
34 Annika Björk OK Kåre 01:02:30 20,13
35 Emma Pihl Skoog OK Linné 01:03:07 20,90
36 Karin Elfving Domnarvets GOIF 01:04:03 22,07
37 Elin Sundqvist Tullinge SK 01:05:25 23,79
38 Lisa Pettersson OK Kolmården 01:05:30 23,89
39 Sara Helander Domnarvets GOIF 01:05:32 23,93
40 Moa Kjellstrand Centrum OK 01:06:17 24,87
41 Anna Håkansson Linköpings OK 01:06:46 25,48
42 Maria Ohlsson Skåneslättens OL 01:06:51 25,58
43 Linn Grälls OK Kåre 01:07:58 26,99
44 Rebecka Adolfsson OK Kåre 01:08:09 27,22
45 Eva-Maj Erneby Surahammars SOK 01:08:59 28,26
46 Terese Wängdahl OK Hällen 01:09:18 28,66
47 Sara Jonsson Linköpings OK 01:10:04 29,62
48 Marie Spångmyr Leksands OK 01:10:20 29,96
49 Sandra Karlsson-Bierfeldt Ärla IF 01:11:36 31,55
50 Frida Andersson OK Orion 01:12:40 32,88
51 Elin Gunnarsson Linköpings OK 01:12:50 33,09
52 Kajsa Hammarström OK Hällen 01:13:19 33,70
53 Kate Morrison OK Linné 01:13:33 33,99
54 Annika Ridell IF Thor 01:14:00 34,56
55 Diana Soldagg OK Klemmingen 01:14:37 35,33
56 Felicity Brown IFK Lidingö SOK 01:14:46 35,52
57 Ida Forsén Tullinge SK 01:15:21 36,25
58 Matilda Olsson IFK Lidingö SOK 01:15:23 36,29
59 Linn Bylars Forsa OK 01:16:02 37,11
60 Maria Hellström Väsby OK 01:17:09 38,51
61 Malin Engström OK Kåre 01:18:49 40,60
Petra Olander Långhundra IF
Tove Alexandersson Stora Tuna OK

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Skåne OF