Svenska Orienteringsförbundet

Kolmårdsmedeln - H16

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jesper Svensk Stora Tuna OK 00:21:15 12,05
2 Isac von Krusenstierna OK Kåre 00:21:46 14,13
2 Oliwer Lundberg OK Bävern 00:21:46 14,13
4 Ludvig Ek Nyköpings OK 00:22:57 18,90
5 Olle Grywenz OK Linné 00:22:58 18,97
6 Oscar Johansson OK Dacke 00:23:06 19,51
7 August Mollén OK Denseln 00:23:27 20,92
8 Hugo Lillieström OK Roxen 00:23:53 22,67
9 Simon Larsson OK Hällen 00:23:56 22,87
10 Henning Sjökvist Stora Tuna OK 00:24:22 24,62
11 Carl Carlsson Nyköpings OK 00:24:27 24,96
12 Rasmus Lundberg OK Bävern 00:24:58 27,04
13 Felix Lindell Öhman OK Måsen 00:25:18 28,38
14 Antoine Guenin OK Skogshjortarna 00:25:26 28,92
15 Fritjof Axelsson FK Göingarna 00:25:56 30,94
16 Axel Granqvist OK Ravinen 00:26:14 32,15
17 Oscar Prytz GOIF Tjalve 00:26:46 34,30
18 Eric Rosjö Jönköpings OK 00:26:58 35,11
19 Lukas Lundgren Växjö OK 00:27:16 36,32
20 Johan Wehlin Skogspojkarnas OK 00:27:27 37,06
22 Gustav Malmström GOIF Tjalve 00:27:55 38,94
23 Pontus Lindblom OK Roxen 00:28:14 40,22
24 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 00:28:36 41,70
25 Andreas Jonsson OK Dacke 00:28:44 42,23
26 Isak Åberg Korsnäs IF OK 00:28:53 42,84
27 André Lindgren OK Ravinen 00:29:04 43,58
28 Tuve Möller OK Linné 00:29:13 44,18
29 Hugo Ekinge OK Motala 00:30:31 49,43
29 Gustaf Hedegård OK Kolmården 00:30:31 49,43
31 Johan Persson OK Österåker 00:30:57 51,17
32 Johan Lindman Finspångs SOK 00:31:45 54,40
33 Josef Johansson OK Kolmården 00:31:49 54,67
34 Isak Hertin Västerviks OK 00:31:50 54,74
35 Emil Pettersson OK Dacke 00:31:53 54,94
36 Max Klasson OK Ravinen 00:32:07 55,88
37 Elias Andersson OK Norrvirdarna 00:32:22 56,89
38 Gustav Engman OK Denseln 00:32:55 59,11
39 Joel Karnehed OK Roxen 00:33:52 62,94
40 Kasper Fransson OK Ravinen 00:33:55 63,14
41 Hugo Dalhammer OK Roxen 00:34:35 65,83
42 Fredrik Norlin IFK Moras OK 00:34:41 66,23
43 Jonas Andersson OK Roxen 00:35:23 69,06
44 Eric Jehrlander GOIF Tjalve 00:35:45 70,54
45 Hugo Thorell OK Ravinen 00:37:13 76,45
46 Albin Andersson OK Ravinen 00:37:21 76,99
47 Fredrik Stenbeck OK Österåker 00:37:28 77,46
48 Simon Törnqvist OK Ravinen 00:37:51 79,01
49 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 00:39:00 83,65
50 Joel Sjödin OK Kolmården 00:40:46 90,77
51 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 00:41:18 92,92
52 Jonas Norlin IFK Moras OK 00:41:52 95,21
53 Simon Sandqvist OK Österåker 00:42:20 97,09
54 Jakob Vestman OK Österåker 00:44:17 104,96
55 Axel Kullberg Linköpings OK 00:44:29 105,76
56 Ludvig Waktel Svaide Roma SOK 00:49:53 127,55
57 Marcus Dolk Ljusdals OK 00:59:47 167,48
58 Oskar Andersson OK Linné 01:01:14 173,33
59 Joakim Björkegren Gotlands Bro OK 01:14:10 225,50
Eric Jansson OK Tranan
Rasmus Jonsson Tjällmo-Godegårds OK

Annonser

Skåne OF
Orienteringsmagasinet 1 kr