Svenska Orienteringsförbundet

Ösa-Träffen, dag 1, medeldistans - H21

  • Rapportera fel i tävling eller klass till ditt distrikts rankingansvarig, se kontaktuppgifter här!!
  • Undrar du vilka kriterier som gäller? Läs mer här!
Namn Klubb Tid Poäng
1 Jakob Enmark Gävle OK 00:32:54 3,59
2 Johan Lindberg IFK Moras OK 00:33:36 5,22
3 Jesper Lysell Rehns BK 00:35:16 9,10
4 Rikard Claesson Stora Tuna OK 00:35:32 9,72
5 Göran Winblad Rehns BK 00:36:14 11,35
6 Martin Hammarberg Malungs OK Skogsmårdarna 00:36:45 12,55
7 Hans Olof Amblie IFK Lidingö SOK 00:36:50 12,74
8 Simon Hodler IFK Moras OK 00:36:52 12,82
9 Linus Rapp IFK Moras OK 00:37:00 13,13
10 Johan Aronsson OK Tisaren 00:38:01 15,50
11 Greger Tysk Leksands OK 00:38:05 15,65
12 Leif Bader OK Kåre 00:38:17 16,12
13 Erik Boman Gävle OK 00:38:44 17,17
14 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 00:38:58 17,71
15 Fredrik Ingelsson Rehns BK 00:39:25 18,76
16 Mikael Andersson Linköpings OK 00:39:47 19,61
17 Anton Lif Rehns BK 00:40:12 20,58
18 Lasse Jansson Gävle OK 00:40:36 21,51
19 Niklas Wrane Söders-Tyresö 00:40:50 22,06
20 Markus Martinelle Söders-Tyresö 00:41:32 23,68
21 Peter Hemmyr Järla Orientering 00:41:37 23,88
22 Martin Jansson OK Rodhen 00:41:42 24,07
23 Staffan Eriksson Stora Tuna OK 00:41:45 24,19
24 Alexander Hansen Söders-Tyresö 00:41:58 24,69
25 David Mellin Sundbybergs IK 00:43:09 27,45
26 Anders Johansson Rehns BK 00:43:19 27,84
27 Conny Forsberg Långhundra IF 00:43:43 28,77
28 Marcus Eek Köping-Kolsva OK 00:44:09 29,78
29 Henrik Håkansson OK Kolmården 00:45:35 33,11
30 Patrik Svedberg Gävle OK 00:45:44 33,46
31 Thomas E Eriksson Kexholms SK 00:45:46 33,54
32 Mikael Nilsson Snättringe SK 00:46:09 34,43
33 Mattias Hovmöller Söders-Tyresö 00:46:18 34,78
34 Andreas Davidsson Forsa OK 00:46:50 36,02
35 Robert Pettersson IF Thor 00:46:59 36,37
36 Fredrik Granath Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 00:47:20 37,19
37 Kristian Dahlström IFK Moras OK 00:47:49 38,31
38 Markus Lang Stora Tuna OK 00:49:06 41,30
39 Simon Mellin Sundbybergs IK 00:50:16 44,01
40 Jonas Eriksson Rånäs OK 00:51:32 46,96
41 Lars Lindgren OK Ödmården 00:52:07 48,32
42 Olle Carlsson Söders-Tyresö 00:52:40 49,60
43 Simon Andersson Forsa OK 00:54:14 53,25
44 Per-Erik Björklund Bjursås OK 00:54:40 54,26
45 Thomas Pettersson IF Thor 00:54:43 54,37
46 Fredrik Johansson Söders-Tyresö 00:59:37 65,78
47 Niklas Reinholdsson IF Thor 01:00:27 67,72
48 Per Edström Härnösands OK 01:01:17 69,66
49 Jiri Prochazka Domnarvets GOIF 01:01:28 70,08
50 Johan Höök IK Jarl Rättvik 01:02:07 71,60
51 Jonatan Lysell Rehns BK 01:04:44 77,69
52 Tomas Lilja Söders-Tyresö 01:04:46 77,77
53 Henrik Brus Sävedalens AIK 01:08:46 87,08
54 Björn Karlsson Rehns BK 01:09:42 89,25
55 Johan Celander Köping-Kolsva OK 01:12:19 95,34
56 Joakim Olsson Väsby OK 01:12:36 96,00
57 Anders Lindgren Långhundra IF 01:20:14 113,77
58 Emil Jansson OK Rodhen 01:21:12 116,02
59 Pontus Ahonen OK Tor 01:33:03 143,60
Anders Dalin Leksands OK
Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna
Mårten Lundquist Sundbybergs IK
Björn Bylund IFK Enskede
Ulf Bylund IFK Enskede
Dmitri Potchepko OK Kåre
Jakob Jansson Järla Orientering

Annonser